Twoja praca

Kiedy jest czas, aby złożyć wypowiedzenie i odejść z pracy?

WypowiedzenieDziś nie jest łatwo dostać pracę. A jeszcze trudniej jest dziś dostać dobrą pracę, czyli taką, w której za solidne wykonywanie swoich służbowych obowiązków, otrzymamy godne wynagrodzenie i w której będziemy się dobrze czuli jako osoba i jako pracownik. A co jeśli mamy pracę, w której nie jesteśmy doceniani, wysokość pensji zakrawa o śmieszność i nie ma absolutnie żadnych szans na awans i rozwój? A co jeśli z roku na rok nic się nie zmienia, a my czujemy się jak ptaszek na uwięzi bez perspektyw wzlotu na wyższy szczebel kariery?

Więcej…

 

Podstawowe cechy umowy zlecenia

Umowa zlecenieUmowy zlecenia są zaliczane do tzw. umów cywilnoprawnych, w których przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do wykonania określonych czynności za określone wynagrodzenie. Stroną umowy zlecenia tj. zleceniobiorcą może być osoba fizyczna, osoba prawna lub kilka podmiotów. W przypadku umowy o pracę jest inaczej, pracownikiem może być tylko jedna osoba fizyczna.

Więcej…

   

Idealny pracownik oczami pracodawcy

Idealny pracownik oczami pracodawcyWymagania względem pracowników stale się zmieniają i kandydaci powinni być zawsze na bieżąco z tym, jakich obecnie ludzi poszukuje się na określone stanowiska.

Jaki dziś powinien być idealny pracownik?

Przede wszystkim kompetentny. Pracodawcy chcą zatrudniać najlepszych, ludzi, którzy wiedzą, co robią, znają się na tym i to lubią.

Więcej…

 

3 sposoby, jak wyeliminować stres w pracy

Stres w pracyStres jest częścią naszej biznesowej codzienności. Motywuje nas do wydajności i efektywności. Kiedy jednak jest go zbyt dużo, wpływa nie tylko na życie zawodowe ale również prywatne. Jego skutki są dość dotkliwe. Jeżeli zmiana pracy nie jest możliwa, warto przećwiczyć kilka sposobów, by lepiej sobie z nim radzić.

Więcej…