Jak zostać trenerem personalnym krok po kroku?

Kurs trenera personalnegoWiele osób, swój czas w pracy spędza w pozycji siedzącej. Nie jest to naturalne dla naszego organizmu, osłabia kondycję i powoduje różne schorzenia. Dlatego coraz częściej, młodzi ludzie decydują się na zmianę zawodu i rozważają karierę trenera personalnego.

Krok 1 Zadbaj o siebie

Jeżeli Ty też myślisz o rozpoczęciu swojej kariery trenera personalnego musi wiedzieć jedną rzecz: Twoje ciało to Twoja marka. Jeśli tego nie robisz, to najwyższa pora zacząć o siebie dbać. Nie wystarczy tylko szczupła sylwetka, ważne jest aby wyglądać zdrowo. Nie musisz przypominać kulturysty, ale jeśli masz troszkę tłuszczyku tu i ówdzie to najwyższa pora się go pozbyć, Pamiętaj, że wizerunek to nie tylko ciało, ale także zadbana fryzura, dłonie i paznokcie. Warto też poświęć troszkę czasu i zainwestować w dobry strój do ćwiczeń. W tym zawodzie wygląd ma znaczenie.

W przypadku gdy do ideału troszkę Ci brakuje, nie zniechęcaj się. Bądź swoim pierwszym klientem i karierę zacznij od własnej metamorfozy. Zyskasz nie tylko nową sylwetkę ale także zaufanie przyszłych klientów,

Krok 2 Zapisz się na kurs

Kolejnym krokiem, jest zdobycie uprawnień trenera personalnego. Jak to zrobić? Po prostu zapisać się na kurs. Szkolenia na trenerów personalnych odbywają się niemal w każdym dużym mieście. Różnią się naturalnie ceną i częstotliwością. W zależności od intensywności zajęć kursy trwają średnio od kilku tygodni nawet do kilku miesięcy. Na pewno zastanawiasz się ile kosztuje takie szkolenie. Podejdź do tego raczej jak do inwestycji w swoja przyszłosć. Unikaj podejrzenie tanich kursów - prawdopodobnie nie nauczyć się na nich zbyt wiele, a Twój brak wiedzy może kosztować Cię czyjeś zdrowie. Na takich szkoleniach prowadzone są zajęcia z anatomii, fizjoterapii, dietetyki, psychologii, a czasem nawet marketingu. Dobry trener personalny musi posiadać wszechstronną wiedzę aby być przykładem dla swoich podopiecznych.

Krok 3 Pracuj nad sobą i buduj swoją markę

Kolejnym etapem po pozytywnym ukończeniu szkolenia jest zdobycie praktyki. Większość początkujących trenerów personalnych swoje pierwsze kroki stawia w siłowniach i klubach fitness. Tam dostęp do klientów jest łatwiejszy, a same kluby często wspierają na starcie. Pamiętaj, że to najlepszy moment na rozwinięcie swoich umiejętności i zbudowanie własnej marki. Z każdym zadowolonym klientem, będziesz uzyskiwać pozytywną opinię, bez której nie masz szans na karierę w tym zawodzie. Pamiętaj, że warto dążyć do przodu i rozwijać się. Idzie za tym nie tylko satysfakcja ale również całkiem niezłe zarobki. Chociaż początkujący trenerzy raczej nie przekraczają średniej krajowej, to rozpoznawalni mentorzy mogą zarabiać nawet po kilkanaście tysięcy miesięcznie. Jak do tego dojść? O tym krok 4.

Krok 4 postaw na promocję

Im bardziej rozpoznawalna jest Twoja marka, tym więcej zgłasza się do Ciebie nowych klientów. Każdy zadowolony klient będzie Twoją najlepszą reklamą. Dodatkowo warto korzystać z możliwości jakie niesie za sobą sieć, a szczególnie media społecznościowe. Fanpage na facebooku, profil na instagramie czy snapchacie to podstawy, bez których ciężko będzie Ci się przebić na rynku. Bierz przykład z trenerów gwiazd, którzy stają się tak samo rozpoznawalni jak ich klienci. Niestety u sukces nie przychodzi łatwo, na wszystko trzeba czasu i determinacji, które gwarantują świetlaną przyszłość!

Artykuł został przygotowany przez firmę FIT-Academy.

7 Votes

Komentarze