Postanowienia na nowy rok, czyli jak oszczędzać pieniądze

Jak oszczędzać pieniądze?Nowy rok zbliża się wielkimi krokami. Nic więc dziwnego, że tak wielu z nas myśli już nie tylko o świętach Bożego Narodzenia, prezentach i rodzinnej atmosferze, lecz przede wszystkim o zabawie sylwestrowej i o tym, co przyniesie kolejny rok.

Nie chcąc  czekać zbyt długo na samodzielny rozwój wydarzeń i na to, co przyniesie los, mimowolnie snujemy plany na przyszłość i myślimy o tym, co zdarzy się w nowym, 2016 roku. Niezależnie od tego ile sobie zaplanujemy i jak wiele z tych marzeń się spełni, już dziś możemy zatroszczyć się o nasze portfele i zacząć zbierać na realizację tych marzeń.

Noworoczne postanowienia - czy warto?

Z nowym rokiem każdy z nas zaczyna mieć jakieś marzenia i plany. Zakładamy sobie, że zapiszemy się na siłownię, zaczniemy uczyć się języka czy przestaniemy jeść słodycze. I chociaż wiele tych punktów niestety odchodzi w niepamięć wraz z połową stycznia (co wytrwalsi wytrzymują na siłowni do lutego), tak są pewne zagadnienia i noworoczne postanowienia, które warto było utrzymać jak najdłużej. Bezsprzecznie należy do nich sfera Twoich osobistych finansów, z którymi szczególnie na początku roku pewnie nie jest za wesoło (wszak były święta). Jeśli nie chcesz, by taka sytuacja towarzyszyła Ci zbyt długo, powinieneś już dziś zadbać o swoje oszczędności na przyszłość.

Zacznij oszczędzanie już dziś!

Zastanawiasz się pewnie, czy oszczędzanie się opłaca. Wie o tym każde dziecko - oczywiście! Musisz jednak pamiętać, że chomikowanie w skarpecie czy śwince skarbonce w tym wieku nie jest najlepszym pomysłem. Tym bardziej, jeśli myślisz o jakiś realnych kwotach, które w przyszłości pomogą Ci na przykład spełnić jakieś marzenie, pojechać na wakacje, albo zabezpieczyć Cię w razie nieszczęśliwego wypadku czy niefortunnego zbiegu okoliczności. Skoro więc czasy są tak niepewne, oszczędzanie pieniędzy na tak zwaną "czarną godzinę" wydaje się więc być swoistą koniecznością.

Konto oszczędnościowe

Ok. Ustaliliśmy, że oszczędzać warto. Pytanie tylko, jak robić to mądrze? Skoro skarpeta i świnka odpadają, warto trzymać pieniądze w banku. Jednak nie na zwykłym koncie, lecz na przykład na koncie oszczędnościowym, takim jak https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/oferta/konta/konto-oszczednosciowe. To dobre rozwiązanie dla każdego, kto chce mieć stały dostęp do swojej gotówki, a przy tym chce, by wciąż na siebie pracowała. Konto oszczędnościowe daje nam jeszcze jedną możliwość - wpłacania środków takich, jakimi w danej chwili dysponujemy. Jeśli obawiasz się, że w tym miesiącu nie będziesz miał na składkę, możesz spokojnie ją pominąć i zapłacić kolejną w następnym miesiącu. To Ty decydujesz jak często i ile wpłacasz. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z oszczędzaniem.

15 Votes

Komentarze

Wojtek
Z oszczędzaniem nie musimy czekać aż do nowego roku. Jeśli do tej pory nigdy wcześniej nie myśleliśmy aby zacząć odkładać pieniądze to właśnie DZIŚ jest najlepszy czas, aby to zrobić. Im wcześniej się za to zabierzemy tym dla nas lepiej.
https://stabilizacja-finansowa.blogspot.com/2015/03/jak-wydawac-mniej-na-jedzenie.html
Bartłomiej
Warto postanawiać i zakładać sobie tak szczytne cele, gdyż dzięki temu jesteśmy w stanie poprawić kondycje swoich finansów, a także budować również ich stabilizację.

Pozdrawiam, Bartłomiej z Confrontera, http://confronter.pl
Zbigniew
Przy obecnych stopach procentowych i podatku "Belki" opłaca się oszczędzać tylko przy bardzo wysokich wkładach, przy niższych nie za bardzo. Trzeba poczekać na lepsze czasy...
Skuteczne oszczędzanieZapewne wiele razy zadawałeś sobie pytanie, czy tak nap


Zacznij oszczędzać! W dzisiejszych czasach nie jest łatwo oszczędzać. Ceny rosn


Dywersyfikacja oszczędnościDywersyfikacja oszczędności - brzmi nieco skom