Twoja praca

Upadłość osoby fizycznej - co to oznacza?

Upadłość osoby fizycznejBrak płynności finansowej, chwilowy lub długotrwały, to bardzo trywialny problem, z którym zetknął się chyba każdy z nas.

Więcej…

 

Dlaczego ergonomia w biurze jest tak ważna?

Ergonomia pracy w biurzePolscy pracodawcy wciąż jeszcze zapominają, że komfort w miejscu pracy sprzyja realizacji wspólnych celów przedsiębiorstwa. Ergonomia nie jest natomiast wyłącznie wymogiem, który należy spełnić, aby uniknąć zarzutów niestosowania się do obowiązujących przepisów.

Więcej…

   

Praca w Opolu i okolicach, czyli wizyta w agencji pracy

Agencja pracyChoć Opolszczyzna nie jest regionem najłatwiejszym jeśli chodzi o szybkie znalezienie pracy, wcale nie jest to nierealne. Przeglądasz oferty pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy i lokalnych gazetach i wiesz, że znalezienie pracy w Opolu i okolicach zawsze będzie wiązało się z wyjazdem do Niemiec lub Holandii? Nic z tych rzeczy! Najwyraźniej zapomniałeś o takich miejscach jak agencje pracy, które prócz ofert zagranicznych, posiadają ogromną bazę lokalnych ogłoszeń o pracę dla osób z najróżniejszych branż i sektorów. Dlaczego więc biura agencji pracy omijane są tak szerokim łukiem?

Więcej…

 

Mobbing w pracy - prześladowanie, nękanie, zastraszanie. Co robić?

Mobbing w pracyTerminu mobbing jako pierwszy użył szwedzki naukowiec Peter - Paul Heinemann. Jest to słowo wywodzące się z języka angielskiego (ang. mob), oznaczające tłum, natłok, a także napastowanie i obelgę. O przejawach mobbingu w pracy możemy dowiedzieć się często z artykułów prasowych i telewizji. Szczególnie ważne jest poznanie samego zjawiska i metod jego zwalczania, ponieważ ofiarą tego rodzaju prześladowania może paść każdy z nas.

Więcej…

   

Ergonomia pracy - jak zadbać o najwyższy komfort pracy w biurze?

Ergonomia pracy w biurzePraca za komputerem jest trudniejsza niż się wydaje. Pracownicy siedzą przed monitorem przez dłuższy czas w niewygodnej pozycji, gdzie obciążona jest szyja i kręgosłup. Ergonomiczna organizacja pracy pomoże nie tylko zachować wzrok i zapobiec bólowi pleców i szyi, ale również zwiększyć wydajność. Wymaga ona kilku prostych zmian.

Więcej…

 

Wypalenie zawodowe - jak sobie z nim radzić?

Wypalenie zawodoweProblem wypalenia zawodowego związany z utratą motywacji do działania, obniżeniem efektywności oraz brakiem satysfakcji z dotychczas wykonywanej pracy, może dotyczyć każdego bez względu na zajmowane stanowisko i pełnioną funkcję.

Jednak największe ryzyko jego wystąpienia wiąże się z pełnieniem funkcji stresogennych (np. kierowniczych) oraz zawodami opierającymi się na pracy z ludźmi.

Więcej…