Twoja praca

Urlop okolicznościowy - rodzaje: ślub, śmierć, narodziny, rodzicielski

Urlop okolicznościowyW ramach zatrudnienia na umowę o pracę, pracownicy zyskują prawo do skorzystania z urlopu wypoczynkowego. Ma on formę 20 lub 26 dni i zależy od stażu pracy i ukończonego poziomu wykształcenia. Jednak Kodeks Pracy przewiduje jeszcze stosowanie wobec pracowników tzw. urlopu okolicznościowego. Czym jest urlop okolicznościowy i w jakich sytuacjach możemy z niego skorzystać?

Więcej…

 

Wypalenie zawodowe - przyczyny, objawy, leczenie, test

Wypalenie zawodoweTwoja praca z przyjemnej i rozwijającej stała się przykrym obowiązkiem? Już w niedzielę wieczorem z rozpaczą myślisz o poniedziałkowym powrocie do biura i spotkania z kolegami i szefem? Nie masz ochoty tam chodzić, myśleć o pracy, a wszystko co z nią związane napawa Cię lękiem lub złością? Bardzo możliwe, że to pierwsze objawy wypalenia zawodowego, problemu, z którym boryka się wielu ludzi i który kwalifikuje się do udzielenia specjalistycznej i fachowej pomocy.

Więcej…

   

Jak negocjować awans i podwyżkę?

PodwyżkaRozmowy o pieniądzach zawsze są niekomfortowe i ryzykowne. Nie pytamy znajomych ile zarabiają i nie rozmawiamy o kwestiach finansowych będąc z wizytą u rodziny. Dlatego bardzo trudno odnieść swoją sytuację zawodową do sytuacji innych osób. Nie wiemy czy nasze zarobki są wysokie czy może powinniśmy poprosić o podwyżkę, ponieważ nasz kuzyn pracując na podobnym stanowisku zarabia więcej.

Więcej…

 

Pracoholizm - przyczyny, objawy, skutki, leczenie, profilaktyka. Test: Czy grozi mi pracoholizm?

Pracoholizm - pracoholikPraca jest nam niezbędna do życia: to sposób na zarabianie środków do życia ale i możliwość realizowania się, przebywania z ludźmi, doskonalenia swoim umiejętności, robienia kariery. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie zajęcia, które sprawia nam przyjemność i jednocześnie jest naszą pasją. Oddając się samorozwojowi popaść możemy w zapomnienie, co może przerodzić się w uzależnienie od pracy, zwany potocznie pracoholizmem.

Więcej…