Freelancers

Freelancer też czasem potrzebuje biura? Krótko o tym, jak zoptymalizować koszty

Biuro freelanceraFreelancer i własne biuro to de facto przeciwieństwa, dwa różne światy, które nie mają żadnych punktów wspólnych. A skoro tak, to po co w ogóle ten temat rozważać? Tym bardziej, że wynajem biura oznacza wzrost kosztów swojej działalności, a to właśnie koszty prowadzonej działalności chcemy optymalizować, mieć pod kontrolą. Zadane w tytule pytanie jest niby proste, odpowiedź na nie wydaje się oczywista. Ale czy na pewno?

Więcej…

 

Freelancer, czyli wolny strzelec - praca marzeń?

Freelancer, czyli wolny strzelec

Gdyby każdy wiedział kim dokładnie jest freelancer i czym się zajmuje, zapewne również chciałby nim być. Wolny strzelec pracuje na określone zlecenia, najczęściej za niezłe pieniądze i prawie zawsze w domu.

Nie martwi się skokami temperatur i ogólną aurą za oknem, niezbyt chętnie wstaje o brzasku, nie ma potrzeby zarządzania ludźmi, a co za tym idzie, brania na siebie większej odpowiedzialności.

Więcej…

   

Czy potrzebujesz wirtualnego asystenta?

Czy potrzebujesz wirtualnego asystenta?Prowadzisz firmę, jesteś zabiegany, często nie potrafisz poradzić sobie z natłokiem zadań? Gdy dzwoni telefon, ty jesteś właśnie w trakcie ważnego spotkania, a po oddzwonieniu okazuje się, że właśnie straciłeś klienta? Czas na wirtualnego asystenta!

Więcej…

 

Czy wiesz, czym jest coworking?

Czym jest coworking?O coworkingu słychać coraz więcej. Nic dziwnego, bo taki styl pracy jest coraz popularniejszy. Czym dokładnie jest coworking? Dlaczego cieszy się popularnością wśród firm należących do mikro i małych przedsiębiorstw?

Więcej…

   

Powracający fach wodzirej

Powracający fach wodzirejWesele jest elementem ślubu i następuje do uroczystości w kościele. Goście zapraszani są najczęściej do restauracji czy domów weselnych.

Co jest ważne na weselu?

Na pewno sam lokal. Powinien być schludny, ale również elegancko urządzony.

Więcej…

 

Pisarz - copywriter

Pisarz, copywriterJest wiele wolnych zawodów związanych z pisaniem, tworzeniem tekstów, artykułów. Bardzo modnym ostatnio zawodem jest copywriter.

Taka osoba może zajmować się zarówno pisaniem tekstów reklamowych na potrzeby reklamy jak i tworzyć artykuły na strony internetowe: teksty pozycjonujące czy wpisy na blogi bądź tematyczne strony internetowe.

Więcej…

   

Zawody związane ze sztuką

Zawody związane ze sztukąByć artystą, czyli zawody związane ze sztuką. Niemało wolnych zawodów to profesje związane ze sztuką, tworzeniem i kreatywnością.

Współcześnie praca na etacie traci na popularności na rzecz wolnych zawodów, bycia freelancerem oraz zakładania własnych firm.

Więcej…

 

Rodzaje wolnych zawodów

Rodzaje wolnych zawodówByć freelancerem, czyli o wolnych zawodach. Jest wiele rodzajów wolnych zawodów, mogą one dotyczyć bardzo różnych branż.

Współcześnie coraz częściej słyszy się o rosnącej popularności tak zwanych wolnych zawodów. Jakie to profesje? Czy i dlaczego są lepsze od stabilnych stanowisk etatowych? Co dają wykonującym je osobom? Warto dokonać przeglądu wolnych zawodów i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to nie szansa dla mnie na zrobienie kariery i spełnienie się zawodowe?

Więcej…

   

Kobieta jako wolny strzelec

Kobieta jako wolny strzelecPraca w charakterze wolnego strzelca jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet. Wiele pań po urodzeniu dziecka nie wraca już do pracy na etacie.

Spora część młodych mam po prostu tego nie chce. Boi się przegapić ważne momenty w życiu swojego dziecka, pragnie być przy synku czy córce gdy zrobi pierwszy krok, powie pierwsze słowo. Wiele kobiet znajduje zatrudnienie jako wolni strzelcy.

Więcej…

 

Freelancers

FreelancersNie każdy jest stworzony do pracy w pełnym wymiarze godzin, do spędzania czasu w biurze, pracy polegającej na ciągłym przeglądaniu jakiś tabel czy wykresów. Wiele osób chce samemu sobie ustalać godziny pracy i decydować kiedy i jak długo będzie wykonywać obowiązki zawodowe.

Brzmi jak coś nierealnego? Niekoniecznie. Przekształcenia na ryku pracy sprawiły, że dziś jest to możliwe. Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z etatu i umowy o pracę. Zatrudniają się jako freelancer, czyli wolny strzelec.

Więcej…