Przedsiębiorczość

Jak przygotować się do pisania biznes planu w biznesie franczyzowym?

Biznes planBiznes plan jest głównym elementem, według którego rozpoczyna się prowadzenie biznesu. Nie inaczej jest także w przypadku przedsiębiorstw powstałych w wyniku działalności biznesmena-franczyzobiorcy. Jak zatem można przygotować się do pisania biznes planu, jeśli mamy na uwadze kupno licencji i pomoc franczyzodawcy?

Więcej…

 

Przedsiębiorczość wśród młodych osób

Przedsiębiorczość wśród młodychMłode osoby uważane są za bardzo przedsiębiorcze, co związane jest z ich ambicją, kreatywnością i otwartością na to, co nowe. Młodzi ludzie o wiele chętniej decydują się na spełnienie swoich marzeń o własnej firmie, nie bojąc się ryzyka, jakie niesie za sobą taki krok.

Zazwyczaj ich wybór nie jest bowiem związany z koniecznością porzucenia pracy na etacie, ale staje się pierwszym krokiem w kierunku kariery zawodowej.

Więcej…

   

Siedem cech osoby przedsiębiorczej

Cechy osoby przedsiębiorczejMożna do woli wyliczać cechy osoby przedsiębiorczej, ale jeśli mamy wyróżnić kilka podstawowych, to na pewno należy wspomnieć o tych siedmiu najważniejszych.

Pierwsza z nich to oczywiście optymizm i dynamizm w działaniu. Taka osoba nie boi się podejmować nowych wyzwań, działa aktywnie, z rozmachem, jest pracowita.

Więcej…

 

Biznesplan - wzór, przykład

Biznesplan - wzór, przkładOgólnie ujmując istotę biznesplanu, biznesplan jest projektem przedsięwzięcia możliwego do realizacji w danych warunkach ekonomicznych. Podstawowym celem, dla którego tworzy się biznesplan jest pozyskanie środków finansowych na realizację zaplanowanego przedsięwzięcia, np. rozpoczęcie działalności gospodarczej lub inwestycja ( zakup nowych maszyn, technologii ) środki te są konieczne, gdyż sami nie posiadamy odpowiednich środków mogących w pełni zrealizować naszą wizję działalności gospodarczej.

Więcej…