Twoja praca

Kiedy jest czas, aby złożyć wypowiedzenie i odejść z pracy?

WypowiedzenieDziś nie jest łatwo dostać pracę. A jeszcze trudniej jest dziś dostać dobrą pracę, czyli taką, w której za solidne wykonywanie swoich służbowych obowiązków, otrzymamy godne wynagrodzenie i w której będziemy się dobrze czuli jako osoba i jako pracownik. A co jeśli mamy pracę, w której nie jesteśmy doceniani, wysokość pensji zakrawa o śmieszność i nie ma absolutnie żadnych szans na awans i rozwój? A co jeśli z roku na rok nic się nie zmienia, a my czujemy się jak ptaszek na uwięzi bez perspektyw wzlotu na wyższy szczebel kariery?

Więcej…

 

Podstawowe cechy umowy zlecenia

Umowa zlecenieUmowy zlecenia są zaliczane do tzw. umów cywilnoprawnych, w których przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do wykonania określonych czynności za określone wynagrodzenie. Stroną umowy zlecenia tj. zleceniobiorcą może być osoba fizyczna, osoba prawna lub kilka podmiotów. W przypadku umowy o pracę jest inaczej, pracownikiem może być tylko jedna osoba fizyczna.

Więcej…

   

Urlop na żądanie - zasady

Urlop na żądanieKażdemu pracownikowi mają prawo przydarzyć się takie dni, w które z ważnych powodów chciałby wziąć dzień wolny. Rozwiązaniem w takich sytuacjach jest tzw. urlop na żądanie, który przysługuje każdemu pracownikowi w wymiarze 4 dni w skali roku.

4 dni urlopu na żądanie przysługują każdemu pracownikowi, niezależnie od jego stażu czy wymiaru pracy. Takie samo prawo skorzystania z tego urlopu ma więc osoba zatrudniona na pół, jak i na cały etat, pracująca w firmie od roku czy od 5 lat.

Więcej…

 

Idealny pracownik oczami pracodawcy

Idealny pracownik oczami pracodawcyWymagania względem pracowników stale się zmieniają i kandydaci powinni być zawsze na bieżąco z tym, jakich obecnie ludzi poszukuje się na określone stanowiska.

Jaki dziś powinien być idealny pracownik?

Przede wszystkim kompetentny. Pracodawcy chcą zatrudniać najlepszych, ludzi, którzy wiedzą, co robią, znają się na tym i to lubią.

Więcej…