Praca na etacie

Praca na etacie ma swoje plusy i minusy. Jeśli chodzi o zalety to na pewno należy wspomnieć o unormowanym czasie pracy, poczuciu bezpieczeństwa finansowego oraz możliwości rozwoju, na przykład na różnych szkoleniach. Często właściciele wysyłają na nie swoich pracowników za darmo. Nie trzeba podejmować kluczowych dla firmy decyzji, każdy pracownik wykonuje tylko swoje obowiązki. Nie wszyscy mają zmysł kierowniczy, niektórzy wolą wykonywać czyjeś polecenia, specjalizować się w jednej, konkretnej dziedzinie. Praca na etacie ma jednak również swoje minusy. Wiele osób narzeka na zbytnią stagnację, nudę i wykonywanie wciąż tych samych obowiązków. Ludziom po jakimś czasie brakuje wyzwań, podejmowania każdych decyzji, robienia czegoś na własny rachunek, chociaż to wszystko zależy od pracy, jaką się wykonuje.

Czasem jednak możemy narzekać na zmęczenie i ograniczony urlop oraz ustalanie wszystkiego z szefem, pytanie go o pozwolenie na wzięcie wolnego i tym podobne. Bezpieczeństwo ale i stagnacja: jak widać etat ma zarówno korzyści jak i wady.

 

34 Votes


Zobacz podobne:
Kursy językowe formą nagrody dla najlepszych pracowników
Większość firm stosuje system premii motywacyjnych, wiele nich organizuje konkursy na pracownika miesiąca, roku itp. obdarowując najlepszych nagrodami rzeczowym
Zawody związane z nieruchomościami
Zawodów związanych z nieruchomościami jest co najmniej kilka. Najpopularniejsze z nich to rzeczoznawca majątkowy,
Praca dodatkowa
Niskie pensje i coraz wyższe koszty utrzymania zmuszają nas do pozyskiwania

Pracoholizm
biznesnet.info.pl