Scrum - na czym polega jego popularność i wszechstronność zastosowania?

ScrumScrum to bardzo plastyczna metoda określająca framework, czyli zasady postępowania dla zespołów pracujących nad tworzeniem określonego produktu. Jakkolwiek sam scrum pierwotnie związany był z produktem w postaci oprogramowania, to jego uniwersalność i skuteczność w działaniu sprawiła, że zawędrował poza tą branżę. Scrum zachęca poszczególne teamy do zdobywania praktycznego doświadczenia poprzez zorganizowane, często kolektywne, pracowanie nad problemem, jak i obiektywnym wyciąganiem wniosków zarówno ze słabych oraz mocnych punktów zespołu.

Więcej…

   

Teoria ograniczeń - co to jest i jak można ją wykorzystać w controllingu finansowym?

Controlling finansowyTeoria ograniczeń to metoda, którą można wykorzystać w celu zoptymalizowania działalności przedsiębiorstwa. Na czym polega to rozwiązanie? Jakie są główne założenia teorii ograniczeń? Jak można wykorzystać ją w controllingu finansowym?

Więcej…

   

Wirtualne biura - czym są i ile kosztują?

Wirtualne biuroO popularności wirtualnych biur świadczy ich liczba - działają we wszystkich większych miastach Polski. Prowadzisz działalność gospodarczą i pracujesz zdalnie w domowym zaciszu? Sprawdź, jakie korzyści płyną z korzystania z wirtualnych biur.

Więcej…