Nie pamiętasz? Kalendarz wszystko przypomni

KalendarzKochamy technologię. Jest wygodna i niezwykle usprawnia nasze życie. Zwłaszcza kiedy korzystamy z urządzeń, które są ze sobą sparowane. To nasz codzienny organizer życia. Problem polega jednak na tym, że to wciąż tylko urządzenia. Mogą ulec awarii, rozładować się albo po prostu odmówić posłuszeństwa. Dlatego warto mieć backup - najlepiej analogowy.

Domowy organizer obowiązków

Dom często przypomina przedsiębiorstwo. Kiedy są dzieci, pracujemy i jeszcze korzystamy z zajęć dodatkowych, często gubimy się w natłoku obowiązków. Wszystko trzeba zaplanować, zgrać w czasie, nadać odpowiedniego rytmu. Pomoże w tym coś, co kiedyś było w każdym domu - trójdzielny kalendarz na ścianie. Wbrew pozorom nie odszedł on do lamusa i wiele osób korzysta z niego do dziś.

Nie jest trudnym o czymś zapomnieć, kiedy ma się na głowie wiele spraw. Szczególnie w momencie, kiedy polegamy wyłącznie na technologii. Nawet jeśli wszystko działa, jak należy, może się okazać, że w natłoku wyskakujących na ekranie powiadomień, umknie nam to najważniejsze danego dnia - wizyta u lekarza, przegląd samochodu czy odbiór rodziny z dworca. Coś takiego nie zdarzy się, kiedy mamy kalendarz. Umieszczony w widocznym miejscu zawsze przypomni o wszystkim. Wystarczy zaznaczyć, opisać, konkretne zadanie danego dnia i nic już nam nie umknie.

Pracuj wydajniej - planuj i działaj

Jest wiele zawodów, które wymagają bardzo dobrej organizacji pracy. Od prezesa dużej firmy po freelancera. Wszyscy mają na głowie mnóstwo zadań do wykonania i nawet najlepsze umiejętności w branży nie pomogą, jeśli nie potrafi się dobrze zarządzać swoim czasem. Wszystkie spotkania, deadline’y, liczne zlecenia, decyzje do podjęcia - na to wszystko musi być miejsce w grafiku. Nawet najdrobniejszy chaos potrafi doprowadzić do katastrofy, dlatego dobrze jest mieć coś, co pomoże w pracy.

W tym miejscu warto zwrócić się ku różnego rodzaju organizerom. Druk kalendarzy pozwala na stworzenie skrojonego pod własne oczekiwania i preferencje produktu, który pozwoli nam poukładać wszystkie ważne sprawy. Docenią to osoby, które przede wszystkim pracuj przed ekranem komputera czy laptopa. W momencie, kiedy jesteśmy skupieni na jakimś zadaniu, przełączanie okien czy klikanie po kalendarzu może wybić z rytmu. Co innego, gdy pod ręką mamy organizer - zerkamy i już wszystko wiemy. Możemy wracać do pracy, nie tracąc przy tym wydajności.

Usprawnij funkcjonowanie pracowników

Bez względu na to, czy twoja firma zajmuje małe pomieszczenie, czy też wielki open space, zawsze warto pomóc swoim pracownikom. Dobrym pomysłem jest druk kalendarzy. Usprawni to pracę i tak już zorganizowanych, a tym bardziej roztrzepanym pomoże o niczym nie zapomnieć. Współpraca pomiędzy ludźmi w organizacji, jak i rozmowy z klientami powinny być zawsze o czasie. Pomogą w tym kalendarze biurkowe lub te w formie notatników. Niewielkie i poręczne - każdy pracownik doceni ich funkcjonalność, a szef będzie zadowolony ze świetnej organizacji w firmie.

Komentarze