Psycholog Warszawa

PsychologPsychoterapia to metoda leczenia różnych zaburzeń psychicznych, fobii, a także problemów emocjonalnych. Niektórzy myślą, że tylko poważne dolegliwości, takie jak depresja lub schizofrenia wymagają kontaktu ze specjalistą, natomiast w rzeczywistości na wizytę u psychologa powinny zdecydować się także osoby z niską samooceną lub poczuciem braku sensu życia.

Kiedy warto skorzystać z psychoterapii?

Prawie każdy człowiek w pewnym momencie swojego życia odczuwa problemy psychiczne i pojawiają się różnorodne trudności oraz dolegliwości. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest skorzystanie z pomoc psychologicznej. Wizyta u psychoterapeuty nie jest dowodem słabości lub choroby, tylko zdrowego podejścia do samego siebie, a także istnienia wglądu w swoje emocje, uczucia i myśli. Z psychoterapii powinny skorzystać przede wszystkich osoby, które:

  • mają obniżony nastrój, czują smutek, lęk,
  • są w depresji lub przeczuwają, że mogą w nią wpaść,
  • mają kłopoty emocjonalne, trudności z wyrażaniem uczuć, pojawiają się u nich napady lęku lub płaczu,
  • przeżywają trudności życiowe, kryzysy, traumy,
  • są po ciężkich przeżyciach takich jak śmierć bliskiej osoby, utrata pracy,
  • mają uczucie osamotnienia, braku sensu życia,
  • prezentują obniżoną samoocenę, nie akceptują siebie,
  • mają fobie, natręctwa,
  • pojawiają się u nich zaburzenia odżywiania, takie jak anoreksja lub bulimia,
  • mają problemy ze snem oraz regeneracją.

Dodatkowo z psychoterapii mogą skorzystać także pary, żyjące w związkach małżeńskich lub partnerskich, oraz całe rodziny. Osoby, które chcą zdecydować się na psychoterapię stacjonarnie w Warszawie, mogą wejść na stronę www.cplwowska.pl.

Na czym polega psychoterapia?

Psychoterapia, oznacza w języku greckim "leczenie dusz", ponieważ głównym zadaniem psychoterapeuty jest rozmowa z klientem i rozwiązanie jego problemów życiowych. Istnieją różne rodzaje terapii psychologicznej, jednak wszystkie one dążą do tego samego celu, czyli zmniejszenia dolegliwości psychicznych klienta i rozwiązania trudności, z którymi się zgłosił. W praktyce psychoterapia polega na pytaniu klienta o różne sprawy, słuchania go, a także nakierowywania na właściwe rozwiązania. W niektórych przypadkach dodatkowo mogą pojawić się zadania dla klientów, związane na przykład z przezwyciężeniem lęku lub fobii. Psychoterapia może trwać od kilku tygodni do kilku, a nawet kilkunastu miesięcy, i polega na cotygodniowych spotkaniach. Warto pamiętać o tym, że psychoterapia jest bardzo dobrą formą oddziaływań psychologicznych, która może przynieść bardzo pozytywne efekty.

Komentarze