Rozwój osobisty

Trening umiejętności społecznych - czym i dla kogo jest? Ćwiczenia

Trening umiejętności społecznychTrening umiejętności społecznych jest ciekawą metodą terapeutyczną, stosowaną na szeroką skalę w psychoterapii, edukacji oraz w doskonaleniu umiejętności osobistych. Warto zastanowić się nad wzięciem udziału w takich warsztatach. Jak przebiega trening umiejętności społecznych, jakich ćwiczeń się spodziewać oraz co daje nam udział w tego typu zajęciach?

Więcej…

 

Konformizm i nonkonformizm - co jest lepsze?

Konformizm i nonkonformizmOn jest konformistą, ona ma skłonności do nonkonformizmu - niejednokrotnie słysząc takie stwierdzenie nie do końca wiemy, co oznacza. Konformizm jest - najprościej rzecz ujmując - postawą wobec wartości i norm, polegająca na podporządkowaniu się im. Wyróżnia się również nonkonformizm, czyli postawę odwrotną wobec konformizmu. Nonkonformista wyraża sprzeciw wobec biernego podporządkowywania się zastanej rzeczywistości i przedstawia własne zdanie, którego potrafi bronić.

Więcej…

   

Kim jest człowiek charyzmatyczny? Co to jest charyzma? Definicja, znaczenie

CharyzmaCzłowiek charyzmatyczny pociąga za sobą tłumy: jest inteligentny, elokwentny, wie, jak dotrzeć do ludzi, nakłonić ich do zrobienia tego, czego od nich oczekuje. Charyzma jest cechą liderów przywódców ale i każdy z nas może odznaczać się wysokim poziomem charyzmy. Czy i Ty zaliczasz się do tej grupy?

Więcej…

 

Wzornictwo - co to za kierunek studiów, kim można zostać po wzornictwie?

WzornictwoNiemalże każdy przedmiot, z którym spotykamy się na co dzień wymaga odpowiedniego opracowania wzorniczego - czy jest to wyposażenie mieszkania, czy sprzęt AGD, czy część garderoby, czy artykuły gospodarstwa domowego. Wszystkie te produkty wymagają wcześniejszego zaprojektowania ich strony wizualnej. To właśnie należy do zadań wzornika - wykwalifikowanego specjalisty, można powiedzieć - artysty, kreatora trendów i gustów. Czujesz się dobrze w sztukach plastycznych? Na dodatek masz pojęcie o naukach technicznych? Możliwe, że wzornictwo jest dla Ciebie!

Więcej…

   

Studia podyplomowe - miejsca spotkań praktyków!

Studia podyplomoweNa studia podyplomowe decydują się najczęściej osoby, które chcą poszerzyć swoje kompetencje w danej branży. "Podyplomówki" mają zatem służyć jedynie uzupełnieniu posiadanej już wiedzy; ponadto na studia podyplomowe mogą aplikować wyłącznie osoby, które już legitymują się wykształceniem wyższym. Najczęściej mają już też doświadczenie zawodowe, a "podyplomówka" jest wybierana z myślą o konkretnej karierze zawodowej.

Więcej…

 

Osobowość i temperament - czym są? Teorie, typy, badanie

OsobowoścTo, że zachowujemy się w danej sytuacji w konkretny sposób uwarunkowane jest zbiorem cech, które w psychologii określa się mianem osobowości. Rodzimy się z nią i kształtuje się ona przez całe nasze życie na podstawie tego, co przydarza się nam każdego dnia.

Więcej…