Twój dom

Elewacja kompozytowa vs. elewacja drewniana

Elewacje domoeElewacja domu to nasza wizytówka. Siłą rzeczy właśnie ona jako pierwsza rzuca się w oczy i najlepiej świadczy o całym projekcie. Większość z nas staje przed olbrzymim dylematem - nie wiemy, jaki materiał wybrać.  Z jednej strony kusi nas drewno. Jego naturalne piękno przyciąga wzrok i znakomicie sprawdza się w każdym otoczeniu. Jest eleganckie, przyjazne dla środowiska (w tym także dla nas!) i nigdy nie przestanie być modne. Obawiamy się jednak o jego trwałość.

Więcej…

 

Jakie kolory będą na topie we wnętrzach w 2017 roku?

Trendy w kolorach wnętrzW kolorystycznych trendach wnętrzarskich widoczny jest powrót do barw natury. Kolory ziemi, paleta barw zielonych, żółtych i czerwonych będą królować w naszych wnętrzach w całym 2017 roku, oczywiście wszędzie tam, gdzie chcielibyśmy zaakcentować naszą znajomość najnowszych trendów w aranżacjach wnętrz. Jak wykorzystywać takie kolory w praktyce?

Więcej…

   

Okna energooszczędne - co musisz o nich wiedzieć?

Dom energooszczędnyNowoczesne okna znacznie różnią się od tych montowanych jeszcze 10 lat temu. Nadal najważniejszym celem jest stworzenie rozwiązań konstrukcyjnych, które zapobiegają utracie ciepła w budynku, jednak wydaje się, że poprawiła się nie tylko jakość materiałów, ale również ich izolacyjność, dzięki czemu możemy obecnie mówić o oknach energooszczędnych. Wybór tego rodzaju okien jest bardzo duży. W tym przypadku znaczenie ma przynajmniej kilka parametrów: materiał z jakiego zostały wykonane, wielkość, a nawet rozmieszczenie. Co jeszcze musisz wiedzieć o oknach energooszczędnych?

Więcej…

 

Nowoczesny design - styl industrialny

Styl industrialnyOsoby zainteresowane nowoczesnym designem w projektowaniu wnętrz, z pewnością nie raz słyszały o stylu industrialnym i korzyściach, jakie pociąga on za sobą. Warto zatem przyjrzeć się mu bliżej, poznać jego znaki szczególne i zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście mamy do czynienia z właśnie takim rozwiązaniem, jakiego szukamy.

Więcej…