Finanse

RRSO, czyli Realna Roczna Stopa Oprocentowania. To od niej faktycznie zależy koszt kredytu!

Stopa procentowa"Niskie oprocentowanie!", "Wynegocjuj obniżkę oprocentowania!", "Z naszym oprocentowaniem możesz sobie pozwolić na kredyt!" - tego typu hasła mają kusić klientów do korzystania z ofert konkretnych banków, ale nie są do końca precyzyjne. Wiele osób niestety nadal nie zdaje sobie sprawy, że oprocentowanie nominalne to tylko jeden z elementów wpływających na sumaryczny koszt kredytu. Najważniejsza jest bowiem Realna Roczna Stopa Oprocentowania. Czym właściwie jest RRSO? O tym przeczytasz w naszym poradniku.

Więcej…

 

Jakie zmiany warto wprowadzić w codziennym gospodarowaniu pieniędzmi, by zaoszczędzić?

Gospodarowanie pieniędzmiOszczędzanie pieniędzy powinno być zdrowym nawykiem każdego z nas. W oszczędzaniu bardziej niż o wysokość  kwot, które przeznaczymy na realizację celów i marzeń, chodzi bowiem o regularność. Sukces w pomnażaniu oszczędności nie wynika z jednorazowych zrywów, lecz z systematyczności.

Więcej…

   

Kredyt hipoteczny jako remedium na problemy mieszkalnictwa w Polsce

Kredyt hipotecznyWśród Polaków dominuje przekonanie o konieczności posiadania mieszkania na własność. Ten pogląd wynika z uwarunkowań historycznych. W czasach PRL-u, jedyny majątek jaki posiadało większość osób to nieruchomości. Do tego dochodzi podejście, że lepiej mieszkać "na swoim", niż płacić komuś za wynajem. Jednak chcąc kupić mieszkanie na własność, często napotykamy na problem braku środków na zakup nieruchomości. Wtedy pozostaje nam zaciągnąć kredyt hipoteczny.

Więcej…

 

Dlaczego warto korzystać z kantoru internetowego?

Kantor internetowyNiezależnie od tego, czy spłacasz kredyt walutowy, pracujesz zagranicą (a wynagrodzenie przesyłasz swojej rodzinie w kraju), prowadzisz interesy z międzynarodowymi kontrahentami czy wybierasz się na letni wypoczynek - skorzystać musisz z kantoru. Warto więc wybrać ten internetowy, taki jak Fritz Exchange.

Więcej…

   

Skup nieruchomości - czym jest? Kiedy warto skorzystać z usług skupu

Skup nieruchomościSkup nieruchomości to miejsce, gdzie można łatwo i szybko sprzedać nieruchomość. Po wypełnieniu formularza w internecie przyjeżdża na miejsce rzeczoznawca, który proponuje cenę, jeśli właściciel domu, mieszkania czy innej nieruchomości się na nią zgadza zawierana jest umowa i pieniądze błyskawicznie trafiają na konto sprzedającego.

Brzmi dobrze? Tak właśnie funkcjonują skupy nieruchomości. Zastanawiasz się, czy nie stoi za tym żaden haczyk i czy opłaca się w ten sposób sprzedawać nieruchomości?

Więcej…

 

7 powodów dla których warto korzystać z kantoru internetowego

Kantor internetowyE-kantory zyskują na popularności. Nie da się ukryć, że z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się wymienić walutę przez internet, przez co kantory stacjonarne mają mniej klientów niż kiedykolwiek. Dlaczego tak drastycznie rośnie popularność wymiany waluty online? Oto 7 powodów, dla których warto korzystać z tego typu opcji!

Więcej…