Twoja firma

Spółka w jeden dzień - jakie wady i zalety ma to rozwiązanie dla Twojego biznesu?

SpółkaMasz zamiar założyć działalność? Pierwszym krokiem jest zdecydowanie, jaką formę prowadzenia działalności preferujesz. Coraz więcej osób wybiera spółki, mają one bowiem wiele zalet. Ich największą wadą jest jednak konieczność oczekiwania na wpisanie do Krajowego Rejestru Sądowego. Na szczęście jest proste rozwiązanie tego problemu.

Więcej…

 

Płatności mobilne we własnym sklepie online

Płatności mobilneRynek e-commerce w Polsce jest najszybciej rozwijającym się rynkiem w Europie. Jego wartość szacuje się na ok. 26 mld zł, a do końca roku 2020 ma wzrosnąć do ponad 90 mld zł (Ecommerce Trends 2015). Nic więc dziwnego, że na co dzień możemy zauważyć zwiększone zainteresowanie płatnościami online, a także poszerzającą się ofertę dostępnych rozwiązań.

Więcej…

   

Certyfikacja na znak jakości Q krok po kroku: porady dla producentów

Certyfikacja na znak jakości QZnak jakości Q to symbol, który jest zarezerwowany wyłącznie dla produktów spożywczych o ponadprzeciętnych walorach. Otrzymanie uprawnień do oznaczania wyrobów tym znakiem jest dużym przywilejem dla przedsiębiorców. Można się o nie ubiegać w Polskim Centrum Badań i Certyfikacji (PCBC). Procedura obejmuje między innymi złożenie wniosku i dokumentów oraz szczegółowe badania w wyznaczonych jednostkach.

Więcej…

 

Innowacyjność w biznesie

Innowacyjność w biznesiePrzedsiębiorstwo biznesowe musi nieustannie wprowadzać zmiany – innowacje. Dzięki temu może działać lepiej, sprawniej i oczywiście szybciej. Sięgając do definicji naukowej M. Portera - Innowacje definiuje się jako pomyślną ekonomicznie eksploatację nowych pomysłów.

Więcej…

   

Style kierowania pracownikami, zespołem

Style kierowania pracownikamiW jaki sposób styl kierowania wpływa na pracę zespołu?

Styl kierowania ma znaczący wpływ na pracę zespołu. Od tego bowiem w jaki sposób kierownik zarządza pracą swoich podwładnych zależy czy grupa będzie funkcjonowała prawidłowo, czyli osiągała zamierzone efekty i cele.

W podstawowej typologii stylów kierowania powstałej na podstawie badań Kurta Lewina, Ronalda Lipitta i Ralpha White'a wyróżnia się autokratyczny, demokratyczny i liberalny styl kierowania.

Więcej…

 

Jak być dobrym kierownikiem?

Kierownik sklepu w pracyKierownikiem sklepu może zostać praktycznie każdy. Ale nie każdy będzie dobrym kierownikiem. Dlaczego? Bo taki lider musi przede wszystkim wykazywać się zasobem niezbędnych cech, które potrzebne są dobremu przywódcy. Idealny kierownik nie tylko zarządza podległym mu zespołem, ale jest też przykładem dla nich, okazuje innym szacunek, pomoc i przekazuje swą wiedzę.

Więcej…