Funkcjonalne home office - jak urządzić biuro w domu?

Domowe biuroBez znaczenia czy praca w domu jest naszym wyborem, czy koniecznością biuro w domu powinno być praktycznym, ale i wygodnym miejscem. Warto też, aby było ładne i przytulne, by przebywanie w nim nie było przykrą koniecznością. Czy da się połączyć te wszystkie cechy, by stworzyć idealnie funkcjonalne home office? Sprawdźcie sami!

Optymalny wybór miejsca

Wybór miejsca, w którym znajdować będzie się nasze domowe biuro, jest kwestią kluczową. Najlepszym rozwiązaniem jest zaaranżowanie strefy do pracy w osobnym, przeznaczonym tylko do tego pomieszczeniu, z dala od centrum życia rodzinnego. Jeżeli jednak nie masz takiej możliwości, możesz to zrobić w salonie lub sypialni. Jeśli nie przeszkadza Ci gwar rozmów domowników, wybierz pierwszą opcję. W przypadku konieczności całkowitej ciszy i odseparowania pokój sypialny będzie lepszym rozwiązaniem. Warto wydzielić w tych pomieszczeniach specjalną strefę pracy np. poprzez przepierzenie czy parawan. Dzięki temu stworzysz iluzję osobnego pomieszczenia i będziesz mieć swój "kącik do pracy".

Domowe biuro

Stonowana kolorystyka

Ściany oraz elementy wyposażenia naszego home office powinny być stonowane - świetnie sprawdzą się biel, błękit i szarość, które pozytywnie wpływają na skupienie i koncentrację. Jeżeli Twoja praca związana jest z działalnością artystyczną, możesz pozwolić sobie na żywsze kolory, jak np. żółty, który wspomaga kreatywność. Świetnym rozwiązaniem są ceglane lub kamienne ściany, które nie tylko wyglądają stylowo, ale nie rozpraszają uwagi.

Postaw na wygodne ergonomiczne meble

Wygodne meble to obowiązkowy element każdego domowego biura. Warto wybrać klasyczne, proste formy, wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą służyły nam przez lata. Zapewne nie zapomnisz o biurku i fotelu do pracy, ale przydatnymi meblami w home office są również regał lub półka na wszystkie potrzebne przedmioty oraz podręczny stolik, na który możesz odstawić kawę, komputer czy odłożyć na bok chwilowo zbędne dokumenty.

Sposoby na przechowywanie

Na ograniczonej, biurowej przestrzeni trudno o zachowanie ładu i porządku, który wpływa pozytywnie na nasze skupienie i koncentrację. Warto zaopatrzyć się w organizery i pudełka, w których przechować będziesz nie tylko dokumenty, ale i materiały biurowe czy notatki. W przypadku braku regału mogą one stanąć na biurku lub pod nim, sprawiając, że wnętrze będzie uporządkowane, a Ty bez problemu znajdziesz wszystkie potrzebne rzeczy.

Klimatyczne dodatki

Przy urządzaniu domowego biura mamy większe pole do popisu w kwestii dodatków i dekoracji niż w przypadku firmowego miejsca pracy. Warto wyposażyć pomieszczenie w domowe, dekoracyjne elementy. Świetnym rozwiązaniem może być oryginalna lampka na biurko czy Twój ulubiony obraz zawieszony na ścianie. Dobrze też zaaranżować w pomieszczeniu kwiaty, które nie tylko mają pozytywny wpływ na cyrkulację powietrza, ale i stanowią świetną ozdobę, która ożywi home office i nada mu świetny klimat. Zachowaj jednak umiar i zdrowy rozsądek w dekorowaniu biura!

Aranżacja domowego biura może być nie lada wyzwaniem. Mamy jednak nadzieję, że dzięki wskazówkom zawartym w powyższym tekście, nie będzie to dla Ciebie trudny orzech do zgryzienia, a w razie problemów pamiętaj, że Twoją nagrodą będzie piękne, funkcjonalne home office!

Autor: www.domywstylu.pl.

Komentarze