Zarabianie przez Internet - sposoby etyczne i nieetyczne

Zarabianie przez InternetBardzo często ludzie w Internecie szukają sposobów na zarabianie. W związku popularnością tego tematu w sieci roi się od różnych pomysłów na zarabianie przez Internet. Jak zawsze część z nich jest etyczna, część z nich nie. Poniżej dwie dość popularne.

Zarabianie przez klikanie

Pierwsza metoda która często jest opisywana w Internecie to zarabianie przez klikanie, czyli korzystanie z tzw. buxów, czyli stron na których w zamian za kliknięcie w reklamę i odpowiednio długie zależnie od buxa pozostanie na stronie otrzymujemy drobną opłatę, która na ogół wynosi od 0,001 do 0,01 USD.

W ciągu jednego dnia można zarobić w zależności od szczęścia od kilku do kilkunastu centów. Kwota minimalna oraz forma wypłaty jest zależna od strony jednak najczęściej jest to przelew na konto Paypal. Ponadto przed rejestracją do buxów należy sprawdzić ich opinie gdyż niestety często zdarza się że stają się one nie wypłacalne. Podsumowując, buxy są słabą metodą na dorabianie, nie wymagają dużego nakładu pracy ale i nie dają dużo pieniędzy. Nie jest to też sposób etyczny, gdyż w większości wypadków traci na tym reklamodawca, który umieszczając reklamę liczy na potencjalnych klientów, a tu ktoś wyklikuje jego reklamy. Oczywiście zyskuje nieetycznie na tym zleceniodawca kliknięć, który w taki czy inny sposób oszukuje reklamodawcę.

Zarabianie na sprzedaży własnych prac - zdjęć, tekstów itd.

Drugą metodą na zarabianie przez Internet, którą można często znaleźć na forach to zarabianie na sprzedaży w sieci własnych prac jak zdjęcia czy teksty. Ta metoda jest zdecydowanie lepsza i etyczna. W sieci istnieje wiele stron które pozwalają na sprzedaż praktycznie każdego rodzaju prac od zdjęć czy tekstów po poradniki. Każda ze stron oferuje inny system rozliczeń i system wyceny. Na niektórych stronach prace są wyceniane przez autora, na innych zaś przez administratora. Z tego powodu należy przed rejestracją zapoznać się dokładnie z zasadami serwisu zwłaszcza tymi dotyczącymi warunków sprzedaży i porównać je z konkurencyjnymi stronami. Zarobki w wypadku tego typu rozwiązań zależą od kilku czynników. Pierwszy to jakość oferowanych prac. Jeżeli prace będą słabej jakości to znacznie ciężej będzie znaleźć kogoś kto będzie chciał za nie zapłacić. Drugi to znalezienie strony oferującej najlepsze warunki sprzedaży jak: niska prowizja, nie wysoka kwota minimalna do wypłaty czy najlepsze warunki wyceny. Trzecia to częstość dodawania nowych prac. Im więcej lepszych prac dodajemy, tym większe są szanse na to, że ktoś je kupi.

Podsumowując w Internecie da się zarobić pieniądze, jednak w przeciwieństwie do tego co pisze wiele ludzi na forach nie jest to aż takie proste. Większe zadania wymagają większego zaangażowania jednak dają i większe korzyści.

Ocena: 5.0Komentarze

Michal
Witam, warto również wejść na stronę www.dodatkowe500zl.pl Bez inwestycji można zarabiać miesięcznie ok. 500zł.
Grzesiek
Zamiast klikanie w reklam to lepiej dochodowe jest wypełnianie ankiet bo jest o wiele lepiej płatne niż klikanie płatnych reklam. Jeśli ktoś jest zainteresowany taką formą dodatkowego zarobku jakim jest wypełnianie płatnych ankiet to zapraszam na www.platne-ankiety.eu
Adam
Jeśli chcesz mieć wpływ na wybór produktu, nie boisz się wyrażać swojej opinii. To teraz mam coś specjalnie dla Ciebie dodatkowy zarobek polegający na wypełnianiu ankiet. Zarejestruj się z tego linku http://rejestracja.opinie.pl
Paweł
Te akcje to chyba tylko Twoje konto zasilą, widzę, że usilnie zabiegasz o poleconych z reflinka
abazur
KUBIGO! To najlepszy sposób zarabiania w internecie. Wystarczy wykonywać akcje które sponsorowane są przez poszczególne firmy, nic bardziej prostego. www.kubigo.pl. Polecam.