Samochód

Leasing i ubezpieczenie - duet idealny dla twojego samochodu!

Ubezpieczenie samochodu w leasinguZgodnie z przepisami jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jednak w przypadku leasingu bardzo często zdarza się, że ubezpieczenie jest rozszerzane także o Autocasco (AC). Dowiedz się, czym różni się OC od AC, a także dlaczego ubezpieczenie samochodu w leasingu rządzi się nieco innymi prawami niż ubezpieczenie auta przysłowiowego Kowalskiego.

Więcej…

 

Leasing używanych aut - wszystko co powinieneś wiedzieć na ten temat

Leasing używanych autMożliwość wzięcia używanego pojazdu w leasing determinuje kilka czynników. Chcąc zawrzeć taką umowę należy wiedzieć o podstawowych rzeczach.

Więcej…

   

Co wybrać: skup samochodów używanych czy sprzedaż indywidualną auta?

Sprzedaż samochodu używanego - skup samochodówKiedy pragnie się sprzedać swój używany samochód osobowy, trzeba dokładnie przemyśleć wiele kwestii, nie tylko tych typowo finansowych. Współcześnie wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług skupu samochodów używanych. Jak każda opcja tak i ta również ma swoje mocne strony oraz słabsze w stosunku do sprzedawania samochodu samodzielnie, na które warto zwrócić uwagę.

Więcej…

 

Samochód firmowy z wykorzystaniem na cele prywatne dla pracownika - tak też można!

Firmowy samochódWielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy jak leasing może być przydatny ich firmie. Okazuje się bowiem, że są sytuacje w których na przykład samochód służbowy może być motywacyjnym czynnikiem pozapłacowym. Takie rozwiązanie stosowane  jest często przez firmy położone w mniejszych miejscowościach (np. dla kadry kierowniczej), gdzie pracownicy zmuszeni są dojeżdżać do zakładów pracy i nie zawsze mogą skorzystać ze środków transportu publicznego.

Więcej…