Finanse

Jak się nie dać oszukać. Poradnik pożyczkobiorcy

Nie daj się oszukać!Według badań Związku Banków Polskich "InfoKREDYT" już ponad 40% Polaków wzięło kredyt, z czego aż 14% zdecydowało się na kredyt mieszkaniowy. Jak widać, zagadnienie dotyczące pożyczek jest bliskie niemal połowie obywateli naszego kraju oraz nie przewiduje się, by liczba osób zainteresowanych tym tematem zmalała. Jak więc ochronić się przed dodatkowymi kosztami związanymi z kredytem, gdy już trzeba będzie się na niego zdecydować? Na co trzeba uważać? Dowiedz się już teraz.

Więcej…

 

Przelewy międzynarodowe - w jaki sposób przekazać pieniądze rodzinie w Polsce

Przelewy z UKCzęstym rozwiązaniem przy przelewach międzynarodowych jest zlecenie transferu pieniędzy przez bank. Jednak gdy zależy nam na czasie, świetnym wyjściem jest zlecenie przelewu firmie pośredniczącej. Dowiedz się, w jaki sposób możesz przekazać środki rodzinie w Polsce.

Więcej…

   

Czym zajmują się firmy pozabankowe?

Firmy pozabankoweJeszcze kilka lat temu udzielaniem kredytów i pożyczek zajmowały się prawie wyłącznie banki. To właśnie do nich udawaliśmy się potrzebując dodatkowej gotówki lub chcąc zabezpieczyć swoje oszczędności. Sytuacja ta uległa jednak zmianie.

Więcej…

 

Pożyczki na raty - zalety i wady

Pożyczka na ratyPożyczki pozabankowe, które można otrzymać za pośrednictwem Internetu, cieszą się ogromną popularnością. Od kiedy pojawiły się na rynku produktów finansowych, zyskały wielu zwolenników. Wprowadzenie tzw. ustawy antylichwiarskiej dodatkowo pozwoliło zwiększyć kontrolę prawną nad tym sektorem, a tym samym zachęcić większą liczbę klientów do skorzystania z oferty firm pozabankowych.

Więcej…