Finanse

Upadłość konsumencka w praktyce - jak to wygląda?

Upadłość konsumenckaPojawiający się ostatnio dość często w mediach termin prawny "upadłość konsumencka" to nic innego jak ogłoszenie niewypłacalności osoby fizycznej. Tak jak firmy mogą w pewnych warunkach ogłosić bankructwo, tak i obywatel, spełniający określone warunki, może zwrócić się o ogłoszenie jego upadłości konsumenckiej. Wiąże się z tym jednak wiele pytań.

Więcej…

 

Jak działa kalkulator kredytowy?

Kalkulator kredytowyKalkulator kredytowy określa zdolność kredytową na bazie najważniejszych parametrów. Banki przy obliczaniu zdolności kredytowej mogą stosować specjalne parametry, takie jak: analiza punktowa BIK, indywidualna analiza punktowa (scoring), wiek kredytobiorcy bądź odmienne constans, natomiast również podejmować decyzje w uzasadnieniu o charakterystyczne właściwości wnioskodawcy.

Więcej…

   

PPK - jakie korzyści dają Pracownicze Plany Kapitałowe?

Pracownicze Plany KapitałowePPK, czyli program Pracowniczych Planów Kapitałowych, to system, dzięki któremu mogą znacząco wzrosnąć emerytury Polaków. Jak działają plany kapitałowe?

Więcej…

 

Pożyczki na raty - zalety i wady

Pożyczka na ratyPożyczki pozabankowe, które można otrzymać za pośrednictwem Internetu, cieszą się ogromną popularnością. Od kiedy pojawiły się na rynku produktów finansowych, zyskały wielu zwolenników. Wprowadzenie tzw. ustawy antylichwiarskiej dodatkowo pozwoliło zwiększyć kontrolę prawną nad tym sektorem, a tym samym zachęcić większą liczbę klientów do skorzystania z oferty firm pozabankowych.

Więcej…