Laptop do pracy - jak go wybrać?

Laptop do pracyKomputer to dziś sprzęt niezbędny w każdym miejscu pracy. Potrzebują go zarówno przedsiębiorcy i biznesmeni, jak i pracownicy biurowi czy freelancerzy.

Bardzo często rezygnujemy jednak z komputera stacjonarnego na rzecz mobilnego laptopa. Na co zwrócić uwagę, wybierając sprzęt do pracy?


Najważniejsza zaleta laptopa - mobilność

Bez względu na to, jaki model laptopa wybierzemy, zyskamy coś, czego nie zapewni nam komputer stacjonarny - możliwość pracy w dowolnym miejscu oraz czasie. Okazuje się to niezwykle przydatne, gdy nasze obowiązki służbowe wykraczają poza siedzenie w biurze, gdy pracujemy zdalnie lub często jesteśmy w podróży.

Wyposażony w dostęp do internetu oraz niezbędne oprogramowanie notebook pozwala załatwiać sprawy służbowe z dowolnego miejsca, jednak aby rzeczywiście był w pełni funkcjonalny, powinien zostać dopasowany do charakteru naszej pracy oraz czynności, jakie zwykle na nim wykonujemy.

Laptop do pracy

Laptop do pracy biurowej i pisania

Copywriter, redaktor, pracownik administracji oraz przedstawiciele innych zawodów, których praca opiera się na tworzeniu różnego rodzaju tekstów, będą zadowoleni z laptopa o dość dużym ekranie, a także z wygodą, ergonomiczną klawiaturą. Dobrze, by miała ona także panel numeryczny umiejscowiony z boku.

Do zadań typowo biurowych nie potrzebujemy laptopa z najlepszym procesorem, jednak warto wybrać na tyle wydajny, aby praca z kilkoma aplikacjami jednocześnie nie sprawiała problemu. Dobrym zakupem będzie sprzęt z dużą ilością pamięci RAM. Jeśli chodzi o kartę graficzną, wystarczająca będzie ta zintegrowana.

Laptop do pracy w terenie

Agenci nieruchomości, inżynierowie, przedstawiciele handlowi to tylko przykłady osób, które często pracują poza biurem. Jaki będzie najlepszy laptop dla nich? Przede wszystkim lekki, poręczny,z mniejszym ekranem orz wytrzymałą konstrukcją.

Bardzo ważna w tym wypadku będzie również bateria - powinna działać jak najdłużej, by umożliwiać korzystanie z notebooka podczas podróży i w miejscach bez dostępu do zasilania. Szczególnie ważny jest w tym przypadku także dobrej jakości touchpad, a ponadto matowa matryca, która ułatwi korzystanie z urządzenia na zewnątrz.

Warto wspomnieć, że w tym przypadku godną uwagi alternatywą dla laptopa jest tablet - znacznie mniejszy i poręczniejszy od przenośnego komputera doskonale sprawdza się drodze, w terenie, a także podczas wszelkiego typu spotkań biznesowych.

Laptop do pracy

Laptop dla specjalistów

Programiści, graficy, administratorzy sieci czy UX designerzy będą wymagać od swojego sprzętu maksymalnej wydajności. Niezbędny jest więc szybki, wielordzeniowy procesor oraz jak najwięcej pamięci RAM. Przyda się dysk SSD, ekran o wysiej rozdzielczości, a także profesjonalną kartę graficzną. W tym przypadku zwróćmy też uwagę na obecność rozmaitych portów oraz ich funkcjonalne rozmieszczenie.

Dostępne w sklepach laptopy tworzone są zmyślą o różnych grupach użytkowników, dlatego bez trudu wybierzemy model dostosowany do naszych potrzeb. Wystarczy jedynie ocenić swoje wymagania i dopasować do nich sprzęt o odpowiednich parametrach.

Ocena: 5.0

Komentarze