Twój dom

Pozwolenie na budowę - jakich dokumentów potrzebujesz?

Plac budowy - robotnikDecyzja o pozwoleniu na budowę to dokument, na który każdy inwestor czeka z niecierpliwością. Często wiele miesięcy. Niestety uzyskanie pozwolenia to nie koniec urzędowych formalności. Jakie procedury trzeba jeszcze przeprowadzić?

Po otrzymaniu decyzji o pozwoleniu na budowę inwestor występuje o wydanie dziennika budowy. Wniosek składa do organu architektoniczno-budowlanego, który udzielił pozwolenia na budowę. Organ wydaje dziennik budowy odpłatnie.

Więcej…

 

Nowoczesny design - styl industrialny

Styl industrialnyOsoby zainteresowane nowoczesnym designem w projektowaniu wnętrz, z pewnością nie raz słyszały o stylu industrialnym i korzyściach, jakie pociąga on za sobą. Warto zatem przyjrzeć się mu bliżej, poznać jego znaki szczególne i zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście mamy do czynienia z właśnie takim rozwiązaniem, jakiego szukamy.

Więcej…

   

Na tarasie w letnie popołudnie

TarasStając się posiadaczem domu wielu ludzi pragnie wypocząć w ogródku - niezależnie od jego wielkości. Odpowiednim miejscem wydaje się taras. Można na nim swobodnie wypoczywać, urządzać imprezy rodzinne. Oczywiście o ile wcześniej się go wybuduje.

Więcej…

 

Założenia programu Mieszkanie +

Program Mieszkanie +Mieszkanie + to kolejny program rządowy, mający na celu zwiększyć dostęp Polaków do nowych mieszkań, zagwarantować własne cztery kąty. Projekt został przygotowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, w chwili obecnej jest analizowany przez specjalistów. Mowa tutaj dokładnie o Narodowym Fundusz Mieszkaniowym który będzie odpowiadał za realizację programu Mieszkanie +.

Więcej…

   

Zalety inteligentnego budynku

Alarm domowyInteligentne domy pojawiają się w naszym kraju coraz częściej. System ten oferuje wiele atrakcyjnych, a przede wszystkim opłacalnych rozwiązań, które sprawiają, że korzystanie z różnych urządzeń staje się po prostu łatwiejsze. Wiele osób wciąż nie ma jednak pojęcia o tym, z jakimi korzyściami wiąże się instalacja we własnym domu opcji inteligentnego budynku. Co można zyskać, decydując się na to technologiczne rozwiązanie?

Więcej…

 

Panele słoneczne - oszczędność i ekologia?

Panele słonecznePomimo tego, że Polska jest krajem, w którym ciągle silna jest energetyka oparta na węglu, to polskie rządy od wielu lat promują idee ekologicznego pozyskiwania energii w ramach indywidualnych gospodarstw domowych. Czy panele słoneczne są dobrym rozwiązaniem dla każdego? Jakie korzyści może nam dać zastosowanie paneli słonecznych i czy musimy spełnić jakieś specjalne warunki, aby móc z nich skorzystać?

Więcej…

   

Więcej artykułów…