Rozwój osobisty

Czy warto studiować przez internet?

Studia przez InternetStudiowanie przez internet, czyli tzw. e-learning, to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów na polskich uczelniach. Dlaczego? Wszystko dzięki wygodzie - dzięki temu rozwiązaniu można uczyć się w każdym miejscu, wystarczy tylko dostęp do sieci. Poważnie myślisz o zapisaniu się na kierunek realizowany tą metodą, ale słyszałeś wiele negatywnych opinii na ten temat? W najnowszym tekście dowiesz się nieco więcej na temat studiów przez internet.

Więcej…

 

Studia to nie tylko nauka

StudiaIdąc na studia słyszymy z każdej strony, że właśnie wchodzimy w ostatni z etapów naszego beztroskiego dzieciństwa. Już po ich zakończeniu czekać nas będzie surowy świat pracy, odpowiedzialności i rywalizacji, jeśli więc studia nie przygotują nas do konfrontacji z nim - polegniemy. A jednak studia to coś więcej niż tylko siedzenie nad książkami. Jak zatem je maksymalnie dobrze wykorzystać?

Więcej…

   

Jak rozwijać mózg - jak pobudzić mózg do lepszej pracy?

Jak rozwijać mózgJak rozwijać mózg i pobudzić go do lepszej pracy?

Wysoki iloraz inteligencji jest marzeniem wielu z nas. Zapewne niejednokrotnie zastanawiałeś się jak rozwinąć potencjał swojego mózgu - pobudzić go do lepszej pracy, by myśleć szybciej, kreatywniej i zarazem logiczniej.

Poniżej kilka prostych i skutecznych sposobów, które wdrożone w życie potrafią zdziałać cuda.

Więcej…

 

Hierarchia potrzeb - piramida potrzeb wg Maslowa

Potzreby człowiekaEkonomia to nauka społeczna badająca między innymi to, w jaki sposób ludzie gospodarują w warunkach ograniczonych zasobów, aby zaspokoić swe nieograniczone potrzeby. W celu ich wyznaczenia i zhierarchizowania posłużyć możemy się piramidą potrzeb Maslowa, która porządkuje je od tych najbardziej podstawowych do tych wyższego rzędu.

Więcej…

   

Trening interpersonalny - jakie korzyści przynosi managerowi?

Trening interpersonalnyTrening interpersonalny to pięciodniowe zajęcia warsztatowe, w których uczestnicy "na własnej skórze" doświadczają wszystkich etapów życia grupy: od fazy orientacji do śmierci. Istotą treningu jest doświadczenie tego, co czują, myślą i robią ludzie od momentu, w którym się poznają do chwili, gdy się rozstają. Jednym słowem - świadome przejście przez proces grupowy. Uczestnictwo w treningu, może mieć dużą wartość rozwojową w kontekście wykonywanej pracy na stanowisku menadżera.

Więcej…

 

Wartości w życiu człowieka

Wartości w życiu człowiekaCzy istnieją wartości, którymi kierujesz się w życiu na co dzień? Poszukujesz ich również w życiu oraz w innych ludziach?

Zapewne tak i na pewno nie należysz do grona osób, które są z nich wyzute, bądź nie posiadają ich ich za wiele.

Smutnym jest fakt nie kierować się żadnymi wartościami w życiu. A jakimi Ty akurat się kierujesz? Pamiętaj, że Twoja priorytetowa wartość, najważniejsza dla Ciebie, może być nieco inna od wartości, która dla drugiego człowieka ma akurat duże znaczenie.

Więcej…