Twój dom

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym - ceny, koszty, możliwości

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym - od deweloperaZakup mieszkania od dewelopera, czyli na rynku pierwotnym, to naprawdę spory wydatek. Młode małżeństwa, które chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie najczęściej korzystają z kredytu hipotecznego. Kredyt na mieszkanie to najłatwiejszy sposób sfinansowania takiej inwestycji. Ceny nowych mieszkań zależą od miasta, w którym się je kupuje.

Więcej…

 

Zalety domów pasywnych

Pasywny domWiększość z nas zdaje sobie sprawę, że domy pasywne to te, które są energooszczędne. Nie mamy jednak pojęcia, z czym to się tak naprawdę wiąże. Okazuje się, że warto poznać szczegóły tego rodzaju inwestycji. Lekturę szczególnie polecamy tym, którzy planują rozpoczęcie budowy własnej nieruchomości.

Więcej…

   

Transport materiałów na budowie

Transport materiałów na budowieZastanawiałeś się kiedyś, jak transportuje się ciężkie materiały na budowie? Kiedyś robiono to tylko za pomocą siły własnych mięśni, dziś pracę usprawniają maszyny, chociaż nie zawsze. Decydując się na zawód związany z budowlanką, możesz zastanawiać się, czy podołasz ciężkiej pracy fizycznej na budowie. Bo jest to ciężka, fizyczna praca, gdzie najbardziej obciążone są własne mięśnie.

Więcej…

 

Ceny mieszkań w Polsce - gdzie najtaniej, gdzie najdrożej?

Nowoczesne mieszkanieZakup mieszkania to poważna decyzja. Wiąże się ona często z kredytem mieszkaniowym albo przeznaczeniem całej, długo oszczędzanej kwoty na ten cel. Nie jest to zatem dziwne, że chcemy wybrać mądrze, również pod względem ceny jaką przyjdzie nam zapłacić za wymarzone lokum. Szukając mieszkania w Polsce warto się zatem zorientować w jakich miejscach można zapłacić za nie najmniej a gdzie pojawi się ryzyko przepłacenia. W jakim rejonie warto rozglądać się za mieszkaniem?

Więcej…