Twoja praca

Mobbing i dyskryminacja w stosunku pracy

Mobbing i dyskryminacja w pracySprawiedliwe traktowanie oraz możliwość wykonywania pracy w jak najkorzystniejszych dla zdrowia fizycznego i psychicznego warunkach, niezależnie od płci, wyznania, poglądów gwarantuje Konstytucja RP oraz Kodeks pracy. W Konstytucji artykuł 33 gwarantuje równość płci, a co za tym idzie równe prawo do jednakowego wynagradzania za pracę, możliwości rozwoju zawodowego i pełnienia różnych funkcji zawodowych.

Więcej…

 

Na czym polega Program Dobrowolnych Odejść?

Program dobrowolnych odejśćZwalnianie pracowników, zwłaszcza jeśli dotyczy ono sporej grupy osób, zazwyczaj nie jest łatwym procesem i wymaga odpowiedniego przygotowania.

Więcej…

   

Dlaczego ergonomia w biurze jest tak ważna?

Ergonomia pracy w biurzePolscy pracodawcy wciąż jeszcze zapominają, że komfort w miejscu pracy sprzyja realizacji wspólnych celów przedsiębiorstwa. Ergonomia nie jest natomiast wyłącznie wymogiem, który należy spełnić, aby uniknąć zarzutów niestosowania się do obowiązujących przepisów.

Więcej…

 

8 kroków do wymarzonej pracy

Wymarzona pracaLudzie poszukujący pracy przeglądają dziesiątki, a nawet setki ofert. Wysyłają swoje CV i listy motywacyjne gdzie tylko popadnie, licząc na kontakt ze strony potencjalnego pracodawcy. Tymczasem nawet pomimo doskonałych kwalifikacji, znajomości kilku języków obcych i ukończenia licznych kursów, często nie zostają nawet zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną.

Więcej…