Finanse

Sprawy spadkowe - jak zrzec się spadku?

Prawo spadkoweJuż na wstępie należy zaznaczyć, że czym innym jest zrzeczenie się dziedziczenia, a czym innym jest odrzucenie spadku. Zrzeczenia się dziedziczenia możemy dokonać za życia spadkodawcy. Następuje to na drodze porozumienia, którego skutkiem jest podpisanie umowy pomiędzy spadkodawcą, a spadkobiercą. Umowę taka sporządza się u notariusza. W takim wypadku udziały w spadku osoby, która zrzekała się dziedziczenia, przypadają pozostałym spadkobiercom.

Więcej…

 

RRSO, czyli Realna Roczna Stopa Oprocentowania. To od niej faktycznie zależy koszt kredytu!

Stopa procentowa"Niskie oprocentowanie!", "Wynegocjuj obniżkę oprocentowania!", "Z naszym oprocentowaniem możesz sobie pozwolić na kredyt!" - tego typu hasła mają kusić klientów do korzystania z ofert konkretnych banków, ale nie są do końca precyzyjne. Wiele osób niestety nadal nie zdaje sobie sprawy, że oprocentowanie nominalne to tylko jeden z elementów wpływających na sumaryczny koszt kredytu. Najważniejsza jest bowiem Realna Roczna Stopa Oprocentowania. Czym właściwie jest RRSO? O tym przeczytasz w naszym poradniku.

Więcej…

   

Skup nieruchomości - czym jest? Kiedy warto skorzystać z usług skupu

Skup nieruchomościSkup nieruchomości to miejsce, gdzie można łatwo i szybko sprzedać nieruchomość. Po wypełnieniu formularza w internecie przyjeżdża na miejsce rzeczoznawca, który proponuje cenę, jeśli właściciel domu, mieszkania czy innej nieruchomości się na nią zgadza zawierana jest umowa i pieniądze błyskawicznie trafiają na konto sprzedającego.

Brzmi dobrze? Tak właśnie funkcjonują skupy nieruchomości. Zastanawiasz się, czy nie stoi za tym żaden haczyk i czy opłaca się w ten sposób sprzedawać nieruchomości?

Więcej…

 

Upadłość konsumencka w praktyce - jak to wygląda?

Upadłość konsumenckaPojawiający się ostatnio dość często w mediach termin prawny "upadłość konsumencka" to nic innego jak ogłoszenie niewypłacalności osoby fizycznej. Tak jak firmy mogą w pewnych warunkach ogłosić bankructwo, tak i obywatel, spełniający określone warunki, może zwrócić się o ogłoszenie jego upadłości konsumenckiej. Wiąże się z tym jednak wiele pytań.

Więcej…