Studia MBA po polsku - polskie szkoły dla biznesu i uczące biznesu

Studia MBAWiele osób jest przekonanych, że "prawdziwe" szkoły biznesu funkcjonują jedynie za granicą. Tymczasem porównywalna oferta jest dostępna także w Polsce - chodzi o studia MBA. Nie bez powodu mówi się, że to kuźnia kadr i elit polskiego biznesu, a także kadry menedżerskiej średniego i wyższego szczebla. Studia MBA po polsku mogą też być atrakcyjniejsze dla tych, którzy wolą uczyć się w rodzimym języku.

Studia MBA w Polsce to propozycja dla tych, którzy chcą, by ich kariera nabrała tempa

Szkoły biznesu to raczej opcja wybierana przez osoby, które mają już doświadczenie i chcą, by ich kariera nabrała tempa. Podobnie jest w przypadku studiów MBA - uczestnik nie tylko zdobywa nowe umiejętności i wiedzę, ale przede wszystkim ma kontakt z ekspertami i innymi uczestnikami, często działającymi w zupełnie innych branżach. Zajęcia nastawione są przede wszystkim na praktykę, a ich forma jest zróżnicowana - podobnie jak w zachodnich szkołach biznesu uczestnicy rozwiązują różnorodne business case'y, biorą udział w symulacjach, grach biznesowych i burzach mózgu. Charakterystyczne dla studiów MBA jest także to, że uczą szerokiego spojrzenia na biznes, którego wielu osobom bardzo brakuje. Dzięki temu absolwenci MBA często są później bardziej skuteczni, a ich kariera zawodowa nabiera tempa. O zaletach studiów MBA po polsku można zresztą przeczytać więcej na https://www.studiamba.wsb.pl/dlaczego-mba/korzysci-dla-ciebie.

Nauka biznesu to nauka funkcjonowania w biznesie i poznawanie go od podszewki

To, co wiele osób fascynuje w zachodnich szkołach biznesu, to możliwość uczenia się od ludzi, którzy mają ogromne doświadczenie i sami osiągnęli już sukces. W Polsce, właśnie w ramach studiów MBA, również jest to możliwe. Uczestnicy nawiązują kontakt z ekspertami i rozbudowują własną sieć networkingową.

Dobra wiadomość jest zatem taka, że wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by wziąć udział w programie przygotowanym dla osób funkcjonujących w szeroko rozumianym biznesie. Studia MBA pozwolą nie tylko na poszerzenie posiadanej już wiedzy, ale także na zrozumienie pewnych procesów, które do tej pory mogły budzić wątpliwości.

Grafika: pixabay.com

Komentarze