Aplikacje Google, które ułatwią Ci codzienne obowiązki

Aplikacje GoogleSzukasz sposobów, by ułatwić sobie życie? Okazuje się, że wiele narzędzi usprawniających codzienne zadania jest na wyciągnięcie ręki – i to za darmo. Sprawdź najbardziej przydatne aplikacje Google, dzięki którym łatwiej poradzisz sobie z organizacją swojego czasu!

Kalendarz Google - organizuj czas i rób listy zadań

Najważniejszym narzędziem, z którego warto korzystać do organizacji codziennych obowiązków, jest Google Calendar. W tym bezpłatnym kalendarzu możesz umieszczać informacje o planowanych spotkaniach, wizytach u lekarza, urodzinach i wszelkich innych ważnych datach. Ciekawą funkcjonalnością Kalendarza Google jest możliwość współdzielenia osobistych planerów - dzięki temu, możesz mieć wgląd do grafiku swojej drugiej połówki, aby łatwiej nadążyć za jej lub jego obowiązkami. Nie zapomnicie w ten sposób o ważnym rodzinnym wydarzeniu i unikniecie przypadkowego umówienia spotkania w terminie, który nie odpowiada jednemu z Was.

Częścią usługi Kalendarz Google jest lista zadań Google Task. Można tu wpisywać wszystkie obowiązki do wykonania danego dnia, a od niedawna również ustawić dla każdego z punktów termin. Choć lista wydaje się banalnie prosta, z jej pomocą znacznie zwiększysz swoją produktywność. Na komputerze jest dostępna online z poziomu przeglądarki, a na smartfonie i tablecie - również w formie prostej w użyciu aplikacji mobilnej. Atutem rozwiązania jest to, że dane automatycznie synchronizują się na wszystkich urządzeniach.

Aplikacje Google

Google Cast - przesyłaj filmy ze smartfona na telewizor

Wśród usług Google’a obok tych dostępnych w sieci znajdują się także funkcje telewizorów Smart TV. Jeśli masz w domu sprzęt z oprogramowaniem Android TV, usługa Google Cast pozwoli Ci na bezproblemowe strumieniowanie filmów, muzyki czy zdjęć ze smartfona wprost na ekran telewizora. Co ważne, bezpłatne udostępnienie multimediów na kompatybilne urządzenie jest banalnie proste i wymaga tylko jednego kliknięcia. Google Cast znajduje zastosowanie na przykład podczas oglądania filmów w serwisie YouTube - zamiast przy użyciu klawiatury ekranowej wolno wpisywać zapytanie na swoim Smart TV, możesz szybko wybrać filmik na wyświetlaczu telefonu. Co ciekawe, z tej technologii możesz też skorzystać, jeśli posiadasz starszy telewizor bez funkcji Smart. Wystarczy zaopatrzyć się w dodatkowe urządzenie Chromecast - przeczytaj, jak to działa!

Aplikacje Google

Dysk Google - przechowuj i udostępniaj pliki

Innym narzędziem od Google’a, które ma wręcz nieskończone zastosowania w codziennym życiu, jest Dysk Google. Bezpłatna chmura o bardzo dużej pojemności jest dostępna z poziomu przeglądarki internetowej, a także w formie aplikacji mobilnej na Androida czy iOS. Google Drive służy głównie do:

  • przechowywania plików w chmurze,
  • tworzenia i edycji plików tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji itp.,
  • udostępniania dużych plików innym użytkownikom,
  • jednoczesnej edycji dokumentów przez kilku użytkowników,
  • zapisywania kopii zapasowych dysków i urządzeń mobilnych.

Komentarze