Przedsiębiorczość

Kiedy warto przejść na podatek liniowy?

Podatek liniowyPodatek liniowy to jedna z form opodatkowania działalności gospodarczej. W artykule podpowiemy, kiedy warto się na nią zdecydować. Wyjaśnimy również, w jakich przypadkach podatek liniowy nie będzie opłacalny.

Więcej…

 

Siedem cech osoby przedsiębiorczej

Cechy osoby przedsiębiorczejMożna do woli wyliczać cechy osoby przedsiębiorczej, ale jeśli mamy wyróżnić kilka podstawowych, to na pewno należy wspomnieć o tych siedmiu najważniejszych.

Pierwsza z nich to oczywiście optymizm i dynamizm w działaniu. Taka osoba nie boi się podejmować nowych wyzwań, działa aktywnie, z rozmachem, jest pracowita.

Więcej…

   

Biznesplan - wzór, przykład

Biznesplan - wzór, przkładOgólnie ujmując istotę biznesplanu, biznesplan jest projektem przedsięwzięcia możliwego do realizacji w danych warunkach ekonomicznych. Podstawowym celem, dla którego tworzy się biznesplan jest pozyskanie środków finansowych na realizację zaplanowanego przedsięwzięcia, np. rozpoczęcie działalności gospodarczej lub inwestycja ( zakup nowych maszyn, technologii ) środki te są konieczne, gdyż sami nie posiadamy odpowiednich środków mogących w pełni zrealizować naszą wizję działalności gospodarczej.

Więcej…

 

Biznesplan, czyli załącznik wniosku kredytowego. Jak napisać go dobrze?

Wniosek kredytowyNie każdy początkujący przedsiębiorca jest w stanie wyłożyć z kieszeni kilkadziesiąt tysięcy złoty, by rozpocząć działalność gospodarczą.

Większość młodych i kreatywnych osób musi szukać pomocy finansowej w banku. Wówczas pojawia się pytanie, jak przekonać bank do udzielenia kredytu?

Więcej…