3 Kroki do zostania trenerem personalnym

Trener personalnyMarzy Ci się kariera trenera personalnego? Wszystko przed Tobą! Przedstawiamy 3 kroki do rozpoczęcia kariery w tym zawodzie. Sprawdź, dlaczego warto zostać trenerem personalnym i jak zacząć zarabiać na swojej pasji.

Krok pierwszy - wizytówką trenera jest jego sylwetka

Jeżeli kochasz sport i aktywny tryb życia to jesteś na dobrej drodze zostać trenerem. Jednak to nie wszystko. Liczy się nie tylko kondycja, wytrzymałość i wiedza techniczna, ale również wygląd. Naturalnie nie ma potrzeby kształtowania sylwetki jak z konkursu kulturystycznego czy zawodów strongmanów. Taki wygląd często może wręcz odstraszać potencjalnych klientów. Najlepszym rozwiązaniem jest sylwetka fitnessowa. Delikatnie umięśniona, bez zbędnego tłuszczu. Pamiętaj, że Twój wygląd świadczy o Twoich umiejętnościach. Klienci wybierając trenerów często kierują się ich wyglądem, decydując się na współpracę wielu z nich chce wyglądać podobnie do swoich mentorów.

Kroku drugi - kurs trenera personalnego

Jeżeli posiadasz już odpowiednią sylwetkę i kondycję fizyczną pora na kolejny krok, czyli zdobycie uprawnień. Nie można być trenerem personalnym bez ukończenia właściwych szkoleń. Każda osoba planująca pracę w tym zawodzie powinna ukończyć z pozytywnym wynikiem profesjonalny kurs na trenera personalnego. Najczęściej na tego typu szkolenia składa się zarówno wiedza praktyczna jak i teoretyczna, z zakresu anatomii, fizjoterapii, dietetyki, biologii, psychologii, a często również marketingu. Dobry kurs, przygotuje swoich kursantów do pracy w zawodzie pod każdym względem. Jeżeli chcesz legalnie pracować jako trener personalny musisz zdać egzamin, na szczęście szkolenia tego typu odbywają się niemal we wszystkich większych miastach na teranie Polski.

Kurs na trenera personalnego najczęściej trwa od kilku do kilkunastu tygodni, wszystko zależy od intensywności szkoleń i ilości zajęć w ciągu dnia. Oczywiście ceny kursów są zróżnicowane, pamiętajmy jednak żeby w tym przypadku stawiać na jakość i szkolenie traktować jako inwestycję w przyszłość. Ponieważ trener personalny nie musi mieć wyższego wykształcenia w dziecinie wychowania fizycznego czy fizjoterapii większość swojej wiedzy czerpie właśnie z zajęć odbywających się w ramach kursu. Bardzo ważne jest, aby seminaria były prowadzone przez profesjonalistów, którzy są specjalistami w danych dziecina ich przekazują sprawdzoną i rzetelną wiedzę. Ukończenie takiego szkolenia, jest gwarancją odnalezienia się w wymarzonym zawodzie trenera.

Krok trzeci - zdobądź doświadczenie trenera personalnego

Po przejściu poprzednich dwóch kroków, nadchodzi czas na ostatni, czyli na zdobycie doświadczenia i rozpoczęcie pracy jako trener. Nie ukrywamy, że początki bywają trudne, a często nawet bardzo trudne. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie na starcie, jest zatrudnienie się jako trener personalny w fitness klubie. Oczywiście zarobki nie są wtedy tak wysokie jak w przypadku pracy na własny rachunek, ale to najlepszy sposób na zbudowanie swojej marki. Kluby i siłownie ułatwiają dostęp do klientów, oferują też przestrzeń do ćwiczeń. Naturalnie z biegiem czasu, można a nawet należy się usamodzielnić, pamiętajmy jednak, że nie od razu Rzym zbudowano i nie należy się zniechęcać. W tym zawodzie cierpliwość i wytrwałość to podstawa sukcesu.

Artykuł został przygotowany przez firmę FIT-Academy.

13 Votes

Komentarze