Integral Solutions - oficjalny polski dystrybutor Informatica Corp

ProgramowanieWe współczesnym świecie ogromną wartość ma informacja. Cenne jednak są konkretne dane, które trzeba umiejętnie poddawać specjalistycznej selekcji. W dzisiejszych czasach natłok informacji jest tak duży, że zarządzanie danymi bez wykorzystania profesjonalnych narzędzi generuje niemałe problemy. Niezwykle istotne jest odpowiednie uporządkowanie danych, które umożliwia łatwy do nich dostęp. Sprawne wyszukiwanie wymaganych informacji pozwala na szybkie zastosowanie danych w konkretnych działaniach.

Więcej…

   

Kupowanie floty samochodowej

Flota samochodowaGdy właściciel danego przedsiębiorstwa przymierza się do kupna floty samochodowej, to można to zarówno uznać za kolejny szczebel funkcjonowania biznesu, jak i konieczność ze względu na wysoki poziom konkurencji. Co więcej, dla jednych może to być po prostu kolejny sposób na zwiększenie swojego potencjału ekonomicznego, a dla innych zwiększenie prestiżu firmy. Niezależnie jednak od pobudek i celów stojących za tą decyzją, w trakcie zakupu trzeba będzie pamiętać o kilku rzeczach, o których piszemy w niniejszym artykule.

Więcej…

   

Jak ubezpieczyć należność?

BanknotyNieterminowe regulowanie zobowiązań przez kontrahentów to problem wielu firm. Jedną z najskuteczniejszych metod uniknięcia strat finansowych jest ubezpieczenie należności. Gwarancje ubezpieczeniowe zapewniają ochronę przed niewypłacalnością ze strony nieuczciwych usługobiorców. W momencie, gdy kontrahent nie wypłaci terminowo przysługującej nam należności, wówczas do akcji wkracza ubezpieczyciel. Niewątpliwie, brak zapłaty może fatalnie odbić się na wyniku finansowym i zyskach firmy. Dynamicznie rozwijające się firmy, planujące szybką ekspansję zwykle narażone są na ryzyko związane z oszustami. Ubezpieczenie należności okazuje się wtedy bardzo przydatne. Polisa chroni przed skutkami, kiedy to kontrahent wzbogaca się kosztem przedsiębiorcy. Dodatkowo, ubezpieczyciel monitoruje sytuację finansową dłużnika oraz - jeśli sytuacja tego wymaga, podejmuje działania windykacyjne. Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć swoją firmę przed nieuczciwymi kontrahentami? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Więcej…