Twoja firma

Siedziba firmy: mieszkanie, wynajęte biuro czy coworking?

Siedziba firmyWybór siedziby firmy to jedna z ważniejszych decyzji, jaką musi podjąć rozpoczynający działalność przedsiębiorca. Dostępne są różne opcje. Najpopularniejsze to siedziba w mieszkaniu, wynajętym biurze lub coworking. Każdy z tych wariantów ma zalety i wady.

Więcej…

 

Jak odpowiednio urządzić i wyposażyć funkcjonalne biuro?

BiuroPrzedsiębiorcy osiągający sukcesy, wiedzą doskonale, że funkcjonalne biuro to w dzisiejszych czasach tak naprawdę inteligentne biuro, czyli takie, w którym do optymalizacji przebiegu większości procesów wykorzystuje się nowe technologie.

Więcej…

   

Czy w mikro i małej firmie warto mieć dział windykacji?

Dział windykacjiZanim znajdziemy odpowiedź na to pytanie, ustalmy, czym jest dział windykacji w firmie. To osoba lub zespół ludzi, którzy podejmują działania w celu odzyskania od dłużnika nieuregulowanej należności. Działania podejmowane zgodnie z literą prawa, w ramach dżentelmeńskich ustaleń i polubownych mediacji. Przedstawiciele działu windykacji w ramach swoich działań nie zajmują się zastraszaniem, wymuszaniem czy zajęciami komorniczymi. W ramach etyki dobrych praktyk windykacyjnych eksperci negocjują warunki spłaty zadłużenia i próbują pomóc w rozwiązaniu problemu finansowego dłużnika.

Więcej…

 

Karta podatkowa - zalety i wady

Wady i zalety kart podatkowychNajprostszą formą opodatkowania podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą jest karta podatkowa.

Nie wszyscy jednak mogą być objęci tą formą. Poniżej informacje o tym, kto może z tej formy skorzystać i jakie w związku z tym należy wykonać formalności.

Zasady opodatkowania działalności gospodarczej w formie karty podatkowej reguluje rozdział 3 Ustawy z 20 listopada 1998 r. (DzU 144/98) o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Więcej…

   

Więcej artykułów…