Lokaty terminowe - zestawienie obecnych ofert

Lokaty terminoweNa polskim rynku istnieje bogata oferta lokat terminowych. Wiele osób dysponuje nadwyżkami kapitału, które chce bezpiecznie zainwestować. Lokata terminowa jest ciągle jednym z najbezpieczniejszych sposobów ulokowania naszych finansów. Dzięki prawu bankowemu, które daje gwarancję bezpieczeństwa wszystkich depozytów do wartości 100 000 euro, niemożliwa jest strata pieniędzy poniżej tej kwoty.

Dlatego też, jeśli szukasz bezpiecznego sposobu na inwestycję pieniędzy, lokaty z pewnością są jedną z najciekawszych opcji.

Ranking lokat terminowych różnych banków

Jedną z podstawowych ofert banków są lokaty terminowe. Kalkulator lokat, najczęściej udostępniony bezpośrednio na stronie internetowej danego banku, pozwala w prosty sposób obliczyć jej oprocentowanie.

Na potrzeby artykułu, porównaliśmy dla Ciebie lokaty terminowe w wysokości 10 000 zł, zakładane na okres 3 miesięcy. Porównaliśmy wszystkie części składowe lokat, takie jak:

  • oprocentowanie lokat,
  • maksymalna wartość lokaty,
  • dodatkowe benefity

Zestawienie przygotowaliśmy na podstawie porównywarki lokat Comperia.pl. Dane, uwzględnione w zestawieniu pochodzą z soboty 29 października 2016 roku. Oferty wszystkich banków podane są według stawek obowiązujących w danym dniu. Aby poznać aktualne zestawienie, najlepiej samodzielnie zapoznać się z rankingiem.

Miejsce 1 - mBank

W tak zestawionym rankingu, zwycięzcą okazał się mBank. Trzymiesięczna lokata dla nowych klientów jest oprocentowana na 3.5%. Maksymalna wpłata dla takiej lokaty to 10 000 zł. Ulokowanie w ten sposób pieniędzy daje nam zysk rzędu 70.87 zł.

Miejsce 2 i 3 - BGŻ Optima

Drugie i trzecie miejsce w naszym rankingu lokat terminowych zajęły oferty banku BGŻ Optima. Są to, odpowiednio, Lokata Bezkarna i Lokata Bezkompromisowa. Pierwsza pozwala na ulokowanie maksimum 20 000 zł, druga zaś jest dostępna dla klientów z bardziej zasobnym portfelem, jej maksymalna kwota wysokość to 100 000 zł. Oprocentowanie Lokaty Bezkarnej wynosi 3.2% , a Lokaty Bezkompromisowej - 3%. Są to więc bardzo wysokooprocentowane lokaty terminowe. Kalkulator lokat na stronie pomoże Ci samodzielnie obliczyć odsetki.

Pozostałe oferty na rynku

Wśród pozostałych, wyróżniających się ofert na rynku, warto abyśmy wymienili Lokatę Mobilną banku Millennium, która posiada maksymalną wartość wkładu 10 000 zł przy oprocentowaniu 3% oraz Lokatę Mobilną BZ WBK, która daje oprocentowanie 2.5% przy 20 000 zł wkładu własnego.

Inne banki na rynku, które posiadają lokaty warte wymienienia to: Eurobank z Lokatą Terminową, Idea Bank z Lokatą Bezkonkurencyjną czy Toyota Bank z Planem Depozytowym 19 plus. Pamiętaj jednak, że rynek jest bardzo dynamiczny i oferty lokat całkowicie zmieniają się co kilka miesięcy, a więc przedstawione zestawienie, może nie być aktualne za kilka miesięcy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Podejmując decyzję o inwestycji w ten lub inny kanał, zawsze bierz pod uwagę bezpieczeństwo Twoich pieniędzy. Na giełdzie zwrot z inwestycji jest bardzo często wysoki, ale istnieje też ryzyko straty pieniędzy. W przypadku lokaty, zysk jest niski, ale gwarantowany. Nie stracisz pieniędzy z lokaty, dzięki gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Lokata terminowa to rozsądne rozwiązanie do ulokowania nadwyżek finansowych.

Komentarze