Biznes

Logistyka, system logistyczny

LogistykaBudowa wydolnego i w pełni profesjonalnego systemu logistycznego wymaga zastosowanie odpowiednich procedur, które są niezbędne w uporządkowaniu oraz wyodrębnieniu podstawowych struktur systemów i podsystemów. Gruntowne analizy rynku wykazują, iż przy tego typu operacjach gospodarczych będą pojawiały się konflikty pomiędzy podsystemami, a zadaniem logistyki jest ich likwidowanie bądź ograniczenie i łagodzenie tych spięć.

Więcej…

 

Orientacje: marketingowa, produkcyjna, sprzedażowa

Orientacja marketingowaWażnym aspektem w dziedzinie marketingu jest zaspokajanie potrzeb klientów. Klienci w każdym rodzaju działalności są najważniejszym elementem. To oni przyczyniają się do rozwoju firmy i sprawiają, że produkty i usługi, które posada firma w swoim portfolio. W przedsiębiorstwach dużą rolę odgrywa marketing, który pozwala pozyskać klientów i ich lojalność wobec danej marki.

Więcej…

   

Odzież ostrzegawcza w pracy - ograniczenia, użytkowanie, ocena

Odzież ostrzegawczaOdzież ostrzegawcza powinna być stosowana przy pracach stwarzających możliwość kontaktu z ruchomymi maszynami, pojazdami i innym przedmiotami mogącymi powodować urazy ciała. W szczególności będą to prace budowlane w tym: rozbiórkowe, w wykopach, przy niwelacji terenu oraz wszystkie inne prace na budowie w narażeniu na kontakt z ruchomymi, pracującymi maszynami, w tym prace określone w planie BIOZ.

Więcej…

 

Karta podatkowa - zalety i wady

Wady i zalety kart podatkowychNajprostszą formą opodatkowania podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą jest karta podatkowa. Nie wszyscy jednak mogą być objęci tą formą. Poniżej informacje o tym, kto może z tej formy skorzystać i jakie w związku z tym należy wykonać formalności.

Więcej…

   

Kiedy warto przejść na podatek liniowy?

Podatek liniowyPodatek liniowy to jedna z form opodatkowania działalności gospodarczej. W artykule podpowiemy, kiedy warto się na nią zdecydować. Wyjaśnimy również, w jakich przypadkach podatek liniowy nie będzie opłacalny.

Więcej…

 

Samoocena - niska, wysoka. Samoocena pracownika

SamoocenaWspółczesny rynek zmienia się niezwykle szybko. Coraz pojawiają się nowe rozwiązania, które wpływają zasadniczo na funkcjonowanie poszczególnych podmiotów gospodarczych. Tyczy się to zarówno pojedynczych osób fizycznych, jak również tak wielkich elementów rynku, jak chociażby państwa czy międzynarodowe korporacje. Zmieniają się jednak nie tylko najważniejsze narzędzia funkcjonowania (związane z nowymi technologiami czy zmianami prawnymi), ale także podejście do samego procesu produkcji albo zarządzania personelem.

Więcej…