Czy do zakupu funduszy inwestycyjnych potrzebna jest pomoc doradcy finansowego?

Doradca finansowyDecyzja o zakupie funduszy powinna być poparta odpowiednią wiedzą. Początkujący inwestorzy często decydują się na usługi doradców finansowych. Jeszcze kilka lat temu było to najczęściej spotykane rozwiązanie - sytuacja zmieniła się jednak wraz z postępującym rozwojem technologii i coraz łatwiejszym dostępem do informacji.

Doradca finansowy to osoba, która reprezentuje instytucję finansową w relacji z klientem, pomaga w wyborze produktów finansowych, w tym konta, karty kredytowej, kredytu mieszkaniowego, a także lokat i produktów inwestycyjnych. Zawód ten nie podlega żadnym regulacjom prawnym - z tego powodu nie należy mylić doradcy finansowego z doradcą inwestycyjnym. Tym drugim tytułem mogą posługiwać się bowiem tylko osoby, które zdały egzamin organizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

W dobie nieograniczonego dostępu do Internetu wiedzę, która potrzebna jest do postawienia pierwszych kroków w świecie inwestycji finansowych, można jednak zdobyć także samodzielnie, bez pomocy specjalistów. Wymaga to determinacji oraz… wykorzystania odpowiednich narzędzi. Platforma Inwestycyjna KupFundusz.pl udostępniła rozwiązania, które ułatwią Ci wybór i zakupów funduszy inwestycyjnych. Proces rejestracji trwa nie dłużej niż 15 minut, a po jego zakończeniu zyskasz dostęp do zestawu wszechstronnych narzędzi on-line. Wśród nich znajdziesz m.in. Porównywarkę Funduszy, Kreator Portfela i Strefę Treningową.

Zakup funduszy inwestycyjnych przez Internet

Strefa Treningowa dostępna na platformie kupfundusz.pl stworzona zostało z myślą o początkujących inwestorach. Narzędzie pozwala przeprowadzać symulacje inwestycji. Korzystając z wirtualnych pieniędzy, możesz nabywać realne fundusze inwestycyjne - jest to najlepszy sposób, by zdobyć cenne doświadczenie bez ryzyka utraty środków finansowych.

Kreator Portfela to narzędzie, które pomoże Ci sprecyzować oczekiwania dotyczące inwestycji. Wystarczy, że odpowiesz na kilkanaście zamkniętych pytań dotyczących m.in. akceptowanego przez Ciebie poziomu ryzyka, przewidywanego czasu inwestycji i oczekiwanych efektów, a Kreator określi, jakim typem inwestora jesteś - konserwatywnym, ostrożnym, stabilnym, zrównoważonym czy dynamicznym. Po przydzieleniu do jeden z grup narzędzie zaproponuje Ci fundusze inwestycyjne dopasowane do Twoich potrzeb. Kreator Portfela pomoże Ci również zarządzać portfelem inwestycyjnym. Po dokonaniu zakupu funduszy za pomocą Platformy KupFundusz.pl możesz monitorować ich wyniki i ryzyko. Możesz ustawić automatyczny alert, który poinformuje Cię, gdy któryś z wskaźników (zysk lub strata) przekroczy ustaloną przez Ciebie wartość.

Porównywarka Funduszy to kolejne narzędzie, które ułatwi Ci zakup funduszy inwestycyjnych przez Internet. Za pomocą wbudowanych filtrów możesz określić pożądane parametry funduszu, m.in. wysokość pierwszej wpłaty, wysokość stałej opłaty za zarządzanie. Narzędzie pozwala porównać jednocześnie pięć funduszy inwestycyjnych. Przed dokonaniem zakupu możesz przeanalizować dane dotyczące stopy zwrotu w horyzoncie czasowym od miesiąca do pięciu lat, polityki inwestycyjnej funduszu, poziomu ryzyka, benchmarku, a także struktury aktywów.

Komentarze