Private Equity - sprawdź, czy to opcja dla ciebie

Private EquityO ile mechanizm działania funduszy inwestycyjnych jest na ogół dobrze znany przedsiębiorcom i osobom związanym z finansami, o tyle pojęcie private equity może u niektórych wywoływać konsternację. Okazuje się tymczasem, że zarówno klasyczne fundusze, jak i te określane mianem private equity, mają dużo wspólnego. Tyle, że w wielu przypadkach to private equity jest skuteczniejsze.

Więcej…

 

Dlaczego inwestycje w złoto są tak popularne?

ZłotoInwestycje w złoto cieszą się wielką popularnością od tysięcy lat. Na przestrzeni dziejów pozycja żółtego metalu nie uległa zmianie. Współcześni inwestorzy kupują je głównie dla zabezpieczenia swoich majątków na wypadek kryzysowych sytuacji. Co powinniśmy wiedzieć o złocie, i dlaczego warto rozważyć jego zakup?

Więcej…

   

Inwestycje alternatywne - czy warto inwestować w wino?

Inwestowanie w winoChoć zainteresowanie rynkiem produktów kolekcjonerskich z roku na rok wzrasta, inwestycje alternatywne wciąż stanowią mniejszość wszystkich lokowań kapitałowych. Zakup dzieł sztuki, wysokiej jakości produktów luksusowych z serii kolekcjonerskich, numizmatyki czy alkoholi wciąż dostępny jest dla niewielkiej garstki ludzi.

Więcej…

 

Typy opcji binarnych, które powinieneś znać

Typy opcji binarnych

Opcje binarne są bardzo popularne wśród inwestorów. Mogą dać duży, wręcz ogromny zarobek, albo całkowite straty. Warto zatem zgłębiać wiedzę i uczyć się, by móc wyciągnąć z nich jak najwięcej. Z pewnością należy więc znać typy opcji binarnych, które przedstawiamy poniżej.

Więcej…