Losy ustawy frankowej. Na co mogą obecnie liczyć frankowicze

Losy ustawy frankowejKancelaria Prezydenta przedstawiła kolejny projekt ustawy, która ma rozwiązać problem kredytów we frankach. Jest on mniej korzystny dla frankowiczów niż projekt ogłoszony na początku roku, ale nie doprowadzi do destabilizacji funkcjonowania sektora bankowego w Polsce.

Więcej…

 

Jak pokolenie Millennialsów zrewolucjonizowało świat konsumpcji?

Pokolenie MillennialsówZmiana nawyków zakupowych obecnego pokolenia - internet jako sposób na oszczędzanie.

W dobie informacji cyfrowej nikogo nie powinien dziwić fakt, że współczesne pokolenie Milleniallsów zaczęło "po swojemu" zarządzać światem zakupów i szeroko pojętnej konsumpcji.

Więcej…

   

Czy bitcoiny mają szansę stać się walutą przyszłości?

BitcoinCi, którzy wróżyli wirtualnej walucie, tak zwanym bitcoinom, szybką i łatwą karierę, zawiedli się. Bitcoiny nie zdobyły szturmem rynku. Nie oznacza to jednak jeszcze, że w przyszłości tak się nie stanie.

Bitcoiny pociągają i niepokoją - oczywiście tych, którzy o nich słyszeli. Czy bitcoiny mają szansę stać się pieniądzem przyszłości? Czy jest to futurystyczne marzenie, do którego jeszcze nie dojrzeliśmy, czy może futurystyczna mrzonka?

Więcej…

 

Wahania hrywny i sytuacja gospodarcza Ukrainy

Wahania hrywny - sytuacja gospodarcza UkrainyRewolucja ukraińska na Majdanie, a także późniejsze wydarzenia na Krymie i w Donbasie doprowadziły do gwałtownego spadku narodowej waluty, a także poważnego zahamowania wzrostu gospodarczego. Obecnie mamy do czynienia z najsłabszą wartością ukraińskiej waluty w jej historii, co niezwykle odbija się na handlu zagranicznym.

Więcej…

   

Powierzchnie biurowe w 2015 roku - Warszawa

Powierzchnie biurowe w 2015 rokuNowa powierzchnia biurowa w 2015 roku, czy aby na pewno jest potrzebna w takiej ilości? Według ostrożnych szacunków, powierzchnia biurowa udostępniona w tym roku najemcom wyniesie ćwierć miliona metrów kwadratowych i jest równa powierzchni biurowej jaką dysponuje cały Poznań.

Więcej…

 

Dzień Wolności Podatkowej

Dzień Wolności PodatkowejPomysł „Dnia Wolności Podatkowej” zrodził się w USA i został przeszczepiony na polski grunt w 1994 roku przez Centrum im. Adama Smitha. Ideą stworzenia Dnia Wolności Podatkowej, było policzenia jak długo przeciętny obywatel w ciągu roku pracuje na podatki. Inaczej mówiąc, Dzień Wolności Podatkowej jest symbolicznym momentem, w którym przestajemy pracować na rząd, a zaczynam zarabiać dla siebie. Do obliczenia Dnia Wolności Podatkowej służy stosunek wydatków publicznych do Produktu Krajowego Brutto (PKB).

Więcej…