Usługi bankowe

Nieostrożność w korzystaniu, brak spłaty w terminie i... - poznaj najczęstsze błędy popełnianie przez właścicieli kart kredytowych

Karty kredytoweKarta kredytowa to dostęp do dodatkowych środków w przypadku nieprzewidzianych i koniecznych wydatków. Dowiedz się, jak poprawnie używać karty kredytowej i jakich błędów nie popełniać.

Więcej…

 

Konsolidacja kredytów - na czym polega i czy się opłaca?

Konsolidacja kredytówKiedy posiadasz kilka zobowiązań w banku, a spłacanie ich terminowo stanowi dla Ciebie już problem, jednym z rozwiązań jest konsolidacja kredytów. Aby odpowiednio z niej skorzystać należy wiedzieć kiedy się ona opłaca i na czym dokładnie polega. Poniżej znajdziecie wyjaśnienia.

Więcej…

   

Karta kredytowa - jak mądrze korzystać?

Karty kredytoweWnioski o karty kredytowe mimo i tak dużej ich ilości w Polsce, ciągle wzrastają. Banki chętnie karty kredytowe przyznają, licząc na brak zrozumienia mechanizmu z ich korzystania w rękach użytkowników, co dla banku jest korzystne, gdyż wtedy mogą liczyć na zarobek na takim kliencie w postaci odsetek. Jak więc mądrze z kart kredytowych korzystać, tak aby bankowi nic lub niewiele zapłacić i cieszyć się dodatkowym zapasem pieniędzy?

Więcej…

 

Co wiesz o bankowości elektronicznej - test

Bankowość elektronicznaBankowość elektroniczna jest bardzo szybko rozwijającym się obszarem gospodarki. Jeśli stale nie uzupełniasz i nie pogłębiasz swojej wiedzy o możliwościach banków online, może okazać się, że jesteś bardzo do tyłu z nowinkami technicznymi z zakresu bankowości online. Sprawdź swoją wiedzę w naszym teście!

Więcej…

   

Konto internetowe bez tajemnic

Bankowe konto internetowe

Polacy wciąż wolą osobiście odwiedzać placówki bankowe - dowodzą sondaże i badania. Jednocześnie rośnie liczba osób, które aktywnie korzystają z rachunków osobistych z możliwością obsługi przez Internet lub aplikację mobilną.

Więcej…

 

Uwaga na bankowe haczyki

Uwaga na bankowe haczykiPrzy wyborze nowego konta większość osób zwraca uwagę głównie na opłaty - zresztą całkiem słusznie. Jednak równie istotne są "gwiazdki", które niestety coraz częściej pojawiają się w ofertach banków. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę przy ocenianiu ofert kont bankowych?

Więcej…

   

Karty płatnicze dla nastolatków

Karty płatnicze dla nastolatkówCzy wiecie, że już do 2020 roku gotówka może zostać całkowicie wycofana z rynku płatniczego w Norwegii? Wpływ na to ma tak ogromna popularność dokonywania transakcji w formie bezgotówkowej.

Więcej…

 

Kredyt i pożyczka - podobieństwa i różnice

Kredyt i pożyczkaTerminy kredyt bankowy i pożyczka często stosujemy zamiennie, ponieważ w obu sytuacjach chodzi o zaciąganie długu. Jednak w rzeczywistości są to różne umowy, niosące ze sobą odmienne konsekwencje zarówno prawne jak i ekonomiczne.

Pożyczek udzielać może praktycznie każdy, zarówno osoba fizyczna, jak i instytucja. Obowiązuje tylko jeden wymóg: musi być właścicielem pożyczanych pieniędzy. Dlatego kwestie pożyczek regulowane są przez kodeks cywilny.

Więcej…