Twoja firma

Karta podatkowa - zalety i wady

Wady i zalety kart podatkowychNajprostszą formą opodatkowania podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą jest karta podatkowa.

Nie wszyscy jednak mogą być objęci tą formą. Poniżej informacje o tym, kto może z tej formy skorzystać i jakie w związku z tym należy wykonać formalności.

Zasady opodatkowania działalności gospodarczej w formie karty podatkowej reguluje rozdział 3 Ustawy z 20 listopada 1998 r. (DzU 144/98) o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Więcej…

 

Promocja sprzedaży - definicja, rodzaje, formy i techniki

Promocja sprzedażyPromocja sprzedaży daje przedsiębiorstwom szerokie pole manewru. Właściwie wykorzystana dostarcza firmie korzyści oraz pomoc w realizacji strategii i wcześniej ustalonych celów. Z kolei źle zorganizowana lub nadużywana może spowodować zniechęcenie klienta bądź też zobojętnienie wobec jej przekazu. Istotą promocji sprzedaży jest spowodowanie wrażenie, że poprzez zakup danego produktu klient zyskuje o wiele więcej niż wart jest ów towar w rzeczywistości.

Więcej…

   

Tworzenie biura krok po kroku

Tworzenie biura krok po krokuCzy ktokolwiek jest sobie w stanie wyobrazić właściwie działającą firmę pozbawioną centrum dowodzenia w postaci właściwej przestrzeni biurowej? Najprawdopodobniej nie. Jej funkcjonalność i prezencja jest o tyle ważna, że mowa o miejscu, w którym większość (jeśli nie całość) kadry zawodowej przesiaduje przynajmniej kilka godzin dziennie w celu wykonania swoich obowiązków.

Więcej…

 

Obiady dla firm jako skuteczna forma motywowania pracowników

Obiad w pracyDzięki przeprowadzonym przez Światową Organizację Zdrowia badaniom, wiemy, że zapewniając pracownikom regularne posiłki, można podnieść ich wydajność nawet o 20%. Jeśli będą to zdrowe i dobrze zbilansowane posiłki, efektywność pracowników może wzrosnąć nawet o 25%, co pokazały badania Health Enhancement Research Organization (HERO). W związku z tym pracodawcy bardzo chętnie sięgają po tę formę bezgotówkowej gratyfikacji - w dużych zagranicznych przedsiębiorstwach jest to wręcz standard.

Więcej…