Oczyść ciało przed wiosną - pozbądź się toksyn

Oczyszczenie organizmuZa oknem ciężko znaleźć jakiekolwiek elementy zimowego krajobrazu. Śnieżne zaspy już dawno spłynęły do morza, na trawnikach zaczynają pojawiać się pierwsze kwiaty, a słońce grzeje z każdym dniem coraz mocniej. Niedługo będziemy mogli cieszyć się z uroków najpiękniejszej pory roku - wiosny. Aby czerpać maksimum z jej naturalnego piękna, warto przygotować do niego swoje ciało.

Toksyny, chociaż często nie zdajemy sobie z tego sprawy, negatywnie wpływają na nasze samopoczucie i jakość życia. Nie warto tracić przez nie wiosennych chwil! Dzięki sprawdzonym metodom błyskawicznie oczyścimy nasz organizm z toksyn i w pełni odczujemy uroki chwil spędzonych na świeżym powietrzu.

Czym są toksyny

Większość nas kojarzy to słowo z substancją, która charakteryzuje się trującym działaniem. Oczywiście to słuszne skojarzenie. Wbrew pozorom toksyny występują nie tylko w środkach chemicznych i jadach owadów czy gadów, ale także w praktycznie całym naszym otoczeniu. Część z nich przenika również do naszego organizmu i chociaż nie czyni w nim olbrzymiego spustoszenia, może skutecznie pogorszyć jakość życia. Skąd biorą się te substancje? Z zupełnie prozaicznych źródeł, z którymi stykamy się na każdym kroku. Wystarczy, że zjemy pokarm nie najwyższej jakości (a komu z nas nie zdarza się korzystać z usług sieci fastfoodów?), przyjmiemy kolejną porcję odżywek wspomagających chudnięcie lub przyrost masy, posmarujemy się kremem, zrobimy sobie makijaż, zapalimy papierosa lub wypijemy filiżankę kawy. Ostatecznie wystarczy samo oddychanie, z którego nie możemy przecież zrezygnować - nie bez przyczyny naukowcy uprzedzają nas o zanieczyszczeniu powietrza - ono, choć niewidoczne, również negatywnie wpływa na jakość naszego życia. Substancji, które nam zagrażają, jest naprawdę wiele i nie sposób wszystkie wymienić. Aby ograniczyć kontakt z nimi, musielibyśmy zamknąć się w sterylnym pomieszczeniu. Na szczęście istnieją sprawdzone metody na oczyszczanie organizmu. Warto przeprowadzać taki zabieg co jakiś czas, pomoże nam to poczuć się lekko i zdrowo - a to przecież jest najważniejsze w czasie wiosny.

Jak pozbyć się toksyn?

Nie doceniamy i nie szanujemy naszej wątroby, tymczasem zależy od niej naprawdę wiele. Doskonale wiemy, że to właśnie ten organ płaci największą cenę za chwile naszej słabości. Musi radzić sobie ze spożytym przez nas alkoholem, tłuszczem, kawą, nikotyną, konserwantami, lekami i innymi substancjami które każdego dnia (świadomie bądź nie) przyswajamy. Wątroba to filtr przez który przepływa cała krew. Właśnie dlatego to o nią powinniśmy szczególnie zadbać w trakcie odtruwania. Najłatwiejszy sposób na odmłodzenie wątroby to zastosowanie oczyszczającej diety. Pełen cykl trwa 2 miesiące i zakłada spożywanie pokarmów pozytywnie wpływających na nasze zdrowie. Przede wszystkim zrezygnujmy z alkoholu, czerwonego mięsa, słodyczy i nabiału, zastąpmy je warzywami, rybami morskimi, wyrobami pełnoziarnistymi, ryżem i roślinami strączkowymi. Musimy również zmienić filozofię jedzenia - spożywajmy nawet 6-7 posiłków dziennie, ale ograniczmy objętość porcji.

Pocenie dla oczyszczenia

Stara prawda ludowa głosiła, że nic nie wpływa na organizm tak korzystnie, jak wypocenie się. Właśnie dlatego najlepszym lekarstwem na przeziębienie jest porządne wygrzanie się pod ciepłą kołdrą z kubkiem herbaty z sokiem malinowym u boku. To także sprawdzona recepta na pozbycie się toksyn. Dobrym pomysłem okaże się jakikolwiek wysiłek fizyczny - w jego trakcie pory otwierają się i skóra wydziela pot. Jeszcze szybciej oczyszczenie osiągniemy dzięki saunie - w trakcie 30 minutowego pobytu w tym ultra gorącym i wilgotnym pomieszczeniu, wydzielimy nawet kilka litrów potu! Dzięki regularnym sesjom w krótkim czasie poczujemy się znacznie lepiej. Na ten rodzaj relaksu nie mogą sobie jednak pozwolić wszyscy. Powinny go unikać zwłaszcza osoby borykające się z problemami krążeniowymi. Przed rozpoczęciem oczyszczania tego typu powinniśmy skonsultować się z lekarzem i ustalić indywidualny plan odwiedzin w saunie.

Artykuł został przygotowany przez firmę EatZone, dostawcę cateringu dietetycznego.

Komentarze