Inwestycja w siebie najlepszą inwestycją

Inwestycja w siebieWiększość ludzi zna zapewne powiedzenie, że: najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie. Są to słowa jak najbardziej prawdziwe i nie wzięły się znikąd. To, jak wielki będzie Twój sukces, zależeć będzie od tego, jak bardzo poważnie podchodzisz do siebie i do tego, co robisz.

Jest to również kwestia ustawienia priorytetów, albowiem to one określą, jak bardzo skuteczne będą Twoje działania i jak bardzo jesteś w stanie poświęcić się temu, co robisz, żeby osiągnąć sukces.

Stwierdzenia "chcieć" a "zrobić" zdecydowanie różnią się od siebie. Można "chcieć" tylko niekoniecznie "zrobić". Także weź to pod uwagę.

Inwestycja w siebie. Od tego zacznij.

Czyli inaczej mówiąc, zainwestuj we własne umiejętności, w podnoszenie własnych kompetencji w dziedzinie, którą się zajmujesz, ponieważ to przyniesie Ci wspaniałe korzyści. Najczęściej jest tak, że kiedy ktoś słyszy słowo inwestycja, od razu widzi jakieś potężne sumy za wiedzę, za którą musi zapłacić. Owszem, wiedza ekspercka kosztuje, niemniej musisz wiedzieć, że jest też inna droga. I to jest dobra wiadomość. Brak środków naprawdę nie jest problemem, gdyż możesz zacząć, praktycznie ich nie posiadając. Jest masa użytecznej wiedzy, do której masz dostęp chociażby w Internecie – i to jest np. dobry punkt zaczepienia, w którym możesz zacząć. Kiedy zaczniesz wdrażać w życie zdobytą wiedzę, to ta wiedza wygeneruje Ci pierwsze profity, a te po prostu zainwestujesz, biorąc już udział w droższych i płatnych kursach bądź szkoleniach itd. Widzisz? Po prostu idziesz schodkami pod górę.

Do tego wszystkiego potrzeba samodyscypliny, determinacji i cierpliwości, z tym że jak najbardziej jest to do zrobienia. W tym wypadku jak widzisz, Twoją największą inwestycją w rozwój jest poświęcany czas. Dlaczego jednak tak wiele osób nie chce nawet zacząć, skoro można tyle wartościowej wiedzy znaleźć i ją wykorzystać? Wspominane zostało to na początku. To priorytety. Ludzie po prostu ich nie ustalają bądź górę bierze zwyczajne lenistwo oraz brak samodyscypliny. Jak wiadomo, samodyscyplina wiąże się z odpuszczeniem sobie pewnych rzeczy na rzecz wyższego dobra. Ktoś, kto inwestuje własny czas i pieniądze w samorozwój zdaje sobie sprawę, że za jakiś czas zwróci mu się to z nawiązką. Taka osoba rozumie również, co oznacza słowo inwestycja, jak i to, że na efekty trzeba trochę poczekać. Jest to myślenie tzw. długofalowe. Niestety większość ludzi nie lubi czekać i woli się zadowolić byle czym teraz niż czymś więcej później. Czyli jest to przeciwieństwo długofalowości, jakim jest myślenie krótkofalowe.

Inwestycja w siebie jak każda inna, żeby przyniosła odpowiednie efekty, potrzebuje czasu.

I to jest klucz do zrozumienia czym tak naprawdę jest inwestycja. Czas, determinacja oraz dyscyplina też są ważne i warto to sobie uświadomić. No dobrze. Teraz już wiesz, co masz zrobić. Oczywiście inwestuj w siebie. Jeśli nie będziesz się rozwijał i podnosił własnych umiejętności to, kto to zrobi za Ciebie? Pamiętaj, że to Twoja wiedza i doświadczenie będą miały przełożenie na wielkość Twojego sukcesu, co w istocie przełoży się również na Twoją rzeczywistość, jakość i styl Twojego życia. Prosty rachunek. Twój czas włożony w rozwój własny = wielkość Twojego sukcesu. Zadbaj o to i weź odpowiedzialność za siebie. Zrób to, czym prędzej. Zacznij już teraz. Inwestycja w siebie to Twój priorytet. Jeśli chcesz należeć do grona osób, które osiągnęły sukces, musisz sobie zdawać sprawę z potęgi czegoś takiego, jak rozwijanie siebie i własnych umiejętności.

Komentarze

Maryjka
Trzeba się uczyć! Moim zdaniem inwestowanie w siebie to najlepsze rozwiązanie.