Rozwój osobisty

Filozofia i literatura a człowiek XXI wieku

Filozofia i literaturaŻyjemy obecnie w hegemonii nauk ścisłych. W powszechnej świadomości obecne są opinie, że rozważania z tylko tych dziedzin posiadają prawdziwą wartość, wnoszą coś dobrego do świata. Świat rozwija się w kierunku bycia zdominowanym przez nowoczesne technologie.

Więcej…

 

Lider, przywódca - kim jest? Zadania i cechy dobrego lidera

Lider przywódcaLider to osoba, która przewodzi, kieruje, kojarzy się nam z osobą dyrektora, kierownika, managera. To człowiek, który stoi na czele jakiejś grupy, organizuje jej działania, nadaje im kierunek. Lider to człowiek charyzmatyczny, będący autorytetem, wzorem do naśladowania dla innych. to zwykle człowiek wykształcony, obyty, otwarty i doskonale nazywający kontakty z innymi.

Więcej…

   

Jak odbywa się nauka angielskiego dla firm?

Nauka angielskiego dla firmFirmy organizują kursy języka angielskiego w celu podniesienia kwalifikacji swoich pracowników. Mogą oferować takie szkolenia jako obowiązkowe kursy lub jako dodatkowe benefity dla swoich pracowników. Kurs językowy taki jak na przykład angielski dla firm może się odbywać na trzy sposoby - w postaci kursów stacjonarnych, elearnigu lub blended-learningu.

Więcej…

 

Interakcje społeczne a zjawisko współzależności

Współzależność międzyludzkaWielu badaczy podkreśla - patrząc bardzo często z różnych punktów widzenia - iż człowiek jest w pewnym sensie z natury istotną społeczną. Już samo jego powołanie do życia wiąże się ze swego rodzaju relacją dwojga ludzi. Oczywiście trudno nazwać parę osób społecznością lub społeczeństwem, jednakże istnieje poza powyższym przykładem szereg innych, które mogłyby potwierdzić tę tezę.

Więcej…

   

Twórczość i rozwój zdolności twórczych

TwórczośćTwórczość - pojęcie przez wiele lat marginalizowane w psychologii, a podjęte na poważnie dopiero w latach 50. XX wieku. Podjęte jednak w sposób dysharmonijny, formułowane całkiem inaczej przez każdy z niezależnych nurtów w psychologii. W ten sposób do dziś definicja i ramy twórczości pozostają niemożliwe do jednoznacznego określenia. Mimo to, wśród całego spektrum materiałów naukowych, wyróżnić można kilka najistotniejszych, najpopularniejszych, najbardziej wyczerpujących.

Więcej…

 

Trening umiejętności społecznych - czym i dla kogo jest? Ćwiczenia

Trening umiejętności społecznychTrening umiejętności społecznych jest ciekawą metodą terapeutyczną, stosowaną na szeroką skalę w psychoterapii, edukacji oraz w doskonaleniu umiejętności osobistych. Warto zastanowić się nad wzięciem udziału w takich warsztatach. Jak przebiega trening umiejętności społecznych, jakich ćwiczeń się spodziewać oraz co daje nam udział w tego typu zajęciach?

Więcej…