Twoja praca

Plusy i minusy pracy w call center

Plusy i minusy pracy w call centerKażda praca ma swoje plusy i minusy. Nie inaczej jest w przypadku call center. Czy opłaca się podjąć zatrudnienie w call center? Co warto wiedzieć o pracy w takim miejscu?

Więcej…

 

Urlop na żądanie

Urlop na żądanieWszystko co musisz wiedzieć o urlopie na żądanie. Urlop na żądanie jest przywilejem pracownika i pracodawca ma obowiązek udzielić go w terminie wskazanym przez pracownika. Zapis o urlopie na żądanie znajduje się w Kodeksie pracy art. 167(2), 167(3). Urlop na żądanie wchodzi w skład urlopu wypoczynkowego, ale nie jest ujmowany w planie urlopów i nie wymaga wcześniejszego uzgodnienia z pracodawcą.

Więcej…

   

Jak negocjować awans i podwyżkę?

PodwyżkaRozmowy o pieniądzach zawsze są niekomfortowe i ryzykowne. Nie pytamy znajomych ile zarabiają i nie rozmawiamy o kwestiach finansowych będąc z wizytą u rodziny. Dlatego bardzo trudno odnieść swoją sytuację zawodową do sytuacji innych osób. Nie wiemy czy nasze zarobki są wysokie czy może powinniśmy poprosić o podwyżkę, ponieważ nasz kuzyn pracując na podobnym stanowisku zarabia więcej.

Więcej…

 

Dyscyplinarne zwolnienie z pracy - podstawy i przyczyny

Dyscyplinarne zwolnienie z pracyStosunek pracy to jeden z najbardziej specyficznych w prawie. Poświęcona mu jest cała gałąź teorii prawa oraz Kodeks Prawny. Jest regulowany przez wiele ustaw, poprawek do nich, na jego gruncie codziennie toczy się wiele spraw. Stosunek ten można zakończyć na wiele sposobów. Polubownie - np. przez porozumienie stron; lub też nie - poprzez dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Więcej…