Czy telewizor do biura musi być drogi?

Sala konferencyjnaWyposażenie sali konferencyjnej, gabinetu, pokoju spotkań i innych pomieszczeń w biurze powinno pozwalać na wygodne przedstawienie oferty firmy oraz wszystkich kluczowych danych. Z tego też względu jednym z najważniejszych dostępnych tam urządzeń będzie telewizor. Nie musi być to być jednak wcale model z najwyższej półki cenowej.

Do czego potrzebny jest telewizor w biurze?

Urządzeń tego typu nie kupuje się tylko po to, aby pracownicy nie nudzili się w trakcie pracy i podczas przerwy. Co prawda, telewizor może posłużyć do wyświetlania kanałów branżowych oraz informacyjnych (np. prezentujących notowania giełdowe), jednak jego główne zastosowanie będzie inne. Dobrze dobrany sprzęt pozwoli między innymi na:

  • prezentację materiałów promocyjnych,
  • wyświetlanie danych sprzedażowych,
  • przedstawienie oferty z klientami i partnerami biznesowymi,
  • omówienie raportów.

Do tego dojść mogą oczywiście również inne materiały, w zależności od specyfiki firmy. Co jednak najważniejsze, telewizor to doskonałe narzędzie multimedialne, które nie tylko ułatwi pracę wewnątrz zespołu, ale też okaże się pomocny w kontaktach z klientami i partnerami. Tego typu funkcje doskonale spełniają tanie telewizory, dlatego zakup omawianego sprzętu wcale nie musi być kosztowny.

Telewizor do biura - po jaki model sięgnąć?

Oczywiście nie oznacza to, że możesz kupić dowolny sprzęt, bez przeprowadzenia analizy najważniejszych parametrów technicznych. Tani telewizor także powinien być dobrej jakości.

Biorąc pod uwagę wyżej nakreślone zastosowanie urządzenia, uwagę warto zwrócić przede wszystkim na funkcje multimedialne oraz dostępne złącza i porty. Dobry telewizor musi pozwolić na łatwe podłączenie i obsługę zewnętrznych nośników danych - na przykład pendrive’ów oraz dysków twardych. To na nich najczęściej zapisywane są prezentacje i inne materiały. Port USB (a najlepiej kilka portów) wydaje się więc konieczny.

Istotne okaże się również złącze HDMI. Zwłaszcza wówczas, gdy zechcesz podłączyć do telewizora urządzenie mobilne (np. laptopa bądź smartfona), a także kamery internetowe do prowadzenia telekonferencji. Jeśli sprzęt obsługuje łączność Bluetooth, Wi-Fi Direct lub DLNA, transmisja danych może odbywać się w sposób bezprzewodowy. Do tego dojdą także przydatne aplikacje instalowane dzięki dostępowi do internetu.

Sala konferencyjna

Nie bez znaczenia jest również przekątna ekranu. Tanie telewizory Manta występują nie tylko w wersjach miniaturowych (do 24 cali). Za niewielkie pieniądze zakupisz modele o przekątnej wynoszącej 40, 50, a nawet 70 cali. Im większy ekran, tym łatwiej można przedstawić na nim wszystkie istotne informacje.

Ile kosztuje tani telewizor?

Kryterium ceny dla wielu firm jest często decydujące. Na szczęście ciągły rozwój technologiczny sprawia, że sprzęty RTV dość szybko tanieją. Obecne nowości za kilka lat zakupisz za połowę ceny. Podobnie jest z telewizorami. Jeszcze niedawno modele Smart TV wydawały się dobrem wręcz luksusowym. Dziś już za kilkaset złotych zakupisz sprzęt obsługujący wszystkie najważniejsze funkcje i pozwalający na instalację wielu przydatnych aplikacji.

W przypadku telewizorów polecanych do biur, wiele zależy od wielkości ekranu. Dobrej jakości urządzenia o przekątnej 32 cali kosztują około 700-750 złotych. Dokładając do budżetu 150 złotych, możesz sięgnąć po telewizor 40-calowy. Ceny sprzętów z ekranami 50-calowymi bądź większymi wynoszą natomiast od 1200 złotych wzwyż. Nie są to więc zbyt wygórowane kwoty, jak na urządzenia, które okażą się niezwykle pomocne w trakcie codziennej pracy w biurze.

Komentarze