Twoja praca

Prawo pracy, co trzeba wiedzieć przed podjęciem pierwszej pracy

Podpisanie umowyPierwsza praca to zapewne wielka radość dla każdego. Czasami trzeba wysłać wiele CV żeby dostać jakikolwiek telefon i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, a dopiero później pracę. Czasami starania o pracę są przyczyną do wielu załamań pomimo tego, że mamy wyższe wykształcenie, milion certyfikatów i inne atuty, które kształtowaliśmy przez tak długi czas. W jednym momencie zaczynamy myśleć, że to wszystko na nic. Jednak prędzej, czy później jednak ta praca się w końcu pojawi. Wtedy pojawia się kolejny problem, czyli co zrobić, aby nie mieć problemów ze strony prawnej.

Więcej…

 

Pracoholizm - przyczyny, objawy, skutki, leczenie, profilaktyka. Test: Czy grozi mi pracoholizm?

Pracoholizm - pracoholikPraca jest nam niezbędna do życia: to sposób na zarabianie środków do życia ale i możliwość realizowania się, przebywania z ludźmi, doskonalenia swoim umiejętności, robienia kariery. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie zajęcia, które sprawia nam przyjemność i jednocześnie jest naszą pasją. Oddając się samorozwojowi popaść możemy w zapomnienie, co może przerodzić się w uzależnienie od pracy, zwany potocznie pracoholizmem.

Więcej…

   

Kiedy jest czas, aby złożyć wypowiedzenie i odejść z pracy?

WypowiedzenieDziś nie jest łatwo dostać pracę. A jeszcze trudniej jest dziś dostać dobrą pracę, czyli taką, w której za solidne wykonywanie swoich służbowych obowiązków, otrzymamy godne wynagrodzenie i w której będziemy się dobrze czuli jako osoba i jako pracownik. A co jeśli mamy pracę, w której nie jesteśmy doceniani, wysokość pensji zakrawa o śmieszność i nie ma absolutnie żadnych szans na awans i rozwój? A co jeśli z roku na rok nic się nie zmienia, a my czujemy się jak ptaszek na uwięzi bez perspektyw wzlotu na wyższy szczebel kariery?

Więcej…

 

Mobbing i dyskryminacja w stosunku pracy

Mobbing i dyskryminacja w pracySprawiedliwe traktowanie oraz możliwość wykonywania pracy w jak najkorzystniejszych dla zdrowia fizycznego i psychicznego warunkach, niezależnie od płci, wyznania, poglądów gwarantuje Konstytucja RP oraz Kodeks pracy. W Konstytucji artykuł 33 gwarantuje równość płci, a co za tym idzie równe prawo do jednakowego wynagradzania za pracę, możliwości rozwoju zawodowego i pełnienia różnych funkcji zawodowych.

Więcej…