Twój dom

Ekspertyzy budowlane - co to takiego?

Ekspertyzy budowlaneEkspertyza budowlana jest konieczna, by ocenić stan techniczny budynków. Ekspertyza budowlana może mieć formę stanu technicznego budynku lub ekspertyzy technicznej. Co powinniśmy o niej wiedzieć?

Więcej…

 

Jakie kolory będą na topie we wnętrzach w 2017 roku?

Trendy w kolorach wnętrzW kolorystycznych trendach wnętrzarskich widoczny jest powrót do barw natury. Kolory ziemi, paleta barw zielonych, żółtych i czerwonych będą królować w naszych wnętrzach w całym 2017 roku, oczywiście wszędzie tam, gdzie chcielibyśmy zaakcentować naszą znajomość najnowszych trendów w aranżacjach wnętrz. Jak wykorzystywać takie kolory w praktyce?

Więcej…

   

Okna energooszczędne - co musisz o nich wiedzieć?

Dom energooszczędnyNowoczesne okna znacznie różnią się od tych montowanych jeszcze 10 lat temu. Nadal najważniejszym celem jest stworzenie rozwiązań konstrukcyjnych, które zapobiegają utracie ciepła w budynku, jednak wydaje się, że poprawiła się nie tylko jakość materiałów, ale również ich izolacyjność, dzięki czemu możemy obecnie mówić o oknach energooszczędnych. Wybór tego rodzaju okien jest bardzo duży. W tym przypadku znaczenie ma przynajmniej kilka parametrów: materiał z jakiego zostały wykonane, wielkość, a nawet rozmieszczenie. Co jeszcze musisz wiedzieć o oknach energooszczędnych?

Więcej…

 

Pozwolenie na budowę - jakich dokumentów potrzebujesz?

Plac budowy - robotnikDecyzja o pozwoleniu na budowę to dokument, na który każdy inwestor czeka z niecierpliwością. Często wiele miesięcy. Niestety uzyskanie pozwolenia to nie koniec urzędowych formalności. Jakie procedury trzeba jeszcze przeprowadzić?

Po otrzymaniu decyzji o pozwoleniu na budowę inwestor występuje o wydanie dziennika budowy. Wniosek składa do organu architektoniczno-budowlanego, który udzielił pozwolenia na budowę. Organ wydaje dziennik budowy odpłatnie.

Więcej…

   

Nowoczesny design - styl industrialny

Styl industrialnyOsoby zainteresowane nowoczesnym designem w projektowaniu wnętrz, z pewnością nie raz słyszały o stylu industrialnym i korzyściach, jakie pociąga on za sobą. Warto zatem przyjrzeć się mu bliżej, poznać jego znaki szczególne i zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście mamy do czynienia z właśnie takim rozwiązaniem, jakiego szukamy.

Więcej…

 

Na tarasie w letnie popołudnie

TarasStając się posiadaczem domu wielu ludzi pragnie wypocząć w ogródku - niezależnie od jego wielkości. Odpowiednim miejscem wydaje się taras. Można na nim swobodnie wypoczywać, urządzać imprezy rodzinne. Oczywiście o ile wcześniej się go wybuduje.

Więcej…

   

Więcej artykułów…