Twoja praca

Wypalenie zawodowe - przyczyny, objawy, leczenie, test

Wypalenie zawodoweTwoja praca z przyjemnej i rozwijającej stała się przykrym obowiązkiem? Już w niedzielę wieczorem z rozpaczą myślisz o poniedziałkowym powrocie do biura i spotkania z kolegami i szefem? Nie masz ochoty tam chodzić, myśleć o pracy, a wszystko co z nią związane napawa Cię lękiem lub złością? Bardzo możliwe, że to pierwsze objawy wypalenia zawodowego, problemu, z którym boryka się wielu ludzi i który kwalifikuje się do udzielenia specjalistycznej i fachowej pomocy.

Więcej…

 

Plusy i minusy pracy w call center

Plusy i minusy pracy w call centerKażda praca ma swoje plusy i minusy. Nie inaczej jest w przypadku call center. Czy opłaca się podjąć zatrudnienie w call center? Co warto wiedzieć o pracy w takim miejscu?

Więcej…

   

Urlop na żądanie

Urlop na żądanieWszystko co musisz wiedzieć o urlopie na żądanie. Urlop na żądanie jest przywilejem pracownika i pracodawca ma obowiązek udzielić go w terminie wskazanym przez pracownika. Zapis o urlopie na żądanie znajduje się w Kodeksie pracy art. 167(2), 167(3). Urlop na żądanie wchodzi w skład urlopu wypoczynkowego, ale nie jest ujmowany w planie urlopów i nie wymaga wcześniejszego uzgodnienia z pracodawcą.

Więcej…

 

Jak negocjować awans i podwyżkę?

PodwyżkaRozmowy o pieniądzach zawsze są niekomfortowe i ryzykowne. Nie pytamy znajomych ile zarabiają i nie rozmawiamy o kwestiach finansowych będąc z wizytą u rodziny. Dlatego bardzo trudno odnieść swoją sytuację zawodową do sytuacji innych osób. Nie wiemy czy nasze zarobki są wysokie czy może powinniśmy poprosić o podwyżkę, ponieważ nasz kuzyn pracując na podobnym stanowisku zarabia więcej.

Więcej…