Zawody

3 Kroki do zostania trenerem personalnym

Trener personalnyMarzy Ci się kariera trenera personalnego? Wszystko przed Tobą! Przedstawiamy 3 kroki do rozpoczęcia kariery w tym zawodzie. Sprawdź, dlaczego warto zostać trenerem personalnym i jak zacząć zarabiać na swojej pasji.

Więcej…

 

Zawód elektronika, czy warto?

ElektronikPostęp technologiczny sprawia, że nie jesteśmy już w stanie obyć się bez elektroniki. Zajmuje ona ważne miejsce w naszym otoczeniu i nie ma chyba takiej sfery życia, w której nie byłaby ona użyteczna. Systematyczny wzrost zainteresowania rozwiązaniami tego typu przyczynia się również do tego, że rośnie zapotrzebowanie na usługi świadczone przez technika lub inżyniera elektronika. Czy mamy zatem do czynienia z zawodem z przyszłością?

Więcej…

   

Jak zostać fizjoterapeutą - co powinieneś wiedzieć

FizjoterapeutaFizjoterapeuta jak każdy zawód związany z medycyną i biologią, wymaga obszernej wiedzy, która jedynie w połączeniu z odpowiednim doświadczeniem pozwala na skuteczną praktykę.

Więcej…

 

Hydraulik - wady i zalety zawodu

Zawód - hydraulikJeszcze do niedawna ukończenie studiów było gwarantem nie tylko znalezienia się w elitarnym gronie magistrów, ale też wysokiej pozycji startowej na rynku pracy. W ostatnich latach jednak sytuacja uległa zmianie.

Więcej…

   

Zawody prawnicze. Kim są: adwokat, asesor, komornik, notariusz, radca?

Zawody prawniczeZawody prawnicze. Kim są: adwokat, asesor, komornik, notariusz, radca prawny, prokurator, sędzia?

Istnieje kilka zawodów prawniczych, które różnią się zarówno uprawnieniami, jaki i ograniczeniami. Jedno nie ulega wątpliwości - aby świadczyć jakikolwiek usługi prawne, należy skończyć studia z zakresu prawa. Ale już sama aplikacja, czy to adwokacka, notarialna, czy sądowa, wygląda inaczej. Czym zatem zajmuje się adwokat, a czym notariusz? Co załatwimy u radcy prawnego i kim właściwie jest asesor?

Więcej…

 

Praca w biurze rachunkowym

Biuro rachunkoweZawód księgowego kiedyś był regulowany. Jego wykonywanie wymagało nie tylko zdobycia kierunkowego wykształcenia, ale również potwierdzenie stanu posiadanej wiedzy w czasie egzaminu państwowego. Obecnie jest łatwiej, a księgowością mogą się zajmować także osoby, które spełniają restrykcyjnych jak dawniej warunków. Przeprowadzana w ostatnich latach deregulacja była tematem wielu dyskusji, nie przez wszystkim postrzegana była jako zmiana na lepsze.

Więcej…