Finanse

PPK - jakie korzyści dają Pracownicze Plany Kapitałowe?

Pracownicze Plany KapitałowePPK, czyli program Pracowniczych Planów Kapitałowych, to system, dzięki któremu mogą znacząco wzrosnąć emerytury Polaków. Jak działają plany kapitałowe?

Więcej…

 

Pożyczki na raty - zalety i wady

Pożyczka na ratyPożyczki pozabankowe, które można otrzymać za pośrednictwem Internetu, cieszą się ogromną popularnością. Od kiedy pojawiły się na rynku produktów finansowych, zyskały wielu zwolenników. Wprowadzenie tzw. ustawy antylichwiarskiej dodatkowo pozwoliło zwiększyć kontrolę prawną nad tym sektorem, a tym samym zachęcić większą liczbę klientów do skorzystania z oferty firm pozabankowych.

Więcej…

   

RRSO, czyli Realna Roczna Stopa Oprocentowania. To od niej faktycznie zależy koszt kredytu!

Stopa procentowa"Niskie oprocentowanie!", "Wynegocjuj obniżkę oprocentowania!", "Z naszym oprocentowaniem możesz sobie pozwolić na kredyt!" - tego typu hasła mają kusić klientów do korzystania z ofert konkretnych banków, ale nie są do końca precyzyjne. Wiele osób niestety nadal nie zdaje sobie sprawy, że oprocentowanie nominalne to tylko jeden z elementów wpływających na sumaryczny koszt kredytu. Najważniejsza jest bowiem Realna Roczna Stopa Oprocentowania. Czym właściwie jest RRSO? O tym przeczytasz w naszym poradniku.

Więcej…

 

Konsolidacja kredytów - na czym polega i czy się opłaca?

Konsolidacja kredytówKiedy posiadasz kilka zobowiązań w banku, a spłacanie ich terminowo stanowi dla Ciebie już problem, jednym z rozwiązań jest konsolidacja kredytów. Aby odpowiednio z niej skorzystać należy wiedzieć kiedy się ona opłaca i na czym dokładnie polega. Poniżej znajdziecie wyjaśnienia.

Więcej…