Czy potrzebujesz wirtualnego asystenta?

Czy potrzebujesz wirtualnego asystenta?Prowadzisz firmę, jesteś zabiegany, często nie potrafisz poradzić sobie z natłokiem zadań? Gdy dzwoni telefon, ty jesteś właśnie w trakcie ważnego spotkania, a po oddzwonieniu okazuje się, że właśnie straciłeś klienta? Czas na wirtualnego asystenta!

Nie każdy przedsiębiorca zajmuje się sprzedażą stacjonarną, nie każdy działa wyłącznie lokalnie. Większość właścicieli drobnych firm często bywa w trasie - spotykają się z klientami, omawiają projekty czy pracują w terenie. A to oznacza, że sprawami formalnymi faktycznie zajmują się po godzinach pracy - wieczorem. Zdarza się jednak i tak, że natłok pracy jest tak duży, że przedsiębiorca nie jest w stanie poradzić sobie z wszystkim. Jeżeli nie ma potrzeby zatrudniać pracownika, bo ten faktycznie nie będzie mógł na siebie zarobić, to alternatywnym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług wirtualnego asystenta.

Kim jest wirtualny asystent?

Najprościej mówiąc to osoba, która najczęściej pracuje zdalnie (np. w zaciszu własnego domu) i która to może pomóc w załatwieniu szeregu kwestii formalnych. Wirtualny asystent - w zależności od ustaleń i podpisanej umowy - może zajmować się odbieraniem telefonów, przygotowywaniem poczty dla swoich klientów czy obsługą korespondencji. W każdym przypadku odciąża swojego zleceniodawcę od szeregu prac, które wiążą się z prowadzeniem firmy.

Korzystanie z pomocy wirtualnego asystenta nie jest jeszcze rozpowszechnione w Polsce, choć coraz więcej przedsiębiorców, prowadzących zwłaszcza mikro i małe przedsiębiorstwa, jest zainteresowanych zewnętrzną pomocą. Właśnie z tego względu, głównie w sieci, można znaleźć coraz więcej ogłoszeń osób zajmujących się właśnie takimi działaniami.

Taniej nie będzie

Nawiązanie współpracy z wirtualnym asystentem jest rozwiązaniem tańszym niż zatrudnienie pracownika. Niewątpliwą korzyścią jest również to, że większość takich pracowników doskonale zna języki obce w stopniu umożliwiający swobodną komunikację. Oznacza to, że mogą oni również kontaktować się z klientami zagranicznymi. Dla części przedsiębiorców znaczenie może mieć również to, że wirtualny asystent wcale nie musi pochodzić z Polski, ale mieszkać np. w Stanach Zjednoczonych czy w Chinach.

Gdzie szukać pracownika spoza Polski? Współcześnie w sieci działa wiele serwisów, na których takie osoby ogłaszają się, poszukując zatrudnienia. Przykładem jest Freelancer, który gromadzi informacje o ofertach pracy i użytkownikach zainteresowanych zleceniami z całego świata.

Byś mógł pracować sprawniej

Zatrudnienie wirtualnego asystenta pozwala przedsiębiorcy skupić się na jego pracy. Jeżeli wie, że poczta elektroniczna zostanie odebrana, zaś na korespondencję asystent odpowie zgodnie z wytycznymi, faktycznie może on zaoszczędzić całkiem sporo czasu, który może przeznaczyć na dalsze rozwijanie swojego przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie po prostu się sprawdza i warto o nim pamiętać, zwłaszcza, że ceny tego typu usług nie są wygórowane.

Nie możesz znaleźć? Daj ogłoszenie!

Osoby zainteresowane znalezieniem właściwego wirtualnego asystenta mogą zarówno nawiązać współpracę z tymi, którzy już działają na rynku lub zdecydować się na przeprowadzenie własnej rekrutacji. W drugim przypadku mają możliwość wyłonić osobę, która będzie świadczyła usługi tylko na ich rzecz, co również może nie być bez znaczenia, jeżeli firma dynamicznie się rozwija.

Autor: www.praca-myslowice.pl

31 Votes

Komentarze

Luna
Zapraszamy do zapisania się do grupy na facebooku, w której można znaleźć pracę i wsparcie.
Wpisz na facebooku w pasku wyszukiwania:
Wirtualna Asystentka - ogłoszenia, informacje, wsparcie
lub wejdź poprzez link
https://www.facebook.com/groups/267290386996457/

Zapraszamy.