Firmowe logo zupełnie za darmo - czy to możliwe?

Tworzenie logo firmowegoPosiadanie logo jest znakiem szczególnym każdej firmy. To dzięki niemu marka może być rozpoznawana, a także wyróżnia się na tle szeregu innych podobnych podmiotów działających w tej samej branży. W praktyce, to swego rodzaju wizytówka przedsiębiorstwa. Najczęściej za dobry logotyp trzeba sporo zapłacić specjalistom z agencji reklamowych. Istnieją jednakże darmowe kreatory, z jakich da się skorzystać, kiedy nie mamy wystarczającego budżetu na profesjonalne zlecenie albo w momencie, gdy chcemy spróbować własnych sił w dziedzinie grafiki. Jakie programy mamy do wyboru?

Logo Maker

Prosty, intuicyjny, nadający się do wykorzystania nawet przez zupełnych laików w dziedzinie kreowania elementów graficznych. Logo Market bez wątpienia wyróżnia się prostotą, niesamowitą łatwością obsługi oraz sprawnością działania. By utworzyć logotyp, wystarczy jedynie wytypować określony symbol z grupy posegregowanych tematycznie motywów. Następnie mamy sposobność jego edytowania, przesuwania, uzupełniania o nazewnictwo podmiotów jakie ma reklamować, modyfikowania tła czy nakładania rozmaitych efektów. Zupełnie za darmo można pobrać logotyp, który będzie miał niską rozdzielczość i będzie w standardowym pliku PNG, lecz nie będzie wiązał się z żadnymi kosztami.

Canva

Systematycznie rosnąca na popularności Canva, to jeden z najpowszechniej wybieranych programów graficznych, który doceniony został nie tylko przez zupełnych amatorów, ale również przez ekspertów w dziedzinie social mediów. To banalnie łatwe w obsłudze narzędzie graficzne, które zaprojektowane zostało w sposób intuicyjny oraz cechuje się mnóstwem rozlicznych gotowych szablonów. Użytkownik ma do wyboru wiele grafik, więc wykreowanie logotypu jest banalnie prostym rozwiązaniem. Ze względu na bogactwo motywów, Canva pozwala nie tylko na kreowanie symbolu, a więc logo, ale również wzoru papieru firmowego. Z jego pomocą można też przygotować grafikę do postów dodawanych w różnorodnych kanałach mediów społecznościowych.

Alternatywne rozwiązanie

Logo Market czy Canva to jedynie dwa z popularnych programów, z jakich możemy korzystać zupełnie bezpłatnie. Kolejne to m.in. Logo Garden, Free Logo Services, czy Logoshi. By jednak móc stworzyć logo z wykorzystaniem któregokolwiek z tych narzędzi internetowych, trzeba wykazać się pomysłem oraz zapałem do pracy. Ci, dla których wszelka przygoda z grafiką to prawdziwe wyzwanie, mają szeroki wachlarz atrakcyjnych ofert rekomendowanych agencji reklamowych typu Pirox, która proponuje profesjonalne kreowanie logotypów firmowych, opierając każde zlecenie na indywidualnych preferencjach i zapotrzebowaniu klientów.

Komentarze