Twój dom

Wzrost raty kredytu hipotecznego? Jest na to sposób!

Wzrost raty kredytu hipotecznegoJeśli zaciągasz kredyt hipoteczny, powinieneś być świadomy tego, że jego rata może wzrosnąć, tym bardziej jeśli decydujesz się na kupno mieszkania w okresie niskiego oprocentowania. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możesz poradzić sobie z taką sytuacją. Sprawdź, dlaczego raty kredytów hipotecznych rosną i co możesz zrobić, aby nie dać się zaskoczyć.

Więcej…

 

Profesjonalna ocena stanu technicznego mieszkania

Ocena stanu technicznego mieszkaniaZ danych szacunkowych wynika, że Polak powinien wydać około 90 pensji na kupno mieszkania. Oczywiście wszystko jest zależne od wysokości pensji, która bywa różna. Nie zmienia to jednak faktu, że koszt jest bardzo duży i większość z nas jest zmuszona na zaczerpnięcie sporego kredytu. Przeważnie kupno mieszkania jest inwestycją podejmowaną raz góra dwa w ciągu życia. Z tego powodu ludzie zwyczajnie nie mają doświadczenia w ocenie stanu technicznego mieszkania.

Więcej…

   

Ceny mieszkań w Polsce - gdzie najtaniej, gdzie najdrożej?

Nowoczesne mieszkanieZakup mieszkania to poważna decyzja. Wiąże się ona często z kredytem mieszkaniowym albo przeznaczeniem całej, długo oszczędzanej kwoty na ten cel. Nie jest to zatem dziwne, że chcemy wybrać mądrze, również pod względem ceny jaką przyjdzie nam zapłacić za wymarzone lokum. Szukając mieszkania w Polsce warto się zatem zorientować w jakich miejscach można zapłacić za nie najmniej a gdzie pojawi się ryzyko przepłacenia. W jakim rejonie warto rozglądać się za mieszkaniem?

Więcej…

 

Wynajem mieszkania - wady i zalety

Wynajem mieszkaniaW dzisiejszych czasach każdy marzy by mieć własne mieszkanie. Dzięki temu odchodzą nam wydatki związane z opłacaniem czynszu i musimy jedynie regulować należności związane z używanymi mediami (im mniej wody, prądu i gazu jest nam potrzebne, tym więcej zostaje na koncie na inne przyjemności).

Więcej…