Zawody

Kto może zostać tłumaczem przysięgłym?

Tłumacz przysięgłyTłumacz przysięgły jest osobą zaufania publicznego i jest uprawniony do sporządzania i poświadczania tłumaczeń z języka obcego na język polski ale również z języka polskiego na język obcy. Do tego dochodzi jeszcze możliwość poświadczania tłumaczeń wykonanych przez inne osoby, zarówno tych z języka polskiego na język obcy jak i z języka obcego na język polski.

Więcej…

 

Detektyw - zawód przyszłości

DetektywJak pokazują najnowsze wyniki badań, zarówno osoby prywatne, jak i również klienci biznesowi, coraz częściej korzystają z usług prywatnych detektywów. Między innymi dlatego też osoby, które poszukują pewnej i dobrze płatnej profesji, powinni jak najszybciej zapoznań się właśnie z zawodem detektywa.

Więcej…

   

Jak zostać trenerem personalnym krok po kroku?

Kurs trenera personalnegoWiele osób, swój czas w pracy spędza w pozycji siedzącej. Nie jest to naturalne dla naszego organizmu, osłabia kondycję i powoduje różne schorzenia. Dlatego coraz częściej, młodzi ludzie decydują się na zmianę zawodu i rozważają karierę trenera personalnego.

Więcej…

 

Rola Radcy Prawnego

Radca prawnyGdy napotykamy problem natury prawnej zaczynamy zastanawiać się do kogo się zwrócić. Czy ma to być radca prawny, adwokat czy też notariusz. I choć radca prawny jest w Polsce zawodem znanym, to niestety świadomość zakresu tej profesji jest bardzo mała. Mylne jest uważanie, że radca nie może brać bezpośredniego udziału w rozprawach. A to bardzo mylne pojęcie. Obecne umocowania w prawie niewiele różnią radcę prawnego od adwokata i ten pierwszy może nas reprezentować w sprawach majątkowych, rodzinnych czy ubezpieczeniowych.

Więcej…

   

Jak zostać rolnikiem ekologicznym?

Rolnictwo ekologiczneW rolnictwie ekologicznym coraz więcej osób zaczyna widzieć szansę na rozwój swojego gospodarstwa. Zdrowy tryb życia jest w modzie, po produkty ekologiczne sięgają już nie tylko celebryci, ale pojawiają się one też na stołach "przeciętnych Kowalskich". Rolnik, który zdecyduje się na prowadzenie gospodarstwa ekologicznego, musi spełnić konkretne wymagania i wykluczyć stosowanie sporej grupy środków chemicznych oraz nawozów.

Więcej…

 

3 Kroki do zostania trenerem personalnym

Trener personalnyMarzy Ci się kariera trenera personalnego? Wszystko przed Tobą! Przedstawiamy 3 kroki do rozpoczęcia kariery w tym zawodzie. Sprawdź, dlaczego warto zostać trenerem personalnym i jak zacząć zarabiać na swojej pasji.

Więcej…