Rozwój osobisty

Na czym polega koncentracja? Naturalne produkty i ćwiczenia na koncentrację

KoncentracjaNatłok informacji dochodzących ze świata zewnętrznego bardzo często jest przyczyną zaburzeń koncentracji uwagi. Swoista filtracja sygnałów przez mózg jest reakcją obronną organizmu, zapobiegającą uszkodzeniu ośrodkowego układu nerwowego. Zdarza się jednak, że pomimo korzystnych warunków i niewielkiej ilości bodźców, trudno jest skupić się nad powierzonym zadaniem.

Więcej…

 

Inteligencja - definicja, rodzaje. Test na typ inteligencji

InteligencjaInteligencja jest zdolnością to postrzegania oraz adekwatnego reagowania na zmiany otoczenia. To nasze wyposażenie, czyli to, z czym się rodzimy oraz to, co nabywamy w trakcie naszego życia.

Istnieje wiele podziałów inteligencji. Za twórców najpopularniejszych uważa się Charlesa Spearmana oraz Howarda Gardnera.

Więcej…

   

Ekstrawertyk - jak sobie radzi w domu, szkole i pracy?

Ektrawertyk - kobietaEkstrawersja to cecha osobowości, charakteryzująca osoby, które swoją aktywność kierują do otoczenia, są otwarte, pogodne, towarzyskie, lubią być wśród innych. Ekstrawertycy są głośni, szybko mówią i interesują się wieloma rzeczami naraz.

Więcej…

 

Matryca Eisenhowera - macierz priorytetów sposobem na brak czasu

Matryca, macierz priorytetów Eisenhowera"Nie mam czasu", "Brakuje mi doby", "Przecież się nie rozdwoję" - takie i podobne zdania wypowiada każdy z nas. Brakuje nam czasu na przyjemności czy nawet spędzenie go z rodziną. Jesteśmy przytłoczeniu obowiązkami domowymi i zawodowymi.

Więcej…

   

Introwertyk - odkrywamy jego tajemnice

IntrowertykTowarzyski i aktywny ekstrawertyk czy spokojny i preferujący samotność introwertyk? W obecnych czasach mamy do czynienia z kultem ekstrawersji, ludzi ciekawych świata, ludzi, lubiących spęczać czas aktywnie. A introwertyk? Człowiek o takiej konstrukcji osobowości nie ma dziś łatwo ale… nie znaczy to, że nie warto być introwertykiem.

Więcej…

 

Kreatywność, czyli wartościowy efekt skutecznego treningu

KreatywnośćKreatywność to cecha, która coraz częściej przydaje się nie tylko w życiu codziennym, jak chociażby w kuchni, dekorowaniu pomieszczeń w mieszkaniu czy stylu ubierania się, ale również na płaszczyźnie zawodowej.

Więcej…