Co daje integracja sklepu internetowego z Allegro?

Integracja sklepu internetowegoOdkąd wystawianie aukcji na Allegro jest bezpłatne, ich ilość znacząco wzrosła. Myślisz, że publikowanie i obsługa tak dużej ilości ofert wiąże się z ogromnymi nakładami pracy i czasu? Jesteś w błędzie! Integracja sklepu internetowego z Allegro daje Ci możliwości, o jakich jeszcze kilka lat temu mogłeś tylko pomarzyć. Mechanizm automatyzuje Twoją sprzedaż, uwzględniając wszelkie zmiany zachodzące w polityce cenowej oraz stanie magazynu!

Na czym polega integracja z Allegro?

Integrator sklepu internetowego z Allegro jest łącznikiem pomiędzy dwoma systemami. Jego działanie polega na wymianie informacji i ich aktualizowaniu oraz wykonywaniu rozmaitych akcji zgodnie z ustalonymi przez Ciebie regułami. Zadaniem integracji z Allegro jest zdjęcie z Ciebie jak największej ilości obowiązków związanych ze sprzedażą w dwóch kanałach.

Czy każda integracja sklepu z Allegro jest taka sama?

Rozwój e-commerce na przestrzeni ostatnich lat sprawił, że na rynku znajdziemy szeroki wachlarz rozwiązań wspomagających sprzedaż. Niemal każde oprogramowanie dla sklepu internetowego chwali się integracją z Allegro. Jednak poszczególne mechanizmy integracji e-sklepu z Allegro różnią się między sobą

Początkujący sprzedawcy skuszeni atrakcyjną ceną niejednokrotnie nie przyglądają się dostępnym funkcjom z wystarczającą uwagą. Niestety, za niewiedzę i nieświadomość własnych potrzeb przyjdzie zapłacić brakami w automatyzacji, a co za tym idzie - ręczną obsługą.

Co daje integracja sklepu internetowego z Allegro?

To, co daje integracja sklepu internetowego z Allegro uzależnione jest od stopnia zaawansowania wybranego przez Ciebie narzędzia. Najlepsze mechanizmy automatyzujące sprzedaż na Allegro pozwolą Ci:

Automatycznie wystawiać aukcje na Allegro

Mechanizm pobierze: zdjęcie, tytuł, opis, cenę oraz parametry produktu i uzupełni nimi ofertę - tak byś nie musiał robić tego ręcznie.

Importować produkty z Allegro do sklepu

Funkcja wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom, którzy rozpoczęli sprzedaż na Allegro i rozbudowują własny sklep. Działa analogicznie do wcześniej opisanej, przenosząc produkty z Allegro do e-sklepu.

Aktualizować ceny i ilość produktów

Nie musisz doglądać, czy dostępna na aukcji ilość produktów jest zgodna ze stanem faktycznym magazynu. System zrobi to za Ciebie! Co więcej, cena zmieniona w sklepie internetowym zostanie zaktualizowana także na aukcji (także z uwzględnieniem wyższej ceny w serwisie aukcyjnym - dla całej oferty lub pojedynczych produktów).

Automatycznie zamykać aukcje

Sprzedajesz w dropshippingu i boisz się, że klient kupi towar, który będzie już niedostępny w hurtowni? Posiadasz własny magazyn i rezerwujesz kilka sztuk produktu właśnie dla tego kanału sprzedaży? Ustaw zamknięcie aukcji przy określonej ilości dostępnych produktów (np. 3)!

Masowo zarządzać ofertą

Zamykasz aukcje, zmieniasz ceny albo wykonujesz inne masowe działania? Zrób to kilkoma kliknięciami dla wielu ofert i zaoszczędź ogromną ilość czasu!

Wystawiać aukcje podobne i ponawiać aukcje

Ponowne wystawienie towaru pozwoli Ci zachować dobre opinie aukcji i ilość sprzedanych na niej produktów. Z kolei wystawienie podobnej aukcji usprawni pracę z produktami o różnych wielkościach lub kolorach.

Obsługiwać zamówienia z Allegro w panelu sklepu

Koniec z koniecznością obsługi zamówień w wielu miejscach. Zamówienia ze sklepu internetowego i Allegro pojawią się w panelu administracyjnym, dzięki czemu nie umknie Ci żadna z przesyłek.

Stworzyć cenniki dostawy

Przygotowane warianty szybko i sprawnie przypiszesz do poszczególnych grup produktów, nie zastanawiając się nad tworzeniem oferty od podstaw, jak miałoby to miejsce bez integracji z Allegro.

Przedstawione możliwości to absolutne must have w automatyzacji sprzedaży na Allegro. Poszukując rozwiązania stworzonego dla siebie zwróć uwagę na możliwość wykonywania zarówno operacji masowych, jak i pojedynczych - dla wybranego produktu. Elastyczność w zarządzaniu sprzedażą jest niezwykle istotna podczas dynamicznych zmian na rynku.

Automatyczna sprzedaż na Allegro

Nie daj się zaskoczyć podczas szukania rozwiązania rozwiązania dla Twojego sklepu. Zadawaj pytania, testuj i sprawdzaj, czy wybrana integracja jest w stanie zapewnić Ci maksymalną wygodę i zminimalizować ilość działań wykonywanych podczas obsługi poszczególnych zamówień. Automatyczna sprzedaż na Allegro to krok do większych mocy przerobowych i szybszego rozwoju oferty.

Kinga Tobała - specjalistka ds. E-commerce ze Sky Shop (https://sky-shop.pl), platformy oferującej oprogramowanie dla sklepów internetowych.

Komentarze