Przelewy międzynarodowe - w jaki sposób przekazać pieniądze rodzinie w Polsce

Przelewy z UKCzęstym rozwiązaniem przy przelewach międzynarodowych jest zlecenie transferu pieniędzy przez bank. Jednak gdy zależy nam na czasie, świetnym wyjściem jest zlecenie przelewu firmie pośredniczącej. Dowiedz się, w jaki sposób możesz przekazać środki rodzinie w Polsce.

Przelew bankowy SWIFT

Przekazy typu SWIFT można wykonać w dowolnej walucie i zaadresować do wybranego kraju na świecie. Przykładowo w ten sposób zlecimy przelewy z UK do Polski. Na koszt realizacji transakcji składa się przede wszystkim prowizja pobierana przez bank nadawcy, a także spread wynoszący niekiedy nawet kilkanaście procent w stosunku do rynkowego kursu waluty. Ponadto opłaty związane z przesłaniem środków bywają bardzo wysokie. Koszty operacyjne zależą od przelewanej kwoty. Również wtedy, gdy zlecisz przekaz na niewielką sumę, zostaniesz zobowiązany do pokrycia minimalnej opłaty wynoszącej od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Jeżeli zamierzasz wysłać większą kwotę, koszt operacji wyniesie nawet kilkaset złotych.

BIC (SWIFT CODE) i IBAN - ważne pojęcia

BIC to międzynarodowy numer służący do identyfikacji banku. Wspomniany kod, nazywany także SWIFT CODE, nadaje organizacja SWIFT. Składa się on z ośmiu lub jedenastu znaków alfanumerycznych, czyli liter i cyfr. Kod BIC jest niezbędny, gdy planujemy zlecić zagraniczne przelewy walutowe. IBAN to z kolei międzynarodowy format zapisywania oraz identyfikacji rachunków bankowych. Na numer konta w wyżej wspomnianym formacie składają się dwuliterowy kod kraju i dwie cyfry sprawdzające numer rachunku (do 30 cyfr) w międzynarodowym formacie. W przypadku zlecania przelewu międzynarodowego (np. SWIFT) numery IBAN adresata oraz nadawcy koniecznie muszą zostać podane.

Przelewy w firmie pośredniczącej - najtaniej

Jeżeli chcesz zminimalizować wydatki związane z przesłaniem pieniędzy, skorzystaj z usług pozabankowych operatorów transakcji. Przykładowo, tanie przelewy z UK do Polski zlecisz poprzez firmę pośredniczącą. Opłata za obsługę operacji jest stała i niezależna od wysokości przekazu. Nierzadko można przesyłać pieniądze w ramach promocji i nie płacić za tę usługę. Tanie przelewy do Polski z Anglii zlecisz na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-z-uk-do-polski. Dostaniesz wówczas świetny kurs wymiany, znacznie korzystniejszy niż przeliczniki proponowane przez banki. To wszystko obniża koszty transakcji.

Jeżeli oprócz kwestii finansowych zależy Ci też na czasie, pamiętaj, że przekazy międzynarodowe mogą trafić do odbiorcy nawet w 10 minut. Przykładowo szybkie przelewy z UK do Polski to niezawodny sposób na błyskawiczne przekazanie pieniędzy do wybranego adresata. Korzystanie z usług firm pośredniczących jest w pełni bezpieczne - dane i środki chronią nowoczesne technologie, certyfikaty i licencje.

Jeżeli chcesz zlecić przelew międzynarodowy z UK do Polski, możesz przesłać przekaz bankowy SWIFT albo wybrać usługi firmy pośredniczącej. Drugie rozwiązanie jest znacznie tańsze i atrakcyjniejsze. Przelewy zlecisz szybko i nie wydając przy tym zbyt wiele pieniędzy, jeśli zaufasz pozabankowym operatorom. Środki trafią do odbiorcy nawet w 10 minut.

Ocena: 5.0

Komentarze