Rozwój osobisty

Studia to nie tylko nauka

StudiaIdąc na studia słyszymy z każdej strony, że właśnie wchodzimy w ostatni z etapów naszego beztroskiego dzieciństwa. Już po ich zakończeniu czekać nas będzie surowy świat pracy, odpowiedzialności i rywalizacji, jeśli więc studia nie przygotują nas do konfrontacji z nim - polegniemy. A jednak studia to coś więcej niż tylko siedzenie nad książkami. Jak zatem je maksymalnie dobrze wykorzystać?

Więcej…

 

Jak rozwijać mózg - jak pobudzić mózg do lepszej pracy?

Jak rozwijać mózgJak rozwijać mózg i pobudzić go do lepszej pracy?

Wysoki iloraz inteligencji jest marzeniem wielu z nas. Zapewne niejednokrotnie zastanawiałeś się jak rozwinąć potencjał swojego mózgu - pobudzić go do lepszej pracy, by myśleć szybciej, kreatywniej i zarazem logiczniej.

Poniżej kilka prostych i skutecznych sposobów, które wdrożone w życie potrafią zdziałać cuda.

Więcej…

   

Hierarchia potrzeb - piramida potrzeb wg Maslowa

Potzreby człowiekaEkonomia to nauka społeczna badająca między innymi to, w jaki sposób ludzie gospodarują w warunkach ograniczonych zasobów, aby zaspokoić swe nieograniczone potrzeby. W celu ich wyznaczenia i zhierarchizowania posłużyć możemy się piramidą potrzeb Maslowa, która porządkuje je od tych najbardziej podstawowych do tych wyższego rzędu.

Więcej…

 

Trening interpersonalny - jakie korzyści przynosi managerowi?

Trening interpersonalnyTrening interpersonalny to pięciodniowe zajęcia warsztatowe, w których uczestnicy "na własnej skórze" doświadczają wszystkich etapów życia grupy: od fazy orientacji do śmierci. Istotą treningu jest doświadczenie tego, co czują, myślą i robią ludzie od momentu, w którym się poznają do chwili, gdy się rozstają. Jednym słowem - świadome przejście przez proces grupowy. Uczestnictwo w treningu, może mieć dużą wartość rozwojową w kontekście wykonywanej pracy na stanowisku menadżera.

Więcej…

   

Wartości w życiu człowieka

Wartości w życiu człowiekaCzy istnieją wartości, którymi kierujesz się w życiu na co dzień? Poszukujesz ich również w życiu oraz w innych ludziach?

Zapewne tak i na pewno nie należysz do grona osób, które są z nich wyzute, bądź nie posiadają ich ich za wiele.

Smutnym jest fakt nie kierować się żadnymi wartościami w życiu. A jakimi Ty akurat się kierujesz? Pamiętaj, że Twoja priorytetowa wartość, najważniejsza dla Ciebie, może być nieco inna od wartości, która dla drugiego człowieka ma akurat duże znaczenie.

Więcej…

 

Pewność siebie, poczucie własnej wartości, akceptacja siebie

Pewność siebiePewność siebie, poczucie własnej wartości, akceptacja siebie - jak zdobyć, zyskać, jak zwiększyć?

Wydawać by się mogło, że pojęcie pewności siebie, poczucie własnej wartości to cechy, które posiada każdy z nas. Nic bardziej mylnego. Na co dzień zakładamy maskę pewnych, twardo stąpających po ziemi ludzi, skrywając często nieśmiałość, a nawet słabość.

Więcej…