Twoja firma

Innowacyjność w biznesie

Innowacyjność w biznesiePrzedsiębiorstwo biznesowe musi nieustannie wprowadzać zmiany – innowacje. Dzięki temu może działać lepiej, sprawniej i oczywiście szybciej. Sięgając do definicji naukowej M. Portera - Innowacje definiuje się jako pomyślną ekonomicznie eksploatację nowych pomysłów.

Więcej…

 

Style kierowania pracownikami, zespołem

Style kierowania pracownikamiW jaki sposób styl kierowania wpływa na pracę zespołu?

Styl kierowania ma znaczący wpływ na pracę zespołu. Od tego bowiem w jaki sposób kierownik zarządza pracą swoich podwładnych zależy czy grupa będzie funkcjonowała prawidłowo, czyli osiągała zamierzone efekty i cele.

W podstawowej typologii stylów kierowania powstałej na podstawie badań Kurta Lewina, Ronalda Lipitta i Ralpha White'a wyróżnia się autokratyczny, demokratyczny i liberalny styl kierowania.

Więcej…

   

Jak być dobrym kierownikiem?

Kierownik sklepu w pracyKierownikiem sklepu może zostać praktycznie każdy. Ale nie każdy będzie dobrym kierownikiem. Dlaczego? Bo taki lider musi przede wszystkim wykazywać się zasobem niezbędnych cech, które potrzebne są dobremu przywódcy. Idealny kierownik nie tylko zarządza podległym mu zespołem, ale jest też przykładem dla nich, okazuje innym szacunek, pomoc i przekazuje swą wiedzę.

Więcej…

 

Spółka cywilna, czy spółka z o.o. - którą spółkę wybrać?

Spółka cywilna, czy spółka z o.o.?Jeżeli rozważasz zakładanie spółki, to nie unikniesz odpowiedzi na następujące pytanie: co jest lepsze - spółka cywilna, czy spółka z o.o.? Przed udzieleniem sobie odpowiedzi na właśnie tak postawione pytanie stoi lub stało bardzo dużo osób.

Więcej…

   

Co zrobić aby Twój biznes był widoczny w Internecie?

Biznes widzialny w internecieDotarcie do większego grona odbiorców to problem, z którym mierzy się wielu młodych przedsiębiorców. Stworzenie strony internetowej może być pozytywnym impulsem, który spowoduje znaczący rozwój firmy ale bez prowadzenia odpowiednich działań marketingu internetowego będzie o to niezwykle ciężko. Jaką metodę e-marketingu warto wybrać na początek? Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji.

Więcej…

 

Wybuchowa impreza integracyjna

Impreza integracyjnaZorganizowanie spotkania integracyjnego, które faktycznie sprawi frajdę jego uczestnikom, nie jest wcale takie łatwe. Liczba planowanych atrakcji nie powinna być zbyt długa ze względów technicznych i - dość często - finansowych. Co wobec tego mogłoby uświetnić taką imprezę?

Więcej…