Pisanie CV

Jak cudzoziemiec powinien pisać CV?

CV cudzoziemcaCV, czyli Curriculum Vitae to nic innego jak zawodowy życiorys kandydata.

To właśnie w tym dokumencie zamieszczone są wszelkie informacje na temat wykształcenia i doświadczenia w jego dotychczasowej pracy. To również zapis ukończonych kursów, zdobytych certyfikatów, umiejętności zawodowych, a także zainteresowań, które mogą pomagać w wywiązywaniu się z zawodowych obowiązków.

Więcej…

 

O czym pamiętać tworząc CV po angielsku?

CV po angielsku

Sztuka pisania CV po angielsku jest w cenie już od przynajmniej kilkunastu lat.

Umiejętność tą powinny opanować wszystkie osoby wybierające się za granicę, wiedza dotycząca tego, jak pisać CV w tym języku nie zaszkodzi jednak i tym z nas, którzy zostają w kraju, aplikują jednak do międzynarodowych firm.

Więcej…

   

Pisanie CV - najczęstsze błędy w curriculum vitae

Najczęstsze błędy w curriculum vitae

Najczęstsze błędy popełniane przy pisaniu CV

Większość z nas już niejednokrotnie pisała swoje CV (curriculum vitae) czyli życiorys zawodowy, ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się, dlaczego jest on ustawicznie odrzucany?

Najczęstszym powodem jest przeważająca liczba błędów. Poniżej podam te, które na ogół się powtarzają, co pozwoli skutecznie je wyeliminować.

Więcej…

 

Jak napisać dobre CV? Zasady pisania CV

Zasady pisania CV

Stworzenie atrakcyjnego i dobrego CV (Curriculum Vitae - życiorys zawodowy), stanowi jeden z najważniejszych etapów (jeśli nie najważniejszy) ubiegania się o satysfakcjonującą pracę.

CV aby mogło stać się naszą wizytówką, musi charakteryzować się pewnymi cechami, które sprawią, że pracodawca nie odrzuci danej kandydatury, a wręcz przeciwnie zaprosi nas na rozmowę kwalifikacyjną.

Więcej…

   

Jak napisać profesjonalne CV? Siedem złotych rad

Jak napisać profesjonalne CV?

Curriculum vitae to nasza wizytówka dla firmy, to nasz życiorys zawodowy. Jego wygląd i treść decyduje o tym, czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Co zrobić, by nasz życiorys zainteresował potencjalnego pracodawcę? Oto kilka niezbędnych wskazówek, które pomogą stworzyć dokument idealny.

Więcej…

 

Jak napisać dobre CV? Zasady poprawnego pisania CV

Jak napisać dobre CVJak pisać CV - Curriculum Vitae?

Curriculum Vitae jest sposobem na przedstawienie przyszłemu pracodawcy swoich umiejętności, doświadczenia zawodowego oraz osiągnięć. Głównym celem CV jest wywarcie dobrego pierwszego wrażenia na osobie rekrutującej, a co za tym idzie otrzymanie zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną w siedzibie firmy.

Wbrew pozorom pisanie skutecznego CV nie jest wcale takie łatwe, należy stosować się do kilku najważniejszych reguł.

Więcej…