Hale stalowe o przeznaczeniu sportowym

Hale stalowe o przeznaczeniu sportowymKonstrukcje stalowe kojarzą się głównie z przemysłem, jednak ich zastosowanie jest znacznie szersze. Coraz częściej wykorzystujemy je w sporcie, adaptując na hale sportowe o różnym przeznaczeniu. Czym charakteryzują się takie budynki i czy zawsze są dobrym pomysłem? O tym w naszym artykule.

Hale stalowe w sporcie

Hale sportowe jeszcze do niedawna były niemal takie same, jednak podejście do sportu i rekreacji zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. Coraz rzadziej buduje się tzw. "obiekty od wszystkiego". Inwestorzy stawiają na hale dedykowane konkretnym dyscyplinom i w związku z tym mają konkretne wymagania. Trudno jednak do tych zmian dostosować budynki murowane, których budowa trwa miesiącami, a adaptacja jest trudna i kosztowna. W związku z tym to hale stalowe królują w sporcie.

Dlaczego stal?

Stal wybierana jest z kilku powodów i to nie tylko w sporcie. Jeżeli nie do końca rozumiesz jej fenomen, koniecznie czytaj dalej.

  1. Hale ze stali znane są z tego, że powstają bardzo szybko. Proste konstrukcje można wznieść w niecały miesiąc, co w porównaniu z budynkami murowanymi jest wynikiem imponującym i korzystnym dla inwestora. Podobnej wielkości obiekty budowane z wykorzystaniem innych metod wymagają kilku miesięcy prac. Dodatkowo muszą być przeprowadzane tylko w dobrych warunkach pogodowych. W przypadku konstrukcji ze stali nie ma takiej potrzeby.
  2. Hale tego typu cieszą się dużą popularnością również ze względu na koszty. I chociaż pozornie mogłoby się wydawać, że ich cena nie jest okazyjna, to inwestycja w konstrukcję stalową może wiązać się z oszczędnościami. W końcu im szybciej budynek powstaje, tym szybciej zaczyna na siebie zarabiać. Dodatkowo obiekty stalowe są dość tanie w naprawach i rzadko ulegają poważnym awariom. Ich konserwacja nie przysparza dużych kosztów. Pamiętaj jednak, że tylko dobra firma wykonawcza, jak np. Commercecon, przeprowadzi prace tak, aby koszty były zadowalające.
  3. Konstrukcje stalowe są też bardzo uniwersalne. Poza przeznaczeniem sportowym można je wykorzystać w przemyśle i… rolnictwie oraz handlu. Coraz częściej budowane są też jako hale rozrywkowe, np. do organizacji imprez okolicznościowych.

Hale nie tylko do sportu

Planując inwestycję w halę sportową, warto mieć na uwadze jej wykorzystanie w przyszłości. Czy biznes na pewno się powiedzie? Może będzie potrzebna rozbudowa? Są to rzeczy, które trudno przewidzieć, ale wybór odpowiedniej hali może znacznie ułatwić późniejsze radzenie sobie z nimi. W tym przypadku znowu króluje stal.

Obiekty halowe budowane są z wykorzystaniem technologii modułowej. Polega ona na łączeniu ze sobą prefabrykatów, czyli wcześniej wyprodukowanych modułów. To właśnie dzięki niej czas budowy jest tak krótki, jednak to nie jedyna zaleta. Konstrukcje stalowe można łatwo rozbudować, a nawet je rozłożyć, gdy zajdzie taka potrzeba. Oznacza to, że inwestor ma dużo możliwości i hala sportowa może w przyszłości zmienić swoje przeznaczenie bez przysparzania problemów.

Komentarze