Studia

Humanisto, masz już licencjat? Sprawdź te kierunki studiów magisterskich!

Kierunki studiów magisterskichJednym z etapów, który może pomóc uzyskać kwalifikacje w danym zawodzie, są studia I stopnia. Choć wielu studentów kontynuuje rozpoczętą ścieżkę, coraz częściej kolejne studia są zupełnym przeciwieństwem obranej wcześniej ścieżki lub uzupełnieniem kompetencji w nieco innym zakresie. Uzyskanie licencjatu zatem jest dobrym momentem, żeby jeszcze raz zastanowić się nad wyborem swojej drogi zawodowej.

Więcej…

   

Studia w Polsce czy za granicą?

StudiaWybór miejsca, jak również kierunku studiów jest bardzo ważną decyzją młodych ludzi, wkraczających w samodzielne życie. Coraz liczniejsze oferty uczelni oraz pojawiająca się moda na studiowanie w obcym języku, czy też poza granicami naszego kraju sprawia, że wybór ten staję się jednym z najważniejszych i najtrudniejszych w życiu, choć teoretycznie zawsze decyzję swoją można zmienić lub udoskonalić o kolejny kierunek.

Więcej…

   

Czy warto studiować przez internet?

Studia przez InternetStudiowanie przez internet, czyli tzw. e-learning, to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów na polskich uczelniach. Dlaczego? Wszystko dzięki wygodzie - dzięki temu rozwiązaniu można uczyć się w każdym miejscu, wystarczy tylko dostęp do sieci. Poważnie myślisz o zapisaniu się na kierunek realizowany tą metodą, ale słyszałeś wiele negatywnych opinii na ten temat? W najnowszym tekście dowiesz się nieco więcej na temat studiów przez internet.

Więcej…