Twój dom

Zalety domów pasywnych

Pasywny domWiększość z nas zdaje sobie sprawę, że domy pasywne to te, które są energooszczędne. Nie mamy jednak pojęcia, z czym to się tak naprawdę wiąże. Okazuje się, że warto poznać szczegóły tego rodzaju inwestycji. Lekturę szczególnie polecamy tym, którzy planują rozpoczęcie budowy własnej nieruchomości.

Więcej…

 

Jak urządzić efektowny salon?

Stylowy salonSalon jest bardzo ważnym miejscem w każdym domu. Jest on zazwyczaj jednym z największych pomieszczeń, co sprawia, że chętnie zapraszamy tu gości. Salon powinien być reprezentacyjny. Dobrze, kiedy odzwierciedla upodobania estetyczne właścicieli domu.

Na jakie aspekty tego pomieszczenia powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?


Więcej…

   

Elewacja kompozytowa vs. elewacja drewniana

Elewacje domoeElewacja domu to nasza wizytówka. Siłą rzeczy właśnie ona jako pierwsza rzuca się w oczy i najlepiej świadczy o całym projekcie. Większość z nas staje przed olbrzymim dylematem - nie wiemy, jaki materiał wybrać.  Z jednej strony kusi nas drewno. Jego naturalne piękno przyciąga wzrok i znakomicie sprawdza się w każdym otoczeniu. Jest eleganckie, przyjazne dla środowiska (w tym także dla nas!) i nigdy nie przestanie być modne. Obawiamy się jednak o jego trwałość.

Więcej…

 

Jakie kolory będą na topie we wnętrzach w 2017 roku?

Trendy w kolorach wnętrzW kolorystycznych trendach wnętrzarskich widoczny jest powrót do barw natury. Kolory ziemi, paleta barw zielonych, żółtych i czerwonych będą królować w naszych wnętrzach w całym 2017 roku, oczywiście wszędzie tam, gdzie chcielibyśmy zaakcentować naszą znajomość najnowszych trendów w aranżacjach wnętrz. Jak wykorzystywać takie kolory w praktyce?

Więcej…