Twój dom

Jak skutecznie starać się i… uzyskać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipotecznyKażdy bank posiada własne procedury przyznawania kredytów hipotecznych. W różny sposób wyliczają one naszą zdolność kredytową, inaczej patrzą na źródła dochodów oraz mają różne podejście do ryzyka oraz nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczanie danego kredytu. Te różnice powodują, że w jednym banku nasz wniosek kredytowy może zostać odrzucony, a w drugim zaakceptowany bez żadnych problemów. Co warto wiedzieć ubiegając się o przyznanie kredytu, aby jak najbardziej zwiększyć swoje szanse na jego uzyskanie?

Więcej…

 

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym - ceny, koszty, możliwości

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym - od deweloperaZakup mieszkania od dewelopera, czyli na rynku pierwotnym, to naprawdę spory wydatek. Młode małżeństwa, które chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie najczęściej korzystają z kredytu hipotecznego. Kredyt na mieszkanie to najłatwiejszy sposób sfinansowania takiej inwestycji. Ceny nowych mieszkań zależą od miasta, w którym się je kupuje.

Więcej…

   

Transport materiałów na budowie

Transport materiałów na budowieZastanawiałeś się kiedyś, jak transportuje się ciężkie materiały na budowie? Kiedyś robiono to tylko za pomocą siły własnych mięśni, dziś pracę usprawniają maszyny, chociaż nie zawsze. Decydując się na zawód związany z budowlanką, możesz zastanawiać się, czy podołasz ciężkiej pracy fizycznej na budowie. Bo jest to ciężka, fizyczna praca, gdzie najbardziej obciążone są własne mięśnie.

Więcej…

 

Ceny mieszkań w Polsce - gdzie najtaniej, gdzie najdrożej?

Nowoczesne mieszkanieZakup mieszkania to poważna decyzja. Wiąże się ona często z kredytem mieszkaniowym albo przeznaczeniem całej, długo oszczędzanej kwoty na ten cel. Nie jest to zatem dziwne, że chcemy wybrać mądrze, również pod względem ceny jaką przyjdzie nam zapłacić za wymarzone lokum. Szukając mieszkania w Polsce warto się zatem zorientować w jakich miejscach można zapłacić za nie najmniej a gdzie pojawi się ryzyko przepłacenia. W jakim rejonie warto rozglądać się za mieszkaniem?

Więcej…