Biznes

Retencja kadr - metody zatrzymania wartościowych pracowników

Retencja kadrKażdy przedsiębiorca prędzej czy później zadaje sobie pytanie, które przed nim zadało sobie już wielu innych: mam naprawdę wartościowego, skutecznego pracownika - jak mogę go zatrzymać w swojej organizacji? Co już teraz mogę zrobić aby mieć pewność, że jest on zadowolony i nie będzie chciał odejść? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy na szkoleniu z retencji pracowników.

Więcej…

 

Nieuczciwa konkurencja w teorii i praktyce - przykłady, czyny, zwalczanie

Nieuczciwa konkurencjaTematem artykułu są zachowania, czyny, przykłady nieuczciwej konkurencji, stosowanej przez firmy działające w szerokim wachlarzu branż, które posuwają się do nieetycznych posunięć w działaniach reklamowych w celu osiągnięcia przewagi konkurencyjnej nad bezpośrednimi konkurentami na danym rynku.

Więcej…

   

Rodzaje outsourcingu

OutsourcingGeneralnie mamy do czynienia z wieloma modelami outsourcingu, a każdy z nich ma swoje mocne oraz słabe strony i każdym zarządza się w inny sposób. Działania outsourcingowe możemy podzielić ze względu na różne czynniki.

Więcej…

 

Analiza strategiczna - metoda PEST, delficka, QUEST, luka strategiczna, ekstrapolacja trendów

Analiza strategiczna firmyAnaliza strategiczna jest zestawem metod, technik i narzędzi, które umożliwiają analizę makrootoczenia, ale także otoczenia konkurencyjnego i pozycji strategicznej w okresie bieżącym i w przyszłości.


Więcej…

   

World Class Manufacturing - WCM

World Class Manufacturing - WCMFilary techniczne systemu World Class Manufacturing - WCM (Produkcja Klasy Światowej). World Class Manufacturing jest systemem zarządzania przedsiębiorstwem, stosowanym przez wielkie światowe marki, obejmującym w sposób kompleksowy dążenie do podnoszenia wydajności, jakości i bezpieczeństwa procesów wytwórczych.

Więcej…

 

Na czym polega Business Intelligence (BI) - analityka biznesowa?

Analityka biznesowaBusiness Intelligence, czyli BI jest jednym z procesów leżących u podstawy budowy konkurencyjności przedsiębiorstw.

Więcej…