Płatności mobilne we własnym sklepie online

Płatności mobilneRynek e-commerce w Polsce jest najszybciej rozwijającym się rynkiem w Europie. Jego wartość szacuje się na ok. 26 mld zł, a do końca roku 2020 ma wzrosnąć do ponad 90 mld zł (Ecommerce Trends 2015). Nic więc dziwnego, że na co dzień możemy zauważyć zwiększone zainteresowanie płatnościami online, a także poszerzającą się ofertę dostępnych rozwiązań.

Aż 48% internautów w Polsce dokonało kiedyś zakupów online (E-Commerce w Polsce 2016 - Gemius dla e-Commerce Polska) i procent ten stale rośnie. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej osób uznaje taką formę zakupów za wygodną, oszczędzającą czas i pieniądze, ale także bezpieczną i nieskomplikowaną, dzięki której możemy nosić przy sobie znacznie mniejsze ilości gotówki. Co istotne, według raportu E-Commerce w Polsce 2016 Gemius dla e-Commerce Polska osoby robiące zakupy online zdecydowanie preferują szybki przelew przez serwisy płatności takie jak Dotpay, jako najwygodniejszą formę płatności.

Taka forma rozliczenia za dokonane zakupy jest nie tylko wygodna dla kupującego, ale również dla sprzedającego, który może skorzystać z wielu opcji aplikacji mobilnych umożliwiających realizowanie płatności online. Należą do nich między innymi m-Pay, czyli wirtualna portmonetka, Sky Cash, czyli uniwersalny system płatności za pomocą telefonu komórkowego, BLIK Mobile, czyli możliwość dokonywania płatności bez logowania się do banku, Responsywna Bramka Płatności, czyli system, dzięki któremu widok strony płatności dostosowuje się do wielkość ekranu urządzenia, z którego korzystamy, a także Biblioteki Mobilne Dotpay, dzięki którym sprzedawca może szybko osadzić płatności w aplikacji, działającej w środowiskach iOS, Windows Phone lub Android.

Mnogość tych rozwiązań wynika z chęci jak najlepszego dopasowania się do potrzeb kupującego oraz sprzedającego, a także stale rozwijającej się technologii urządzeń mobilnych. Jednocześnie wszystkie te rozwiązania są niezwykle przystępne, intuicyjne i proste w obsłudze, dlatego wprowadzenie tych opcji do sklepu spowoduje ułatwienie procesu płatności, zwiększy bezpieczeństwo wykonywanych transakcji, a także pozytywnie wpłynie na wygodę dokonywania zakupów i płatności przez klienta. Dlatego każdy kto posiada lub myśli o założeniu sklepu internetowego powinien zainwestować również w rozwiązania jakim są płatności mobilne. Nie czekaj i już dziś sprawdź, które rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie i wprowadź je w Twoim sklepie.

Komentarze