Twoja praca

Mobbing w pracy - prześladowanie, nękanie, zastraszanie. Co robić?

Mobbing w pracyTerminu mobbing jako pierwszy użył szwedzki naukowiec Peter - Paul Heinemann. Jest to słowo wywodzące się z języka angielskiego (ang. mob), oznaczające tłum, natłok, a także napastowanie i obelgę. O przejawach mobbingu w pracy możemy dowiedzieć się często z artykułów prasowych i telewizji. Szczególnie ważne jest poznanie samego zjawiska i metod jego zwalczania, ponieważ ofiarą tego rodzaju prześladowania może paść każdy z nas.

Więcej…

 

Ergonomia pracy - jak zadbać o najwyższy komfort pracy w biurze?

Ergonomia pracy w biurzePraca za komputerem jest trudniejsza niż się wydaje. Pracownicy siedzą przed monitorem przez dłuższy czas w niewygodnej pozycji, gdzie obciążona jest szyja i kręgosłup. Ergonomiczna organizacja pracy pomoże nie tylko zachować wzrok i zapobiec bólowi pleców i szyi, ale również zwiększyć wydajność. Wymaga ona kilku prostych zmian.

Więcej…

   

Wypalenie zawodowe - jak sobie z nim radzić?

Wypalenie zawodoweProblem wypalenia zawodowego związany z utratą motywacji do działania, obniżeniem efektywności oraz brakiem satysfakcji z dotychczas wykonywanej pracy, może dotyczyć każdego bez względu na zajmowane stanowisko i pełnioną funkcję.

Jednak największe ryzyko jego wystąpienia wiąże się z pełnieniem funkcji stresogennych (np. kierowniczych) oraz zawodami opierającymi się na pracy z ludźmi.

Więcej…

 

Agencje rekrutacyjne - czy są skuteczne przy poszukiwaniu pracy?

Poszukiwanie pracyPoszukiwanie pracy to proces trudny i często długotrwały. Czy agencje rekrutacyjne pomagają w znalezieniu pracy? Jak należy korzystać z ich zasobów? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat.

Więcej…

   

Jak znaleźć pracę, która do nas pasuje?

Idealna pracaObecnie w Polsce samo znalezienie pracy jest nie lada wyzwaniem. A co dopiero mówić o znalezieniu pracy, w której będziemy czuć się spełnieni! Wielu z nas rezygnuje z bardziej starannych poszukiwań, odpowiadając na wszystkie oferty pracy. Czy to na pewno dobry pomysł?

Więcej…

 

Asertywność w pracy - jak skutecznie stosować?

Asertywność w pracyStarając się o pracę w jakiejkolwiek firmie, mile widzianym punktem w składanym CV jest pozycja "asertywność". Kojarzy się dobrze, bo jest ona według wielu poradników psychologicznych ważną zaletą.

W praktyce jednak zdarza się, że asertywność odbierana jest jako cecha ludzi ślepo dążących do celu, a takich nikt nie lubi. Warto jednak zastanowić się i zadać sobie pytanie "Czy ja naprawdę jestem osobą asertywną?" zanim tą cechę umieści się w CV.

Więcej…