Zalety domów pasywnych

Pasywny domWiększość z nas zdaje sobie sprawę, że domy pasywne to te, które są energooszczędne. Nie mamy jednak pojęcia, z czym to się tak naprawdę wiąże. Okazuje się, że warto poznać szczegóły tego rodzaju inwestycji. Lekturę szczególnie polecamy tym, którzy planują rozpoczęcie budowy własnej nieruchomości.

Chociaż budowa domu pasywnego generuje nawet 30% więcej kosztów aniżeli inwestycja nieruchomości tradycyjnej, to ilość jej zalet sprawia, że na taką decyduje się coraz więcej Polaków. Ciekawostką jest fakt, że w naszym kraju budowanych jest coraz więcej domów jednorodzinnych. Wylicza się, że każdego roku ich liczba wzrasta o jakieś 12%. Dzisiaj inwestycje tego rodzaju stanowią około 20% wszystkich, jakie są planowane do realizacji w najbliższym czasie.

Dom pasywny jest ekonomiczny

To niezaprzeczalny walor domów pasywnych. Rzeczywiście właśnie dlatego na ich budowę decydują się inwestorzy. Chociaż sama inwestycja jest wydatkiem większym, to już po kilku latach się zwraca. Wyliczono, że koszty za energię elektryczną w domach pasywnych są nawet osiem razy niższe niż w domach tradycyjnych. Mowa tu przede wszystkim o energii, jaka jest zużywana w celu ogrzewania nieruchomości oraz generowania ciepłej wody. Mieszkańcy takich domów zauważyli spadek wartości opłat już w pierwszym roku mieszkania w takim domu.

Dom pasywny jest trwały

Konstrukcja takiego domu została perfekcyjnie opracowana. Właściciel ma więc pewność, że nieruchomość przetrwa nie tylko wiele lat, ale jej eksploatacja nie będzie wywoływać awarii czy usterek, które są typowe dla budownictwa tradycyjnego. Można śmiało powiedzieć, że dom pasywny to inwestycja nie tylko dla siebie, ale i kolejnych pokoleń.

Dom pasywny to niezależność

Dom energooszczędny jest samodzielny. Oznacza to, że jego funkcjonowanie nie jest uzależnione od sprawnego działania elektrowni czy ciepłowni. Podczas gdy sąsiedzi mieszkający w domu tradycyjnym, mogą nie mieć ciepłej wody albo ogrzewania i światła przez kilka dni, w domu pasywnym energia będzie zawsze. Duża jej część gromadzona jest przecież dzięki promieniom słonecznym - wiosną i latem są one wystarczająco silne, by "wyprodukować" konieczną ilość.

Dom pasywny to ekologia

Domy energooszczędne nie wydzielają tyle zanieczyszczeń do środowiska. Dzięki temu oddychamy powietrzem lepszej jakości - przede wszystkim w jego pomieszczeniach. Domy pasywne nie są też narażone na powstawanie pleśni i grzybów. Kurz nie gromadzi się w nim w tak dużej ilości, dzięki czemu łatwiej utrzymać go w czystości.

Dom pasywny to nowoczesność

Nie da się ukryć, że domy pasywne wpisują się dzisiaj w trendy nowoczesnego budownictwa i architektury. Warto dołożyć, by cieszyć się innowacyjną technologią, aniżeli mieszkać w nieruchomości, która została wybudowana na podstawie przestarzałych już norm i systemów. Dom pasywny to prestiż i renoma. Doskonale wiedzą o tym ci, którzy stawiają na najlepsze rozwiązania i chcą się cieszyć pełnym komfortem nowych rozwiązań.

Autor - www.ecohauser.pl.

Ocena: 5.0Komentarze

www.pogotowie-gazowe24.pl
Sposoby na to aby w domu zima było ciepło są różne. Warto wybrać to które jest najbardziej korzystne. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty cieplne, a także i wygodę należy rozpatrzyć przede wszystkim ogrzewanie gazowe.