Twoja praca

5 pomysłów na pracę w domu

Praca w domuMasz sporo wolnego czasu? Marnujesz długie godziny przy komputerze? Dowiedz się, jak wykorzystać ten czas produktywnie! Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów na pracę w domu i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Więcej…

 

Szlachta nie pracuje - czyli o szukaniu pracy przez social media

Social mediaSocial media zajmują obecnie bardzo ważne miejsce w życiu niemalże każdego człowieka. Umożliwiają kontakt ze znajomymi i rodziną, śledzenie najnowszych wiadomości oraz, co mniej oczywiste, również poszukiwanie pracy.

Więcej…

   

Prawo pracy, co trzeba wiedzieć przed podjęciem pierwszej pracy

Podpisanie umowyPierwsza praca to zapewne wielka radość dla każdego. Czasami trzeba wysłać wiele CV żeby dostać jakikolwiek telefon i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, a dopiero później pracę. Czasami starania o pracę są przyczyną do wielu załamań pomimo tego, że mamy wyższe wykształcenie, milion certyfikatów i inne atuty, które kształtowaliśmy przez tak długi czas. W jednym momencie zaczynamy myśleć, że to wszystko na nic. Jednak prędzej, czy później jednak ta praca się w końcu pojawi. Wtedy pojawia się kolejny problem, czyli co zrobić, aby nie mieć problemów ze strony prawnej.

Więcej…

 

Pracoholizm - przyczyny, objawy, skutki, leczenie, profilaktyka. Test: Czy grozi mi pracoholizm?

Pracoholizm - pracoholikPraca jest nam niezbędna do życia: to sposób na zarabianie środków do życia ale i możliwość realizowania się, przebywania z ludźmi, doskonalenia swoim umiejętności, robienia kariery. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie zajęcia, które sprawia nam przyjemność i jednocześnie jest naszą pasją. Oddając się samorozwojowi popaść możemy w zapomnienie, co może przerodzić się w uzależnienie od pracy, zwany potocznie pracoholizmem.

Więcej…