Rozwój osobisty

Sposoby na tremę - 5 złotych zasad

TremaKomu z nas nie przyszło występować publicznie choć raz w życiu? Towarzyszący temu stres, spocone dłonie, suchość w gardle, drżący głos. Jak uniknąć niepewności podczas przemówienia i odnieść sukces? Poznaj nasze sposoby na tremę i jej 5 złotych zasad.

Więcej…

 

Studia w Polsce czy za granicą?

StudiaWybór miejsca, jak również kierunku studiów jest bardzo ważną decyzją młodych ludzi, wkraczających w samodzielne życie. Coraz liczniejsze oferty uczelni oraz pojawiająca się moda na studiowanie w obcym języku, czy też poza granicami naszego kraju sprawia, że wybór ten staję się jednym z najważniejszych i najtrudniejszych w życiu, choć teoretycznie zawsze decyzję swoją można zmienić lub udoskonalić o kolejny kierunek.

Więcej…

   

Technika pomarańczy - prosty sposób na zwiększenie koncentracji

PomarańczeTechnika pomarańczy była znana już dziesiątki lat temu pod nazwami "Chińska myśląca czapka" lub "Czapka czarnoksiężnika", lecz dopiero specjalista w zakresie czytania Ron Davis, twórca książki "Dar dysleksji", rozpowszechnił ją, nadał jej bardziej przystępną formę i nazwę: "Technika pomarańczy".

Więcej…

 

Szkolenia BHP czyli co powinieneś o nich wiedzieć

Szkolenia BHPBezpieczeństwo i higiena pracy to pojęcie, które zna prawie każdy. Kojarzy się ono różnie, w zależności od osobistych doświadczeń oraz poznanych opinii na temat poszczególnych specjalistów . Niektórzy uważają szkolenia BHP za niepraktyczne, zorientowane wyłącznie na wyrobienie zysku. Inni podkreślają ich wagę w trudnych chwilach. W tym, jak i w większości przypadków,  prawda leży po środku.

Więcej…