Finanse

Ile Polacy wydają na święta?

Wydatki PolakówCzy wiecie, że nawet 22% Polaków nie widzi nic złego w pożyczaniu pieniędzy? Jednocześnie aż 85% dłużników wstydzi się niespłaconych w terminie zobowiązań finansowych. Brak stabilnej sytuacji finansowej nie sprawia jednak, że od pożyczek stronimy. Dodatkowym źródłem gotówki łatamy tzw. dziury domowego budżetu, nierzadko ratujemy się w obliczu "czarnej godziny". Zadłużamy się zawsze w jakimś celu, jednym z nich są święta.


Więcej…

 

Sprawy spadkowe - jak zrzec się spadku?

Prawo spadkoweJuż na wstępie należy zaznaczyć, że czym innym jest zrzeczenie się dziedziczenia, a czym innym jest odrzucenie spadku. Zrzeczenia się dziedziczenia możemy dokonać za życia spadkodawcy. Następuje to na drodze porozumienia, którego skutkiem jest podpisanie umowy pomiędzy spadkodawcą, a spadkobiercą. Umowę taka sporządza się u notariusza. W takim wypadku udziały w spadku osoby, która zrzekała się dziedziczenia, przypadają pozostałym spadkobiercom.

Więcej…

   

Tych błędów unikaj biorąc pożyczkę

PożyczkaNie trzeba nikogo przekonywać, że pożyczki są jedną z najczęściej wybieranych form wsparcia finansowego. Nic dziwnego, branża coraz bardziej profesjonalizuje się, dając klientom pewność, że są w dobrych rękach. Na co jednak uważać, kiedy decydujesz się na pożyczkę?

Więcej…

 

Upadłość osoby fizycznej - co to oznacza?

Upadłość osoby fizycznejBrak płynności finansowej, chwilowy lub długotrwały, to bardzo trywialny problem, z którym zetknął się chyba każdy z nas.

Więcej…