Pozafinansowe benefity dla pracowników

Benefity dla pracownikówNowoczesne firmy oferują swoim pracownikom nie tylko podstawowe wynagrodzenie, ale również różnego rodzaju pozafinansowe benefity, które mogą zaspokoić określone potrzeby pracowników. Obecnie takie benefity stanowią bardzo ważny element dodatkowego wynagrodzenia i przynoszą korzyści nie tylko pracownikom, ale również pracodawcom. Jeszcze jakiś czas temu przedsiębiorcy oferowali swoim pracownikom paczki świąteczne, jednak obecnie stawia się na zupełnie inne rozwiązania. Jakie zatem pozafinansowe benefity otrzymują pracownicy?

Pakiety medyczne

Obecnie najpopularniejszym pozafinansowym benefitem są pakiety medyczne, które umożliwiają pracownikom skorzystanie z prywatnej służby zdrowia. Biorąc pod uwagę fakt, iż obecnie kolejki do lekarza są bardzo długie, taki dodatek z pewnością okaże się bardzo przydatny. Największą zaletą takich pakietów jest fakt, iż mogą one objąć nie tylko samego pracownika, ale również członków jego rodziny. Takie pakiety medyczne to bardzo ciekawa forma systemu motywacyjnego każdego pracownika i stanowią idealną alternatywę dla dodatkowej premii pieniężnej. Pracownicy oraz ich rodziny mogą bez problemu korzystać z usług medycznych dostępnych w całej Polsce. Dzięki takim pakietom nie jest konieczne stanie w bardzo długich kolejkach, a każdą wizytę u lekarza można bez problemu umówić za pośrednictwem rozmowy telefonicznej lub internetu. Z jakich jednak pakietów mogą skorzystać pracownicy?

Dostęp do lekarza specjalisty

Umówienie się na wizytę u lekarza specjalisty nie jest niestety łatwe, a w wielu przypadkach oczekiwanie na wizytę może trwać nawet kilka miesięcy. Dzięki specjalnemu pakietowi dostanie się do ginekologa, ortopedy, okulisty, chirurga, kardiologa, czy też internisty jest niezwykle ważne.

Dostęp do nowoczesnych badań

Wiele z dostępnych na rynku badań nie należy niestety do najtańszych, a dzięki pakietowi medycznemu można bez problemu wykonać badanie z zakresu RTG, badanie hematologiczne, diagnostykę USG, czy też specjalistyczne badania krwi i moczu.

Pozostałe pakiety medyczne

Wśród pozostałych pakietów medycznych, które oferowane są pracownikom, można również wyróżnić:

  • dostęp do szczepień
  • dostęp do ambulatoryjnych zabiegów pielęgniarskich
  • transport medyczny
  • assistance medyczny
  • dostęp do całodobowej infolinii medycznej

Pakiety medyczne różnią się między sobą cenami oraz zakresem usług, jednak warto wiedzieć o tym, iż każda firma oferująca przedsiębiorcom ma własny podział pakietów medycznych, jednak większość obejmuje pakiet podstawowy i pakiet rozszerzony. Ten pierwszy obejmuje zwykle mniejszą liczbę specjalistów i usług, podczas gdy drugi umożliwia skorzystanie z wszystkich udogodnień.

Karta multisport

Kolejnym bardzo popularnym dodatkiem jest tzw. karta multisport, która uprawnia do korzystania z ofert klubów fitness, basenów, siłowni oraz innych placówek sportowych. Niektóre karty obejmują również możliwość gry w kręgielniach, klubie tenisowym czy też uprawianie określonych dyscyplin sportowych takich jak siatkówka, koszykówka, piłka nożna, hokej oraz popularne ostatnio sporty walki.

Pozostałe benefity

Wśród pozostałych pozafinansowych benefitów dla pracowników można również wyróżnić kursy językowe, szkolenia, służbowe mieszkanie, telefon lub samochód służbowy, czy też możliwość skorzystania z zabiegów na twarz i ciało. Niektóre firmy oferują również zwrot kosztów za dojazd do miejsca pracy, bony świąteczne bilety do teatru lub kina, czy też możliwość wyjazdu na wycieczkę podczas wakacji. Na jakie jeszcze benefity mogą liczyć pracownicy? Wiele firm decyduje się również na abonament obiadowy do konkretnej restauracji, prenumeratę czasopism, opłatę za miejsce parkingowe, opłacenie kosztów wysłania dziecka do żłobka, członkostwo w klubie, udział w konferencjach krajowych i zagranicznych, czy też dopłatę do wynajmowanego mieszkania. Oczywiście te ostatnie propozycje są najmniej popularne, ponieważ bardzo często wiążą się z dosyć dużym wydatkiem, na który nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić.

Autor: www.zdrowiewfirmie.pl.

Ocena: 5.0Komentarze