Edukacja

Studia w Polsce czy za granicą?

StudiaWybór miejsca, jak również kierunku studiów jest bardzo ważną decyzją młodych ludzi, wkraczających w samodzielne życie. Coraz liczniejsze oferty uczelni oraz pojawiająca się moda na studiowanie w obcym języku, czy też poza granicami naszego kraju sprawia, że wybór ten staję się jednym z najważniejszych i najtrudniejszych w życiu, choć teoretycznie zawsze decyzję swoją można zmienić lub udoskonalić o kolejny kierunek.

Więcej…

 

Czy warto studiować przez internet?

Studia przez InternetStudiowanie przez internet, czyli tzw. e-learning, to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów na polskich uczelniach. Dlaczego? Wszystko dzięki wygodzie - dzięki temu rozwiązaniu można uczyć się w każdym miejscu, wystarczy tylko dostęp do sieci. Poważnie myślisz o zapisaniu się na kierunek realizowany tą metodą, ale słyszałeś wiele negatywnych opinii na ten temat? W najnowszym tekście dowiesz się nieco więcej na temat studiów przez internet.

Więcej…

   

5 języków, których znajomość zapewni ci pracę

Znajomość językówWykształcenie nie zawsze jest potrzebne, by znaleźć dobrą pracę. Znajomość języków obcych owszem. Poznaj 5 języków, których znajomość otworzy przed tobą możliwość podjęcia pracy w wybranych przez ciebie firmach.

Więcej…

 

Nauka zawodu lepsza niż studia?

Nauka zawodu lepsza niż studia?W powszechnej opinii panuje pewien stereotyp na temat wykształcenia współczesnych młodych ludzi, który zakłada, że tylko zdanie matury i ukończenie szkoły wyższej zapewni świetny start w przyszłość oraz znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Więcej…