Twoja praca

Jak negocjować awans i podwyżkę?

PodwyżkaRozmowy o pieniądzach zawsze są niekomfortowe i ryzykowne. Nie pytamy znajomych ile zarabiają i nie rozmawiamy o kwestiach finansowych będąc z wizytą u rodziny. Dlatego bardzo trudno odnieść swoją sytuację zawodową do sytuacji innych osób. Nie wiemy czy nasze zarobki są wysokie czy może powinniśmy poprosić o podwyżkę, ponieważ nasz kuzyn pracując na podobnym stanowisku zarabia więcej.

Więcej…

 

Dyscyplinarne zwolnienie z pracy - podstawy i przyczyny

Dyscyplinarne zwolnienie z pracyStosunek pracy to jeden z najbardziej specyficznych w prawie. Poświęcona mu jest cała gałąź teorii prawa oraz Kodeks Prawny. Jest regulowany przez wiele ustaw, poprawek do nich, na jego gruncie codziennie toczy się wiele spraw. Stosunek ten można zakończyć na wiele sposobów. Polubownie - np. przez porozumienie stron; lub też nie - poprzez dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Więcej…

   

5 pomysłów na pracę w domu

Praca w domuMasz sporo wolnego czasu? Marnujesz długie godziny przy komputerze? Dowiedz się, jak wykorzystać ten czas produktywnie! Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów na pracę w domu i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Więcej…

 

Szlachta nie pracuje - czyli o szukaniu pracy przez social media

Social mediaSocial media zajmują obecnie bardzo ważne miejsce w życiu niemalże każdego człowieka. Umożliwiają kontakt ze znajomymi i rodziną, śledzenie najnowszych wiadomości oraz, co mniej oczywiste, również poszukiwanie pracy.

Więcej…