Katalogi szyte i ich zalety

Katalog produktówFirma ma zaplanowany wyjazd na targi i zastanawiasz się nad drukiem katalogów, prezentujących ofertę? A może chciałbyś nimi obdarować stałych klientów? Podpowiemy ci, dlaczego druk katalogów, szczególnie tych szytych, to dobre rozwiązanie.

Katalogi jako materiał promocyjny firmy to w wielu przypadkach świetny sposób na budowanie, czy też podtrzymywanie, pozytywnego wizerunku firmy w oczach jej dotychczasowych, jak i potencjalnych, klientów. Ma on bowiem wiele cech, które sprawiają, że może stać się wydawnictwem niezwykle atrakcyjnym i wyjątkowym wśród wielu innych.

Szczegółowa prezentacja oferty

To chyba dla większości zamawiających druk katalogów najważniejsza z zalet tego rodzaju materiału reklamowego. Jego wielostronicowość (zazwyczaj drukarnie proponują objętość od 8 do nawet 60 stron) pozwala bowiem na wszechstronną i szczegółową prezentację produktów i usług, które ma do zaoferowania firma. To bardzo przydatne szczególnie podczas wszelkich konferencji czy imprez targowych, kiedy mamy sposobność dotarcia z ofertą do wielu potencjalnych klientów. Katalog przyda się również podczas spotkań z dotychczasowymi kontrahentami.

Przejrzystość oferty

To cecha katalogu, która również wynika z możliwości druku o większej objętości stron niż w przypadku innych tradycyjnych materiałów reklamowych, jak broszura, folder czy ulotka. Mając do dyspozycji większą ilość miejsca możemy bowiem pokazać wiele produktów, a równocześnie zachować przejrzystość całego materiału. Katalog pozwala na zamieszczenie dostatecznie dużych zdjęć w bardzo dobrej jakości, opisów produktów i usług czy materiałów o firmie w takiej formie, by odbiorca łatwo odnalazł interesujące go wiadomości.

Atrakcyjna forma

Nasz katalog szyty to również materiał, który pozwala na zaprezentowanie oferty firmy w atrakcyjnej formie. Ciekawe rozwiązania graficzne z pewnością przyciągną wzrok i wzbudzą zainteresowanie firmą i jej działalnością, a być może zachęcą do współpracy zupełnie nowe osoby. Tym bardziej, że elegancki katalog wpływa na postrzeganie firmy i podnosi jej prestiż w oczach klientów. A osobiste wręczenie katalogu będzie z pewnością odebrane jako dbałość o klienta i zacieśnianie współpracy, czego nie osiągniemy np. wysyłając materiały ofertowe za pomocą poczty elektronicznej.

Solidne połączenie stron

Katalog szyty to również znacznie trwalszy materiał reklamowy niż większość innych druków. Połączenie stron za pomocą szycia gwarantuje, że katalog wytrzyma przez dłuższy czas w niezmienionej formie, nawet w przypadku intensywnego użytkowania. To bardzo ważne szczególnie w przypadku tych druków, które np. prezentują ofertę firmy na cały nadchodzący sezon, program imprezy kulturalnej czy cennik.

Ocena: 5.0Komentarze