Rozwój osobisty - czy warto inwestować w szkolenia?

Rozwój osobistyOkazuje się, że udział w szkoleniach, kursach i warsztatach może być dla pracowników znacznie bardziej wartościowy niż inne benefity, takie jak dofinansowanie do karty sportowej czy prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Coraz więcej osób pracujących to tzw. millenialsi, którym zależy nie tylko na work-life balance, ale także na rozwoju osobistym. Korzyści płynące ze szkolenia pracowników będą odczuwalne także dla firmy.

Zadowolony pracownik = lojalny pracownik

Właściciele przedsiębiorstw narzekają zgodnie, że młodsi pracownicy nie są już tak bardzo przywiązani do miejsca pracy tak jak niegdyś ich rodzice czy nawet osoby starsze od nich zaledwie o 10 czy 15 lat. Wynika to po części z faktu, że młodzi ludzie częściej szukają wyzwań i pracy, która będzie im sprawiać autentyczną satysfakcję. Z tego względu nierzadko wolą zarobić mniejszą sumę pieniędzy (chociaż oczywiście tylko wtedy, gdy różnica nie jest zbyt wysoka), a mieć możliwość dalszego rozwijania swoich umiejętności i zdobywania wiedzy branżowej. Najlepszą odpowiedzią na takie potrzeby są szkolenia, które zapewnia swym pracownikom właściciel przedsiębiorstwa.

Jak wybrać właściwe szkolenie?

Po pierwsze, szkolenia powinny dotyczyć wyłącznie tematów właściwych dla danej branży. Najlepiej jeśli od czasu do czasu pracownicy będą mogli posłuchać o nowinkach i trendach panujących w danym sektorze. Pracodawca powinien organizować takie szkolenia, które podniosą poziom umiejętności pracowników; skorzystają na tym nie tylko kursanci, ale i sama firma (np. dzięki temu, że niektóre zadania będą mogły być wykonywane szybciej czy efektywniej niż przed szkoleniem). Przed podjęciem decyzji o tematyce szkolenia warto wysłuchać jednak opinii osób, które prawdopodobnie będą w nim uczestniczyć - to pracownicy najlepiej wiedzą, o co chcieliby wzbogacić swoją wiedzę.

Szkolenia in company

Najlepszym rozwiązaniem są szkolenia in company - to oznacza, że przedsiębiorstwo zamawiające szkolenie może zdecydować o miejscu, czasie i tematyce kursu. Jest to szkolenie zamknięte dla osób z zewnątrz. Ten sposób właściciel firmy zyskuje pewność, że szkolenie będzie idealnie odpowiadało potrzebom pracowników przedsiębiorstwa.

Zobacz ofertę kursów i szkoleń w Wyższej Szkole Bankowej - największej grupie prywatnych uczelni wyższych w Polsce.

Źródło grafiki: pixabay.com

Komentarze