Siedem cech osoby przedsiębiorczej

Cechy osoby przedsiębiorczejMożna do woli wyliczać cechy osoby przedsiębiorczej, ale jeśli mamy wyróżnić kilka podstawowych, to na pewno należy wspomnieć o tych siedmiu najważniejszych.

Pierwsza z nich to oczywiście optymizm i dynamizm w działaniu. Taka osoba nie boi się podejmować nowych wyzwań, działa aktywnie, z rozmachem, jest pracowita.

Drugą cechą są umiejętności analizy i wnioskowania oraz podejmowania inicjatywy. Taka osoba musi wiedzieć, jaką działalność najlepiej założyć i gdzie. Powinna mieć poczucie, że zakładanie trzeciej kwiaciarni na osiedlu jest bezsensowne, ale za to na przykład przydałaby się tam mała, urocza kawiarenka.

Trzecia cecha to bogactwo emocjonalne i intelektualne, solidna wiedza, która pozwala na generowanie nowych pomysłów - pomysłowość, kreatywność oraz asertywność, pozwalająca wyrażać swoje poglądy jasno i otwarcie, odpowiedzialność za siebie i swoich podwładnych, uczciwość względem siebie i innych.

Następną cechą są zdolności organizacyjne i przywódcze oraz umiejętność podejmowania decyzji, dzięki którym jest w stanie zorganizować, prowadzić i zarządzać własną firmą.

Piątą cechą człowieka przedsiębiorczego jest ambicja, która pozwala mu na nowatorskie działania, dążenie do doskonałości.

Szósta i naprawdę ważna cecha to odwaga. To dzięki niej człowiek przedsiębiorczy nie boi się ryzyka, chętnie podejmuje działania, których rezultatu nie zawsze jest pewien.

Ostatnia, siódma cecha, dopełnia całości. Jest to pewność siebie i tego, że odniesie się sukces.

24 Votes

Komentarze

Robert
Świetnie sprecyzowane i scalone najbardziej znaczące cechy, spośród których najbardziej przekonuje mnie cecha szósta i siódma. Pozdrawiam Robert D.


Studia przez InternetStudiowanie przez internet, czyli tzw. e-learning, to obecnie jed


StudiaIdąc na studia słyszymy z każdej strony, że właśnie wchodzimy w ostatni z etapów naszego beztroskiego


Jak rozwijać mózgJak rozwijać mózg i pobudzić go do lepszej pracy?


Potzreby człowiekaEkonomia to nauka społeczna badająca między innymi to, w jaki sposób ludzie gospodar