Rozwój osobisty

Humanisto, masz już licencjat? Sprawdź te kierunki studiów magisterskich!

Kierunki studiów magisterskichJednym z etapów, który może pomóc uzyskać kwalifikacje w danym zawodzie, są studia I stopnia. Choć wielu studentów kontynuuje rozpoczętą ścieżkę, coraz częściej kolejne studia są zupełnym przeciwieństwem obranej wcześniej ścieżki lub uzupełnieniem kompetencji w nieco innym zakresie. Uzyskanie licencjatu zatem jest dobrym momentem, żeby jeszcze raz zastanowić się nad wyborem swojej drogi zawodowej.

Więcej…

 

Kreatywność, czyli wartościowy efekt skutecznego treningu

KreatywnośćKreatywność to cecha, która coraz częściej przydaje się nie tylko w życiu codziennym, jak chociażby w kuchni, dekorowaniu pomieszczeń w mieszkaniu czy stylu ubierania się, ale również na płaszczyźnie zawodowej.

Więcej…

   

Sposoby na tremę - 5 złotych zasad

TremaKomu z nas nie przyszło występować publicznie choć raz w życiu? Towarzyszący temu stres, spocone dłonie, suchość w gardle, drżący głos. Jak uniknąć niepewności podczas przemówienia i odnieść sukces? Poznaj nasze sposoby na tremę i jej 5 złotych zasad.

Więcej…

 

Studia w Polsce czy za granicą?

StudiaWybór miejsca, jak również kierunku studiów jest bardzo ważną decyzją młodych ludzi, wkraczających w samodzielne życie. Coraz liczniejsze oferty uczelni oraz pojawiająca się moda na studiowanie w obcym języku, czy też poza granicami naszego kraju sprawia, że wybór ten staję się jednym z najważniejszych i najtrudniejszych w życiu, choć teoretycznie zawsze decyzję swoją można zmienić lub udoskonalić o kolejny kierunek.

Więcej…