Twoja firma

Problem z odzyskaniem pieniędzy? Jak wygląda proces windykacji należności?

Windykacja należnościWindykacja należności - bez względu na to, czy chcemy ją uzyskać od osoby prywatnej, czy firmy - jest niejednokrotnie procesem trudnym, czasochłonnym i stresującym. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z walki o swoje pieniądze. Co zrobić, by odzyskać od pożyczkobiorcy dług? Jakie techniki zastosować i kroki podjąć?

Więcej…

 

Karta podatkowa - zalety i wady

Wady i zalety kart podatkowychNajprostszą formą opodatkowania podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą jest karta podatkowa. Nie wszyscy jednak mogą być objęci tą formą. Poniżej informacje o tym, kto może z tej formy skorzystać i jakie w związku z tym należy wykonać formalności.

Więcej…

   

Promocja sprzedaży - definicja, rodzaje, formy i techniki

Promocja sprzedażyPromocja sprzedaży daje przedsiębiorstwom szerokie pole manewru. Właściwie wykorzystana dostarcza firmie korzyści oraz pomoc w realizacji strategii i wcześniej ustalonych celów. Z kolei źle zorganizowana lub nadużywana może spowodować zniechęcenie klienta bądź też zobojętnienie wobec jej przekazu. Istotą promocji sprzedaży jest spowodowanie wrażenie, że poprzez zakup danego produktu klient zyskuje o wiele więcej niż wart jest ów towar w rzeczywistości.

Więcej…

 

Samoocena - niska, wysoka. Samoocena pracownika

SamoocenaWspółczesny rynek zmienia się niezwykle szybko. Coraz pojawiają się nowe rozwiązania, które wpływają zasadniczo na funkcjonowanie poszczególnych podmiotów gospodarczych. Tyczy się to zarówno pojedynczych osób fizycznych, jak również tak wielkich elementów rynku, jak chociażby państwa czy międzynarodowe korporacje. Zmieniają się jednak nie tylko najważniejsze narzędzia funkcjonowania (związane z nowymi technologiami czy zmianami prawnymi), ale także podejście do samego procesu produkcji albo zarządzania personelem.

Więcej…