Czyste biuro - jak o nie dbać?

Jak dbać o biuro?Czyste i zadbane biuro to nie tylko komfort pracy, ale i pozytywna atmosfera pracy i wizytówka naszej firmy. To również motywacja dla pracowników, którzy potrzebują dobrej i pozytywnej atmosfery pracy, by być efektywnym w działaniach. Nie zapominajmy, że odwiedzający kontrahenci również nas obserwują i wyciągają wnioski na podstawie tego, jak biuro firmy wygląda. Jak więc zadbać o czyste biuro i sprawić, by czas w nim spędzony należał do tych przyjemniejszych?

Dzisiejszym standardem jest korzystanie z usług firm sprzątających i zajmujących się utrzymaniem czystości w biurach. Prawie każda jedna szanująca się firma mająca swoje biuro decyduje się na firmę, która będzie dbać o czystość i porządek w biurze. Firma sprzątająca to jedno, ale żeby utrzymać czystość na bieżąco potrzebna jest również współpraca i zaangażowanie pracowników. Oczywistym jest, że nawet najlepsza firma sprzątająca, która będzie wykonywała usługi porządkowe nawet każdego dnia nie jest w stanie utrzymać biura w idealnym porządku, jeśli pracownicy tego biura nie zaangażują się w utrzymanie czystości. Takie proste czynności jak zmycie kubka po sobie, czy ogarnięcie biurka - powinno należeć do standardu, o którym nie należałoby nawet wspominać. Z pewnością takie postępowanie bardzo ułatwiłoby zachowanie czystości w miejscu pracy, które jest jednocześnie miejscem konferencji i spotkań biznesowych.

Oczywiście porządki takie jak mycie okien, podłóg, czy rutynowe sprzątanie toalet należą do firmy sprzątającej, która zostaje zatrudniona przez biuro.

Niektóre firmy decydują się na niezatrudnianie firmy sprzątającej ze względu na próbę oszczędności. Szybko jednak można przekonać się, że owe decyzje nie są decyzjami dobrymi, które nie tylko nie zaoszczędzają, ale przynoszą straty. Nie zapomnijmy, że biuro to wizytówka każdej firmy, która ma wpływ na każdego pracownika, klienta, kontrahenta, oraz wszystkich tych, którzy mają okazję przynajmniej raz odwiedzić biuro.

Dlaczego więc czystość w biurze powinna stanowić priorytet dla każdej szanującej się firmy?

Oczywistym jest, że dla każdej firmy najważniejsza kwestią jest biznes i zarabianie pieniędzy. Jaki pracownik będzie chciał pracować w biurze, w którym panuje nieład i nieporządek, a przez to coś takiego jak atmosfera pracy nie istnieje? Jaki kontrahent wróci do firmy, w której już na pierwszym spotkaniu biznesowym rzuciły się w oko kłęby kurzu i brudne biurka? Odpowiedź brzmi: żaden.

Tak więc każda firma, a zwłaszcza ta, która jeszcze nie ma wyrobionej renomy i wypracowanej opinii powinna zadbać o to, by wizytówka - czyli czyste biuro wzbudzała jak najwięcej pozytywnych emocji. Pamiętajmy o tym, że raz zepsuta opinia, kilka negatywnych komentarzy w internecie - mogą popsuć cały wizerunek firmy. Czym zatem jest comiesięczny koszt dobrej firmy sprzątającej w porównaniu z naszym wizerunkiem i dobrą atmosfera w pracy? Zdecydowanie więc nie warto oszczędzać na kwestii takiej, jaką jest porządek i ład w każdym biurze.

Autor: www.marcusmp.pl.

Komentarze

Marek
Nie każda firma podchodzi do swojej działalności w profesjonalny sposób. Często możemy trafić na podrzędną firmę sprzątającą, której pracownicy podchodzą bardzo swobodnie do swoich obowiązków zawodowych. Takich firm należy unikać. Po czym poznać rzetelną firmę sprzątającą?
Z pewnością np. o takich firmach napisano już wiele postów na forach internetowych, z którymi warto się zapoznać zanim zdecydujemy się na konkretną firmę.
Sprzątanie biur
Coraz więcej firm, a także placówek publicznych korzysta z zewnętrznych usług sprzątających. Jest to dla nich bardziej opłacalne, niż zatrudnianie pracownika na pełen etat. Dla nich wystarczające okazuje się sprzątanie kilka razy w tygodniu za określoną stawkę.
Dżony
Ja mam małe ale siedzi 6-8 osob, jest wykładzina i strasznie szybko się brudziło więc postanowiłem wypróbować ten automatyczny, roomba 895, bardzo dobrze się to sprawdza włączam po prostu po godzinach i na co dzień jest przyjemnie