Przedsiębiorczość

Siedem cech osoby przedsiębiorczej

Cechy osoby przedsiębiorczejMożna do woli wyliczać cechy osoby przedsiębiorczej, ale jeśli mamy wyróżnić kilka podstawowych, to na pewno należy wspomnieć o tych siedmiu najważniejszych.

Pierwsza z nich to oczywiście optymizm i dynamizm w działaniu. Taka osoba nie boi się podejmować nowych wyzwań, działa aktywnie, z rozmachem, jest pracowita.

Więcej…

 

Biznesplan - wzór, przykład

Biznesplan - wzór, przkładOgólnie ujmując istotę biznesplanu, biznesplan jest projektem przedsięwzięcia możliwego do realizacji w danych warunkach ekonomicznych. Podstawowym celem, dla którego tworzy się biznesplan jest pozyskanie środków finansowych na realizację zaplanowanego przedsięwzięcia, np. rozpoczęcie działalności gospodarczej lub inwestycja ( zakup nowych maszyn, technologii ) środki te są konieczne, gdyż sami nie posiadamy odpowiednich środków mogących w pełni zrealizować naszą wizję działalności gospodarczej.

Więcej…

   

Biznesplan, czyli załącznik wniosku kredytowego. Jak napisać go dobrze?

Wniosek kredytowyNie każdy początkujący przedsiębiorca jest w stanie wyłożyć z kieszeni kilkadziesiąt tysięcy złoty, by rozpocząć działalność gospodarczą.

Większość młodych i kreatywnych osób musi szukać pomocy finansowej w banku. Wówczas pojawia się pytanie, jak przekonać bank do udzielenia kredytu?

Więcej…