Teoria ograniczeń - co to jest i jak można ją wykorzystać w controllingu finansowym?

Controlling finansowyTeoria ograniczeń to metoda, którą można wykorzystać w celu zoptymalizowania działalności przedsiębiorstwa. Na czym polega to rozwiązanie? Jakie są główne założenia teorii ograniczeń? Jak można wykorzystać ją w controllingu finansowym?

Więcej…

   

Możliwości promocji na rynku korepetycji

Marketing na rynku korepetycjiPrzy okazji strajków nauczycieli, wiele się mówi o rynku korepetycji. Ukazuje się go jako zdecydowanie atrakcyjniejszą formę zarobku związaną z nauczaniem. Prawdą jest, że branża korepetytorska w ostatnich latach rozwija się dynamicznie, a dodatkowo zawód ten powoli profesjonalizuje się. Warto więc przyjrzeć się mu w kontekście możliwości promocji, które wykorzystuje w swojej pracy.

Więcej…

   

Czy korzystanie z darmowego antywirusa ma sens?

Oprogramowanie antywirusoweInternet wciąż się rozwija. Z poziomu komputera, a nawet telefonu komórkowego mamy obecnie dostęp do tysięcy różnego rodzaju usług. W każdej chwili możemy sprawdzić stan naszego konta bankowego, przejrzeć ważne dokumenty znajdujące się w firmowej chmurze, a także wykonać cały szereg innych czynności. Na naszych urządzeniach również znajduje się mnóstwo cennych plików, których utrata byłaby dla nas poważnym problemem.

Więcej…