Przedsiębiorczość

Przedsiębiorczość wśród młodych osób

Przedsiębiorczość wśród młodychMłode osoby uważane są za bardzo przedsiębiorcze, co związane jest z ich ambicją, kreatywnością i otwartością na to, co nowe. Młodzi ludzie o wiele chętniej decydują się na spełnienie swoich marzeń o własnej firmie, nie bojąc się ryzyka, jakie niesie za sobą taki krok.

Zazwyczaj ich wybór nie jest bowiem związany z koniecznością porzucenia pracy na etacie, ale staje się pierwszym krokiem w kierunku kariery zawodowej.

Więcej…

 

Nowe formy pracy

Nowe formy pracyInternet przyczynił się do powstania nowych form pracy, które opierają się właśnie na pracy za pośrednictwem sieci. W ten sposób mogą pracować informatycy, copywriterzy czy architekci wolni strzelcy.

Internet ułatwia również znajdowanie klientów innym freelancerom: fotografom, kamerzystom czy księgowym. W Internecie z pewnością świetnie mogą zarabiać pisarze, ilustratorzy książek czy tłumacze.

Więcej…

   

Rozwój przedsiębiorczości

Rozwój przedsiębiorczościW Polsce działa wiele organizacji, które mają na celu rozwój przedsiębiorczości. Najbardziej znana jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Takie agencje maja na celu krzewienie postaw przedsiębiorczych, rozwój przedsiębiorczości i stymulowanie jej.

Wpierają one różne firmy, na każdym etapie ich działalności. Dlaczego popieranie działań przedsiębiorczych jest takie ważne? Z wielu powodów.

Więcej…

 

Kultura organizacyjna

Kultura organizacyjnaPrzedsiębiorstwa funkcjonujące na naszym rynku na pierwszy rzut oka są bardzo do siebie podobne, lecz w rzeczywistości jest inaczej. Jednym z czynników różnicujących organizacje jest właśnie kultura organizacyjna.

Zagadnienie kultury organizacyjnej jest ciekawe oraz w ostatnich latach bardzo ważne dla każdego przedsiębiorstwa, które się rozwija i funkcjonuje na rynku. Chcąc zdefiniować kulturę w jak najprostszy i najkrótszy sposób można ją określić jako zbiór norm, wartości, symboli, sposobów komunikowania, rozwiązywania problemów, zachowań  charakterystycznych dla danego przedsiębiorstwa.

Więcej…

   

Sukces w biznesie? Stwórz udany sojusz

Sukces w biznesie?

Jeśli chcesz osiągnąć sukces w biznesie - i w zasadzie w jakiejkolwiek dziedzinie, stwórz coś takiego jak sojusz. Wyjdzie on na dobre nie tylko Tobie, lecz i tym, z którymi go stworzysz, ponieważ wszyscy na tym zyskają, wszyscy wygrają.

A to dzięki temu, że wszyscy jadą na tym samym wózku i podążają w tym samym kierunku. Jest to gra drużynowa.

Więcej…

 

Biznesplan - wzór, przykład

Biznesplan - wzór, przkładOgólnie ujmując istotę biznesplanu, biznesplan jest projektem przedsięwzięcia możliwego do realizacji w danych warunkach ekonomicznych. Podstawowym celem, dla którego tworzy się biznesplan jest pozyskanie środków finansowych na realizację zaplanowanego przedsięwzięcia, np. rozpoczęcie działalności gospodarczej lub inwestycja ( zakup nowych maszyn, technologii ) środki te są konieczne, gdyż sami nie posiadamy odpowiednich środków mogących w pełni zrealizować naszą wizję działalności gospodarczej.

Więcej…